Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Youtube - filmiki na yt się zacinają

23 Lip 2013 21:15 6498 27
  • Poziom 7  
    Witam.Problem mam od jakiś 2 tygodni.Gdy włączę filmik to ładuje się on jakieś 30 sekund i potem się tnie,że nic nie mogę oglądać(jedynie słuchać,bo dźwięk normalnie chodzi).Na 360 kiedyś normalnie oglądałem normalnie bez lagów,nawet na full ekranie.480p też dawało radę ale już z małymi lagami.Komputer mam słaby ale skoro wcześniej nie było tego problemu to coś jest nie tak...
  • Poziom 14  
    Jaki operator ? Jak Tp(Orange) to się przyzwyczaj.
  • Poziom 28  
    Podaj pełną specyfikacje komputera oraz link do wyniku/screenshot ze speedtest.net To samo z pingtest.net
  • Moderator - Komputery Serwis
    abrak_adabra napisał:

Nie prawda kolego. Korzystam z internetu Orange i spokojnie filmy w Full HD chodzą na YT.
  • Poziom 28  
    RADU23 napisał:
    abrak_adabra napisał:

Nie prawda kolego. Korzystam z internetu Orange i spokojnie filmy w Full HD chodzą na YT.

Wszystko zależy od jakości łącza w danej lokalizacji (jeżeli mówimy o ADSL). Jakoś 8-7 lat temu sam korzystałem z neostrady. W mojej lokalizacji ISDNy były tak tragiczne, że szkoda gadać.

Czekamy, aż autor zastosuje się do moich próśb.
  • Poziom 14  
    simon1m napisał:
    RADU23 napisał:
    abrak_adabra napisał:

Wszystko zależy od jakości łącza w danej lokalizacji (jeżeli mówimy o ADSL). Jakoś 8-7 lat temu sam korzystałem z neostrady. W mojej lokalizacji ISDNy były tak tragiczne, że szkoda gadać.

Czekamy, aż autor zastosuje się do moich próśb.

Co ma łącze w danej lokalizacji jak Orange ma skopane wyjście na świat, do tego GoogleCache działa jak chce, dlatego raz działa full HD a raz nic nie chce działać.
  • Poziom 28  
    Odbiegamy od tematu. To ma, że przykładowo u mnie max co oferuje orange to 8mbps gdyż na tyle pozwala im stan techniczny bardzo starek już infrastruktury. Ratuje mnie sieć osiedlowa.
  • Poziom 7  
    Nazwa komputera:AMNEZJAN-E157B2
    System operacyjny:Microsoft Windows XP Professional(5.1, kompilacja 2600)
    Procesor:Intel(R) Celeron(R) CPU 2.53GHz
    Pamięć:768MB RAM
    Plik stronicowania:793MB użytych, 1079MB dostępnych
    Wersja programu DirectX:DirectX 9.0c(4.09.0000.0904)

screen z speedtest.net i pingtest.net

http://speedy.sh/MTfKA/screen.bmp

http://speedy.sh/r78Qz/screen-2.bmp

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [jankolo]
  • Poziom 28  
    Nie widzę marki i modelu zasilacza. Dodaj te obrazki zgodnie z regulaminem - za pomocą funkcji dodaj obrazek.
  • Poziom 35  
    HIKANIN napisał:
    Nazwa komputera:AMNEZJAN-E157B2
    System operacyjny:Microsoft Windows XP Professional(5.1, kompilacja 2600)
    Plik stronicowania:793MB użytych, 1079MB dostępnych
    Wersja programu DirectX:DirectX 9.0c(4.09.0000.0904)

Jaka karta graficzna ?

Mam sprzęt podobny bo Celeron 2,8GHz i 1GB RAM. O płynnym oglądaniu filmów mogę zapomnieć jeśli chodzi o 480p i wyżej.

Zrób prosty test. Włącz filmik i od razu go zapauzuj. Niech się załaduje go jak najwięcej. Wtedy go włącz. Jeżeli się zacina to masz za słaby sprzęt.

Owszem, wcześniej działało ale wychodzą aktualizacje Flasha i on jest coraz bardziej wymagający. Niestety.
  • Poziom 12  
    Czy tylko filmy na youtube ci się zacinają?
    Inne strony chodzą bez większych problemów?
    Spróbuj obejrzeć na cda.pl albo innej stronie z filmami i napisz czy też ci się zacina.
    Możesz też spróbować z innej przeglądarki a w obecnej wyczyścić pliki cookies.
  • Poziom 7  
    Na tej stronie cda.pl to jeszcze gorzej...ale akurat na niej zawsze miałem lagi.Dodam,że przez cały czas oglądałem na mozilli i postanowiłem ściągnąć chrome..niby było lepiej 0 lagów ale po kilku dniach używania chrome znów zaczęło się dziać to co na mozilli.

Powie mi ktoś jak dokładnie wyczyścić te pliki cookies?
  • Poziom 8  
    w google chrome tak: ustawienia- pokaz ustawnienia zaawansowane- wyczysc dane przeglądarki- zaznaczasz tylko cookies- wyczysc dane przegladarki
    ewentualnie spróbuj przez CCleaner, taki fajny programik do optymalizacji systemu
  • Poziom 7  
    Przez CCleaner'a to już wiele razy czyściłem ale i tak nic nie dawało,a przez google chrome usunąłem i dalej lipa...
  • Poziom 8  
    sprawdź prędkość neta, może masz chwilowo jakieś problemy...
  • Poziom 7  
    Chwilowo? To już się dzieje 2/3 tygodnie

Przed chwilą oglądałem sobie film na zalukaj.pl i tam mnie nie lagowało..
  • Poziom 14  
    Podstawowe pytanie to czy nie nadąża buforować czy po prostu cały czas tnie podczas odtwarzania.
  • Poziom 7  
    Cały czas tnie...zdarzyło się dzisiaj,że podczas słuchania muzyki na yt(oglądania teledysku) nagle zaczął chodzić w miarę dobrze...ale po włączeniu kolejnego teledysku znów zaczęło się ścinać,,,
  • Poziom 14  
    Jaka karta graficzna ? Może ma wsparcie dekodowania H264 wtedy wystarczy odpowiednio skonfigurować i nawet przy filmie HD obciążenie CPU sięga max kilku procent zamiast gotować procka.
  • Poziom 14  
    Zainstaluj najnowszy K-Lite Codec Pack, podczas instalacji zapyta jakiego dekodera H264/AVC użyć to wybierz z listy internal MP-HC dxva.
  • Poziom 7  
    Nie pomogło...A czy zainstalowanie service pack 3 coś by dało?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    HIKANIN, prosiłem o coś.
  • Poziom 14  
    HIKANIN napisał:
    Nie pomogło...A czy zainstalowanie service pack 3 coś by dało?

Od tego trzeba było zacząć i od najnowszych sterowników do grafiki.
  • Poziom 7  
    jankolo o co mnie niby prosiłeś?
  • Poziom 39  
    HIKANIN napisał:
    jankolo o co mnie niby prosiłeś?

Masz tam wyżej czerwonym drukiem notatkę od modernatora co poprawić.

Daj zrzut ekranowy z Crystal Disc Info.

Dodano po 4 [minuty]:

HIKANIN napisał:

Pozatym nie dziw się, że ci się coś na youtube tnie bo ten procesor i ilość pamięci nie nadają się w dzisiejszych czasach do komfortowego przeglądania internetu.

Wykonaj też skan Malwarebytes Anti Malware i ADW Cleaner.
    Jeżeli z zrzutu z Crystal Disc info wyjdzie, że dysk jest sprawny wykonaj defragmentację.
    Daj też zrzut z msconfig zakładki uruchamianie.

HIKANIN napisał:
    Komputer mam słaby ale skoro wcześniej nie było tego problemu to coś jest nie tak...

Kiedyś dało się przeglądać internet i youtube na 128-256mb ram i procesorze 1rdzeniowym 1.5 Ghz, dzisiaj już się nie da. Technologie cały czas idą do przodu. Jednak w 360p powinno ci działać płynnie.
  • Poziom 7  
    No sory ale chyba coś was "poje****" że będę się bawił tyle ze wstawieniem jakiegoś obrazka....

Moderowany przez jankolo:

Blokuję dostęp do forum

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Ponieważ autor tematu właśnie stracił możliwość uczestniczenia w dyskusji własnego problemu to zamykam temat.