Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GIGABYTE GA-EP31-DS3L (rev. 2.0) - jak podłączyć Digital Input?

QBA994 23 Lip 2013 19:11 1212 2
  • #1 23 Lip 2013 19:11
    QBA994
    Poziom 6  

Witam,

Posiadam płyte główną GIGABYTE ga-ep31-ds3l_2.0, która posiada 6 analogowych wejść/wyjść, oraz dwa cyfrowe - Digital Input/Output, tu zdjęcia panelu realteka oraz panelu płyty głównej.

GIGABYTE GA-EP31-DS3L (rev. 2.0) - jak podłączyć Digital Input? GIGABYTE GA-EP31-DS3L (rev. 2.0) - jak podłączyć Digital Input?

na zdjęciu płyty głównej widać pod wejściem na myszke, pomarańczowe okrągłe wejście SPDiF OUT, a pod nim czarne, wg manual'a płyty właśnie DIGITAL Input, wygląda coś jak FireWire?
    W panelu realteka jest napisane, że zwykłe wejście liniowe może nagrywać maksymalnie 16 bit/96000Hz, za to wejście cyfrowe 16bit/192000Hz, stąd moje pytanie jak podłączyć do tego mikser/mikrofon? Mikser do tej pory podłączałem małymi/dużymi jack'ami, lub chinchami, ale jak przerobić to na FireWire? (o ile to FireWire)

EDIT

Nie doczytałem Manual'a, mój błąd, oba te wejścia na panelu płyty głównej to OUTPUT, a wejść (Input) tam niema, są za to obrazki i instrukcja jak coś takiego zaaplikować, oto zdjęcie tego... śledzia?

GIGABYTE GA-EP31-DS3L (rev. 2.0) - jak podłączyć Digital Input?

Teraz pytanie, gdzie mogę coś takiego dostać? Na Alegrosiku :D nie mogę tego znaleźć..

• #2 23 Lip 2013 19:46
    Kasek21
    Poziom 43  

Np.: aukcja 3400066767 tylko trzeba przerobić wtyczkę.

Nie prościej kupić kartę dźwiękową z optycznym czy elektrycznym wejściem cyfrowym?

Jaki to mikrofon/mikser posiadasz?

• #3 23 Lip 2013 19:54
    QBA994
    Poziom 6  

Sprzęt baardzo podrzędny :D wiem że ten mikrofon można i pewnie byłoby lepiej podpinać bez mixera, ale kupiłem już taki zestaw,

shure sv100 oraz Alto AMX-80. Używam tego do wokali, zaczynam powoli rozglądać się za interfejsem, a później za jakąś pojemnościówką, ale póki co chciałem pokombinować z tym realtekiem

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME