Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netiaspot-brak internetu -

23 Lip 2013 21:22 7545 43
  • Poziom 7  
    Witam, mam dosyć nietypowy problem z internetem i już się powoli poddaję...

Od początku, mam internet od netii, linia netii, router Netiaspot. Parę tygodni temu pojawił się problem z internetem, zrywało cały czas połączenie. Panowie technicy powiedzieli żeby wymienić kabel telefoniczny ( faktycznie był trochę zniszczony ). Po wymianie, dalej nie było internetu ale postanowiłem potestować co i jak ponieważ mam dostęp do jeszcze jednego komputera laptopa. Okazało się, że internet działa ale tylko na laptopie ( przez wifi i kablowo ) dlatego logika wskazywała, że problem jest z moim PC i dlatego nie działa. Wsadziłem nową kartę sieciową - nie pomogło. Zaniosłem komputer do kolegi który też ma netie i o dziwo internet działał bez problemu, nie zrywało połączenia ani nic. Przyjechali technicy i nie chcieli mi w to uwierzyć bo oni podłączają swojego laptopa i wszystko działą. Po tej wizycie pomyślałem, że może przyniosę komputer stacjonarny od kolegi i sprawdzę. Okazało się, że jest ten sam problem jak na moim PC, zrywa połączenie. Dodam, że korzysta on z komputera codziennie i nie ma żadnych problemów z internetem. Technicy pozmieniali podobno wszystko co jest możliwe, pomierzyli co trzeba ale nie mają pomysłu co jest nie tak. Ja powoli też już głupieję. Czyli reasumując - internet nie działa tylko na komputerach klasy PC na podłączeniu kablowym. Problem występuje na różnych routerach, nie tylko netiaspot. Czy macie jakies pomysły co można jeszcze zrobić ?

Z góry dziękuję za każdą pomoc
    Pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 14  
    Kabla ethernet nie podmieniałeś ?
  • Poziom 7  
    Kabel ethernet jest ok, sprawdzalem na paru róznych i na kazdym jest tak samo, sorry zapomniałem o tym wspomniec.
  • Poziom 14  
    Może masz wpisane jakieś DNSy , czasami wirusy/trojany podmieniają na swoje i wtedy jest problem.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Uruchom cmd.exe, i zapuść pingi

cmd1: ping -t IP routera
    cmd2: ping -t IP_bramy_domyślej_routera (ip odczytasz ze strony Status/Internet routera)
    cmd3: ping -t 8.8.8.8

obserwuj gdzie przerywa w czasie braku neta
  • Poziom 7  
    Pingowalem, nie wiem czy dobrze odczytałem ip routera, wziałem wpisałem ipconfig i tam odczytałem default gateway czyli u mnie 192.168.1.254

cmd1: 192.168.1.254 - caly czas mam odpowiedz
    cmd2: brak odpowiedzi i po chwili jest i tak w kółko
    cmd3: brak odpowiedzi i po chwili jest i tak w kółko

Odnośnie tych DNSów? to jak to sprawdzić? Dodam, że na linuxie jest tak samo jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.

DNS mam takie, z tego co widzę na wiki to się pokrywają
    Serwer DNS 62.233.233.233
    87.204.204.204
  • e-miernikie-mierniki
    Jak ping2 przerywa to znaczy że rwie łącze. DNSy nic tu nie poprawią. Pewnie kiepska linia.
    Pokaż status ADSL z routera.
  • Poziom 7  
    Dziwne, że dzieje się tak tylko na komputerach PC. Ktoś ma pomysł dlaczego tak jest?
    Status: Czekam na połączenie podstawowe (WAN ETHoA - W dół).
  • Poziom 28  
    Mareh07 napisał:

Czyli zerwana synchronizacja :)
  • Poziom 14  
    seb235 napisał:
    Mareh07 napisał:

Czyli zerwana synchronizacja :)

Tylko na stacjonarnym ? Gdzie tu sens ?
  • Poziom 28  
    abrak_adabra napisał:
    Tylko na stacjonarnym ? Gdzie tu sens ?

Mnie nie pytaj - komunikat który podałeś świadczy o zerwanej synchronizacji, i na 100% w tym czasie internet by nie działał na wszystkich urządzeniach.
  • Poziom 7  
    Zgadza się, internet w tym czasie nie działa na wszystkich urządzeniach, no ale zerwanie połączenia powoduje komputer PC, tylko. Co ciekawe jeśli się go później odłączy już po zerwaniu to router nie potrafi się na nowo połączyć ( przez chwilę jest biała dioda oznaczająca połączenie i po chwili jest czerwona która miga i tak cały czas ) aż do zrestartowania routera.

