Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

montaż wkładu kominowego dwuściennego (kolano )

24 Lip 2013 09:50 1344 3
 • Poziom 2  
  Witam
  kupiłem wkład kominowy do kotła kondensacyjnego do szachtu 60/100
  rury 1m, oraz kolano 90 patrząc na schematy kolano powinno być z podporą.Mi sprzedano bez twierdząc, że jest tańsze oraz, że trzeba tylko zamontować w szachcie jakieś pręty żeby je potrzymało. Moje tytanie brzmi jakie powinno jednak być z podporą czy bez podpory???
 • Poziom 29  
  Powinno być z podporą. Kombinowanie z prętami kończy się prędzej czy później przeciekiem. Oczywiście można tak zrobić, ale trzeba sporo wiedzy i doświadczenia. Po co więc kombinować i ryzykować jeśli można mieć prosto i łatwo :D.
  Zagrożenia są między innymi takie:
  -stal nierdzewna nie może stykać się z czarną, może to spowodować perforację
  -będzie ciężko ustawić kąty i w wyniku tego mogą pojawić się nieszczelności na połączeniach.
  -zły kąt może spowodować, że w zagięciu będą się gromadziły skropliny, znowu większa szansa wycieku, szczególnie na segmentowych, i czasem spore zmniejszenie przekroju rury.
  Czy kupiłeś rury 60/100 czy tylko 60tki? Jeśli masz czysty szacht to możesz pobierać powietrze bezpośrednio z niego a różnicę w kosztach rur spożytkować na coś ważniejszego.
 • Poziom 2  
  szacht jest brudny od sadzy więc musiałem kupić 60/100
  czy bardzo ciężko jest ustawić ten kat bo jeśli chodzi dotykanie innego metalu to praktycznie mało problemowe ponieważ rura która jest w wewnątrz jest tylko przymocowana małymi blaszkami dystansowymi.Szacht idzie dalej do dołu tak czy inaczej trzeba zrobić jakąś podporę. bardziej pytałem czy jest to duży problem i trzeba mieć spore doświadczenie żeby się w to pobawić. Ja na dzień dzisiejszy nie mam stąd to pytanie.Posiadam małą poziomicę więc o kąt raczej również się nie boję :)
 • Poziom 29  
  Trzeba pokombinować, żeby się nie przekosiło. Pamiętaj o ruchach termicznych.