Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć RAM - dlaczego po zamontowaniu drugiej kości RAM mam dostępne 3GB z 4GB?

Mazoch 24 Lip 2013 09:25 2904 6
  • #1 24 Lip 2013 09:25
    Mazoch
    Poziom 15  

Tak jak w temacie mam w pc 4GB ram-u (2x2GB) dokupiłem jedną kość i tak jak bym miał 3GB w menadżerze pokazuje zużycie 3GB

Screen z właściwości:

Jak by co podaję specyfikację pc

Procesor: AMD Athlon 64 x2 6000+
    Grafika: AMD Readon HD 4850
    Płyta: MSI K9N Ultra
    Zasilacz: 450W Fortron

Trzeba może system zmienić? proszę poradźcie coś.

I jest jeszcze problem z dual channel nie wiem jak połączyć je w ten tryb jakieś pomysły?

• Pomocny post
    #2 24 Lip 2013 09:35
    DVDM14
    Poziom 35  

Jaki system? Mniemam, iż Windows XP.
    Systemy 32-bitowe nie są w stanie obsłużyć więcej, niż 3,5GB (dla Windows XP 3GB) pamięci RAM, jedyne rozwiązanie, to instalacja systemu 64-bitowego, ale na tej platformie mija się to z celem.

Dual Channel aktywuje się instalując pamięci w odpowiednich slotach.

• #3 24 Lip 2013 09:40
    Mazoch
    Poziom 15  

Mam Windows 7 32bit.

Dodano po 1 [minuty]:

Co do dual channel, próbowałem zmieniać miejscami, a mam 4 i tak nie pomogło.

• Pomocny post
    #4 24 Lip 2013 09:41
    DVDM14
    Poziom 35  

Zatem więcej niż Ci wykrywa na nim nie uzyskasz, chociaż powinien wykrywać 3,5GB. Jeśli chcesz używać pozostałego gigabajta musisz przeinstalować system na wersję 64 bit. Zyskasz GB pamięci i nieco wydajności CPU kosztem większego zużycia RAM, wzrost będzie jednak mniejszy, niż zyskana pamięć, więc się opłaca.

Co do dual channel, musisz mieć pamięci włożone tak, czarne sloty symbolizują zajęte przez kość pamięci. Dostępne są dwie konfiguracje:

Pamiętaj, że dual channel da Ci większą prędkość pamięci, ale i tak nie pozwoli użyć tego nieszczęsnego gigabajta. Do pracy w tym trybie pamięci powinny być identyczne (ten sam model).

• #5 24 Lip 2013 09:46
    Mazoch
    Poziom 15  

OK, dzięki, spróbuję. ;)

• Pomocny post
    #6 24 Lip 2013 09:59
    Dj Haker
    Poziom 35  

DVDM14 napisał:
    ale na tej platformie mija się to z celem.
    .

Nie wiem dlaczego tak uważasz. To sprzęt zbliżony do E7400, 9600GT, 4GB RAM. Da się odczuć wzrost wydajności.

Zależy też do czego kolega używa tego komputera. Jeśli do nowych gier lub obróbki grafiki to dodatkowy gigabajt pamięci robi robotę : )

Windows 7 Ultimate x64 polecam.

P.S Tematów związanych z tym problemem było setki. Starczy poszukać : )

• #7 24 Lip 2013 10:06
    Mazoch
    Poziom 15  

Dzięki DVDM14 zrobiłem drugim sposobem i jest już Dual ;) czyli będzie trzeba zmienić system.
    Dzięki wszystkim za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME