Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer XD-Z55T - Zamiana kanałów lewy i prawy

23 Lip 2013 19:26 1020 2
  • Poziom 7  
    Witam

Posiadam wieżę Pioneer XD-Z55T, jest to dosyć wiekowy sprzęt który kupiłem jakiś czas temu po bardzo okazyjnej cenie.
    Mój problem polega na tym że kanał lewy i prawy są w tej wieży 'na odwrót', to znaczy że zamiast słyszeć dźwięk po prawej stronie, słyszę go po lewej.
    Oczywiście z głośnikami nie ma problemu, zamieniam je miejscami i wszystko jest w porządku. Gorzej gdy wieczorem chcę zamiast głośników używać słuchawek.
    Wtedy jedynym rozwiązaniem jest nałożenie słuchawek odwrotnie, co nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Nie jest to wina słuchawek, bo sprawdzałem dwie pary słuchawek
    oraz sprawdzałem je tym nagraniem http://www.youtube.com/watch?v=lDutn9IJpr0 puszczanym z telefonu. Słuchawki na telefonie dobrze odtwarzały lewy i prawy kanał,
    a na wieży jak już pisałem wcześniej na odwrót. Sprawdziłem również czy nie jest to wina komputera (wieża jest podłączona do komputera złączem jack 3.5 do zintegrowanej karty
    dźwiękowej), w tym celu po prostu zamiast złącze jack podczepić do komputera podczepiłem pod telefon i puściłem to samo nagranie. Lewy kanał leciał na prawym...
    Ewidentnie jest to wina wieży.

Co w tym wypadku mam zrobić? Nie jest to tak bardzo frustrujące jednak gdy gram lub oglądam film jest to dosyć irytujące.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Czy z tunera, albo z CD też jest na odwrót? Pewnie masz błąd w kablu jack-cinch. Zamień miejscami cinche w gniazdach...
  • Poziom 7  
    Tak! zamiana RCA pomogła! Że też nie dopatrzyłem że były na odwrót podczepione, no ale jak to mówią najciemniej pod latarnią :)

Dzięki wielkie za pomoc.