Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka Bosch - 5.5 kg czy 7 kg

24 Jul 2013 08:42 5901 9
  • Level 15  
    Witam . Przyszła pora na pozbycie się bardzo nieudanej pralki ARISTON. Użytkuję ją chyba z 10 lat jednak tylko dlatego że potrafię co nieco zrobić sam .Kosztowała 1,7 kzł i od początku była bardzo głośna .Producent chyba dla żartu umieścił możliwość opóżnionego startu . Gdy skończyła się gwarancja wymiana modułu , przewinięcie silnika i w końcu oklejenie całej obudowy od środka wełną aby sąsiedzi nie dzwonili na policję jak ją włączam póżnym wieczorem . Niestety nawet to już nie wystarcza . Nie będę wymieniał w niej łożysk nawet jeżeli jest to możliwe bo w najlepszym wypadku dojdę z głośnością jak przy nowej - ZGROZA .

Chcę zakupić Boscha 7kg ( wymienne łożyska , może mocniejsze) i moje pytanie do Was - czy piorąc ten sam wsad zużyje ona znacząco więcej wody i energii niż ta 5,5 kg .Czy dopierze równie dobrze jak ta mniejsza ?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OxomiOxomi
  • Level 19  
    Kup Amicę. Mnie bardzo ten zakup przypadł do gustu, po wcześniejszych perypetiach ze zwrotem Daewoo. Nie wiem jak Bosch (musiał byś podać model), ale Amica waży sobie pranie i bierze wody stosunkowo do ilości włożonego prania. W Realu jakoś na promocji były ostatnio modele na 6kg w dobrej cenie. Im większe dopuszczalne obciążenie tym lepiej, stabilniejsza pralka :)
  • Level 15  
    Obecne modele Boscha wszystkie mają ważenie wsadu .Biorę pod uwagę tylko tą markę .
  • OxomiOxomi
  • Level 19  
    To proponuję 7kg. Oczywiście każdy patrzy pod siebie, u mnie małe dzieci.. :)
  • Level 15  
    Bardzo proszę może jednak jeszcze ktoś się odezwie . Może ktoś ma Boscha 7 kg i robi w nim małe prania ?
  • Level 19  
    Podaj konkretny model bo o czym mają ludzie niby pisać? Bosch boschowi nie równy.
  • Level 15  
    Te modele biorę pod uwagę . Na lepsze mnie nie stać .

1 ---- WAE 20464 PL
    2----- WAE2048 FPL
    3----- WAE 2037 EPL
    4----- WAE 20364 PL
    5----- WAE 2039 KPL
  • Level 15  
    Skoro nikt nie ma tego modelu to chyba padło na mnie jako pierwszego :D .Przy wyborze mogłem opierać się jedynie na danych tech i je porównać .To co znalazłem na forum to info że seria WAE - powinna mieć wymienne łożyska .
    Zakup zrobiony WAE2048 FPL . Czekam na przesyłkę .
  • Level 15  
    Dobę od zakupu na allegro kurier podjechał z pralką .Oferta druga z najtańszych z dobrymi komentarzami ( sprzedający megamarkett ). Nie wybrałem najtańszej ponieważ w opisie nigdzie nie znalazłem że pralka jest nowa choć na zdjęciu na taką wyglądała . Przepłaciłem 50 zł ale spałem spokojnie . Tak więc jestem lżejszy o 1255 zł + 90 zł przesyłka .
    Pralka bardzo ciężka i jeżeli macie wnosić ją po schodach to nie zróbcie błędu jaki ja zrobiłem - nie wyjmujcie z opakowania przed wtaskaniem na piętro .

Postaram się po krótce rozwiać tajemnicę jaką jest owiany model WAE2048 FPL.
    Produkowana w Polsce i ma rozbieraną obudowę bębna . Prawdopodobnie za pięć lat będę próbował wymienić łożyska i jeżeli się uda to zaoszczędzę sporo kasy .
    Robiliśmy trzy prania tym samym programem - pusta ,załadowana w połowie i pełna .Dwa pierwsze trwały godzinę , przy pełnej godzinę dwadzieścia . Jest cicha i chyba głośniej słychać wodę jak sam silnik . Zamknięcie drzwi łazienki wycisza wszystko do zera . Przyciski dotykowe i jeżeli chcemy uniknąć przypadkowej zmiany w trakcie prania trzeba włączyć kluczyk przytrzymując jeden z przycisków 5 sek ( mankament - lepsza konfiguracja dwóch przycisków jak w telefonach ) .Wyświetlacz bardzo czytelny - gorzej wygląda na zdjęciach jak w rzeczywistości .Regulacja wirowania skokowo 400 - 1000 nawet w trakcie pracy . Regulacja temp skokowo zimna - 90 st.Zmiany ustawień możliwe w trakcie prania - widać zmianę czasu do zakończenia .Dzwonek zakończenia prania i sygnał przycisków z regulowaną głośnością . Wyświetli kilka podstawowych usterek na wyświetlaczu .Ogólnie jest wszystko czego oczekiwałem bez haczyków . Ale są drobiazgi- mankamenty które Bosch powinien poprawić

- krótki przewód zasilający
    - krótki przewód odpływu - musiałem sztukować aby podłączyć do starego ujęcia
    - instukcja obsługi to za przeproszeniem złożona pięć razy srajtaśma kolorowa nie czytelna - wolałbym czrno - białą książeczkę w starym stylu .
    Przy koszcie całego urządzenia te groszowe detale psują 100% zadowolenia .

Pozdrawiam kolegę Voytu$

pomocna strona http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralki-ladowane-od-frontu.html
  • Level 26  
    Przewód zasilający , wąż dopływowy oraz wąż odpływowy są długościami standardowymi 1,5m (nikt z producentów nie robi innych) a Ty po prosu nie masz przygotowanego STANOWISKA POD PRALKĘ .
    Instrukcja obsługi którą reklamujesz jako "srajtaśma" to jedynie skrócona instrukcja obsługi , druga bardziej szczegółowa też jest a jeśli nie otrzymałeś razem z pralką to albo poproś sprzedawcę o dosłanie a jeśli będzie robił problemy to napisz do firmy i dostaniesz w formie elektronicznej!!jak sobie wydrukujesz bo będziesz miał co czytać co najmniej 5 x więcej niż teraz .
    Jeśli to ci będzie mało to możesz sobie zamówić technika serwisowego i wytłumaczy Ci najdrobniejsze szczegóły o jakie zapytasz...
    Radzę nie panikować bo wybrałeś jedną z najlepszych pralek w swojej klasie cenowej.