Czy to faktycznie może być wina komputera? no ale skoro u kolegi działa bez problemu, a jego komputer u mnie ma ten sam problem? dlatego ja już nie mam pojęcia co jest.
    Mareh07 napisał:
    no ale zerwanie połączenia powoduje komputer PC

A ty nie masz przypadkiem połaczenia szerokopasmowego PPP na tym kompie ? Pokaż listę połączeń, Masz mieć tylko połączenie lokalne.
  • Poziom 28  
    Mareh07 napisał:
    Zgadza się, internet w tym czasie nie działa na wszystkich urządzeniach, no ale zerwanie połączenia powoduje komputer PC, tylko. Co ciekawe jeśli się go później odłączy już po zerwaniu to router nie potrafi się na nowo połączyć ( przez chwilę jest biała dioda oznaczająca połączenie i po chwili jest czerwona która miga i tak cały czas ) aż do zrestartowania routera.

Czy to faktycznie może być wina komputera? no ale skoro u kolegi działa bez problemu, a jego komputer u mnie ma ten sam problem? dlatego ja już nie mam pojęcia co jest.

Komputer na pewno jest sprawny (w sensie system)? Zrób tak odepnij kabel sieciowy od komputera uruchom go np z Ubuntu Live DVD podłącz kabel i obserwuj co się dzieje jeżeli problem nie wystąpi oznacza iż coś nie tak z systemem. 2ga opcja to zmiana portu w Netia Spocie na inny wolny.
  • Poziom 7  
    Dzwonili technicy i mówili, że ktoś mi ustawił 32Mb a z tego co mi kiedys mówili to chyba nie może być więcej niż 12i ustawili mi 6Mb, teraz testuję.

Mówię o stacjonarnym: na Ubuntu live DVD za 1razem nie działało, potem dwa razy jeszcze sprawdzałem po 30 min i działało. Potem przełączyłem się na swoje ubuntu, też chodziło. Wyłączyłem komputer i router się rozłączył... od tej pory już mi nie chce działać dodam, że teraz na laptopie też na wifi też czasem rozłącza.

Już powoli głupieję, nie wiem gdzie jest problem.
    Połączenie chyba mam dobrze:

Port podobno technicy jakiś zmieniali i też trasę z tego co pamiętam mówili i wiele innych rzeczy ale już nie pamiętam co i wszystko jest ok.
  • Poziom 14  
    Pokaż statystyki ADSL z netiaspota.
  • Poziom 7  
    W ADSL nie widzę zakładki statystyki? nie wiem czy o to chodzi?

Netiaspot-brak internetu - Netiaspot-brak internetu -
  • Poziom 14  
    Parametry linii nie wskazują na to żeby coś szczególnego jej dolegało.
    Możesz modulację przełączyć na G.992.5 (adsl2+) ?
  • Poziom 7  
    tak, zmieniłem ją ale wtedy router przez 20 min nie mógł złapać połączenia, nawet na wpiętej tylko linii telefonicznej, zrestartowałem go i po paru minutach się połączył
  • Poziom 14  
    To sprawdź stan ADSL w momencie jak nie będzie internetu.
  • Poziom 7  
    No to nie jest to co podałem wcześniej ?
    " Czekam na połączenie podstawowe (WAN ETHoA - W dół)."

Teraz przez przypadek zauważyłem, że miałem prędkość max okolo 3,5 Mb a jak się router rozłączył i połączył to znowu około 6Mb.
  • Poziom 7  
    Netiaspot-brak internetu - Netiaspot-brak internetu -

Dlaczego mi się zmienia maksymalna szybkość linii?
  • Poziom 14  
    To jest netia na linii Orange czy na linii netii ?
  • Poziom 28  
    Maksymalna szybkość linii jest teoretyczną maksymalną przepływnością na daną chwile, w godzinach szczytu będzie ona znacznie mniejsza. Netia nie ma systemu DLM co oznacza iż spot synchronizuje się zawsze na maksymalne możliwości liniii.

Ty masz opcje 20Mbit?
  • Poziom 7  
    Linia na lini netii, a maksymalną w ramach testów mieli mi ustawić na coś koło 6Mbit
  • Poziom 28  
    Mareh07 napisał:
    Linia na llinii netii, a maksymalną w ramach testów mieli mi ustawić na coś koło 6Mbit

Na pewno linia netii? Bo bardziej mi to wygląda na TP.

Pokaż zrzut z zakładki System -> Połączenia sieciowe.
  • Poziom 14  
    Mi to wygląda na linię TP i działalność DLM, bo zapas snr jest spory a prędkość mała.
  • Poziom 28  
    abrak_adabra napisał:
    Mi to wygląda na linię TP i działalność DLM, bo zapas snr jest spory a prędkość mała.

Dokładnie, mam usługę netii na linii netii (CU) i usługa zachowuje się zupełnie inaczej, problemy z stabilnością rozwiązali w 24h :)
  • Poziom 7  
    Tu zawsze netia tylko była od początku, z tego co wiem to jest linia netii.