Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 110 do amplitunera Denon AVR1306

krzysiek_kat 23 Lip 2013 23:43 1275 4
  • #1 23 Lip 2013 23:43
    krzysiek_kat
    Poziom 6  

Witam.
    Prosze o odpowiedz, czy do amplitunera Denon AVR 1306 moge podlaczyc glosniki Altus 110? One maja impediencje 8Ohm a amplituner 6Ohm, w czym to przeszkadza i czy bedzie to gralo jak nalezy?

Dziekuje.

--------------
    Brak polskich znakow na laptopie, przepraszam za to.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Lip 2013 01:56
    petrus
    Poziom 24  

Możesz podłączyć i będzie grało. Jeśli nie posiadasz tego amplitunera lub kolumn to rozejrzyj się za czymś zupełnie innym.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 25 Lip 2013 13:17
    krzysiek_kat
    Poziom 6  

Głośniki miałem, a amplituner już kupiłem.
    możne mi ktoś tylko napisać jakie mam kupic dokładnie kable by go podłączyć do komputera i do głośników?

Dzięki.

0
  • #4 25 Lip 2013 14:27
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

krzysiek_kat napisał:
    one maja impediencje 8Ohm a amplituner 6Ohm
    Nie Ohm a om. Ohm to był taki facet, który wykazał proporcjonalność prądu do napięcia.
    Amplituner nie ma takiej impedancji, a z taką może pracować. Z Prawa Ohma wiemy że jeśli zastosujemy odbiornik o niższym oporze, to w układzie popłynie wyższy prąd, co spowoduje uszkodzenie sprzętu. Zatem można stosować zestawy głośnikowe o impedancji wyższej od tej, która jest podana na sprzęcie.
    krzysiek_kat napisał:
    moze mi ktos tylko napisac jakie mam kupic dokladnie kable by go podlaczyc do komputera i do glosnikow?
    Ehhh. Do podłączenia zestawów do amplitunera potrzebujesz kabli głośnikowych najlepiej OFC o przekroju co najmniej 1,5mm^2.
    Do podłączenia amplitunera do komputera potrzebujesz kabla stereo w oplocie miniJack->2xRCA.
    krzysiek_kat napisał:

Brak polskich znakow na laptopie, przepraszam za to.
    O ile wiem każdy system operacyjny ma możliwość zainstalowania dowolnego języka...

0
  • #5 26 Lip 2013 15:14
    krzysiek_kat
    Poziom 6  

Wszystko gra i dudni.. Dziekuje bardzo za pomoc

0