Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Sony Xplod nawinięcie cewki

michu955 23 Lip 2013 20:50 1494 2
  • #1 23 Lip 2013 20:50
    michu955
    Poziom 1  

Witam,
    Jestem nowy na forum i przychodzę z problemem.
    Ostatnio udało mi się kupić po okazyjnej cenie taki oto głośnik(załączniki).
    Sprzedający w momencie zakupu nie znał stanu głośnika, lecz zapewniał, że nawet jeśli jest coś z nim nie tak to naprawa nie będzie problematyczna. Kupiłem go i przywiozłem do domu. Okazało się że nie gra, nawet nie reaguje. Doczytałem się ze może być to spowodowane spaloną cewką. Rozkleiłem cały głośnik według instrukcji z internetu i moim oczom ukazała się cewka ( jeśli można tak to nazwać). W momencie "rozpoławiania" głośnika kawałeczki spalonego drutu wysypały mi się na podłogę. Głośnik kupiłem za 50 zł i teraz chciałbym go doprowadzić do stanu używalności, proszę o pomoc w nawinięciu nowej cewki. Pozdrawiam.

0 2
  • #2 23 Lip 2013 23:02
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Lip 2013 00:05
    Pawel S.
    Poziom 39  

Jak to wyjaśnił przedmówca, nawijanie samemu jest nieopłacalne.

Cewki możesz zamówić w UMIFONie. Problem w tym że Ty nie wiesz jaką cewkę zamówić, bo twoja się kompletnie rozpadła. :/
    Jedyne co możesz zrobić to zmierzyć wymiary szczeliny, wysokość karkasu i na oko określić (raczej przy pomocy przymiaru liniowego) jakiej wysokości było uzwojenie.
    Na podstawie tych danych MOŻE pan Henryk zrobi odpowiednią cewkę.
    Ale pojawia się pytanie - czy będziesz potrafił wymienić cewkę?

Pomijam kwestie opłacalności takiego zabiegu... Za te zmarnowane 100zł byś kupił sprawny głośnik.

0