Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-7030 - Mimo wymiany i resetu bębna drukarka wywala błąd

konstant 24 Lip 2013 08:34 5043 2
  • #1 24 Lip 2013 08:34
    konstant
    Poziom 8  

Witam!

Mam problem z DCP-7030.
    Niedawno drukarce stuknęło 13000 stron, wyskoczył błąd bębna (wyczyść druty kolanowe). Po kilku czyszczeniach drukarka w ogóle nie chciała już drukować, więc kupiłem nowy bęben, oczywiście zamiennik (DR2100).

Bęben wymieniłem, zresetowałem metodami podanymi tutaj:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2345593.html

Niestety drukarka wywala ten sam błąd! W ustawieniach trwałość bębna mam na 100% więc reset zrobiony prawidłowo.

Co może być przyczyną? Sprzęt jest na gwarancji, ale czy użycie zamiennika nie unieważnia jej? Tonery też mam zamienne.

Pomóżcie.

1 2
  • #2 24 Lip 2013 11:11
    thorgee
    Poziom 20  

Kolego odnośnie gwarancji to sprawdź jak masz zapisane w karcie gwarancyjnej, bo tam mogą ale nie muszę być zapisy o wyłączeniu urządzenia z poza gwarancji przy stosowaniu zamienników.
    Poza tym zawsze możesz zadzwonić do firmy prowadzącej centralny serwis dla Brothera (to zazwyczaj sam producent tego nie robi tylko zleca innej zewnętrznej firmie) i anonimowo zapytać jak to jest z gwarancją przy zamiennikach. Bywa różnie, czasem się udaje pozytywnie temat załatwić.

0
  • #3 30 Sie 2013 22:46
    Artur485
    Poziom 1  

Winę za taki błąd ponosi w twoim przypadku prawdopodobnie wadliwy toner, wyczyść dokładnie sprężonym powietrzem cały bęben drukarki aby nie zalegał na nim proszek i zamontuj nowy toner-powinno pomóc.

0