Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę odtworzyć płyty CD w radiu Becker Traffic Pro 4720

arkadziej4 23 Lip 2013 22:43 3057 15
  • #1 23 Lip 2013 22:43
    arkadziej4
    Poziom 5  

Witam. Posiadam radio Becker Traffic Pro 4720 w Volkswagenie Golfie IV. Po podłączeniu i odkodowaniu radio odbiera prawidłowo stacje takie jak radio ZET, RMF itd. Mam jednak problem z odtwarzaniem płyt CD. Zgrałem sobie muzykę jako AUDIO CD i po włożeniu płyty do nośnika wyskoczyło na wyświetlaczu: CD DISC ERROR. Zdjęcie poniżej. Wsadziłem oryginalną płytę z muzyką i także wystąpił ten sam błąd. Płyty nie były porysowane, w komputerze odtwarzane są prawidłowo.

Radio nie ma wejścia USB ani czytnika kart pamięci.

Czytałem różne instrukcje lecz nie doszedłem do rozwiązania problemu. Liczę na pomoc. Pozdawiam

Poniżej zamieszczam również film z Youtube.com gdzie pewna osoba ma podobny problem do mojego.

Link

[/b]

• #2 23 Lip 2013 22:48
    kizek
    Poziom 35  

Może wystarczy wyczyścić laser w CD.

• #3 23 Lip 2013 22:52
    arkadziej4
    Poziom 5  

Czy taką czynność można wykonać w domu, samemu? Czy jednak należy udać się z tym do fachowca? Może ktoś miał podobny problem i przyczyna tkwi w czymś innym

• #4 23 Lip 2013 23:00
    kizek
    Poziom 35  

Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej niech to zrobi fachowiec, od razu stwierdzi czy jest coś jeszcze, w handlu można dostać płyty czyszczące ale różnie to z nimi bywa.

• #5 23 Lip 2013 23:02
    Voytu$
    Poziom 19  

Raczej optykę lasera. Najprostszym sposobem będzie sprężone powietrze. Absolutnie żadne płyty czyszczące. Jak nie pomoże, to koszt radia dzisiaj... będzie pewnie niższy niż naprawy u fachowca.

• #6 23 Lip 2013 23:05
    arkadziej4
    Poziom 5  

no dobrze, wezmę to pod uwagę. Czekam, może ktoś jednak miał podobny problem a przyczyna tkwi w czymś innym.

Dodano po 2 [minuty]:

sprężonym powietrzem? a to radio trzeba rozbierać oczywiście?

sory, ale ja zielony

• #7 23 Lip 2013 23:10
    kizek
    Poziom 35  

Wręcz wskazane aby sprzęt rozebrać i dostać się do lasera ale widzę że kolega chyba sobie nie poradzi i może napytać sobie biedy a szkoda załatwić radyjko.

• Pomocny post
    #8 23 Lip 2013 23:10
    Voytu$
    Poziom 19  

Możesz spróbować bez rozbierania, zależy czy wsadzisz tam w okolice soczewki rurkę z powietrzem. Takie powietrze można dostać choć ciężko, w czymś przypominającym spray i cienką rureczką. Zaleca się otworzyć radio i dmuchać na optykę lasera. Jak to nie pomoże to tylko jedno wymiana która może okazać się już mało opłacalna. Radio poniżej 100 zł kupisz jak dobrze się rozglądniesz.

• #9 23 Lip 2013 23:13
    arkadziej4
    Poziom 5  

wiem jak wygląda sprężone powietrze :) dzięki za informacje

• #11 23 Lip 2013 23:23
    Voytu$
    Poziom 19  

Autor napisał: "Zgrałem sobie muzykę jako AUDIO CD". Też nie zawsze doczytam... :)

• Pomocny post
    #14 23 Lip 2013 23:39
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Osobiście otworzyłbym to radio i zajrzał do środka. Czasem sprężone powietrze to za mało. Trochę izopropanolu i laser czyściutki. Obawiam się, że w najgorszym przypadku rozregulował się uchwyt od lasera i trzeba go dostroić. Tu może być gorzej.

• #15 15 Sie 2013 11:21
    arkadziej4
    Poziom 5  

Radio dałem do profesjonalisty... Niestety część do tego radia, która zepsuła się kosztuje około 100Euro. Z góry wiadomo, że za taką kwotę można sobie kupić radyjko od SONY czy innej wysokiej jakości firmy radio.

Temat do zamknięcia, pozdrawiam

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson