Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP LC-52XL2E - Component HD Xbox 360 - Niebieski obraz.

Sony156 24 Lip 2013 10:29 3006 7
  • #1 24 Lip 2013 10:29
    Sony156
    Poziom 14  

Witam.
    Posiadam telewizor SHARP LC-52XL2E i konsole xbox 360 (bez hdmi).
    Konsole podłączyłem oryginalnym kablem component HD do telewizora i obraz jest niebieski.
    Może aktualizacja fw w TV rozwiązałaby ten problem?

0 7
  • #2 27 Lip 2013 21:49
    mariusz...mariusz
    Poziom 12  

Cześć.
    Wygląda na to, że Twój telewizor nie obsługuje rozdzielczości w której konsola wysyła sygnał.
    Zmień rozdzielczość w twojej konsoli na mniejszą i powinno wyświetlać poprawnie.
    Daj znać czy pomogło?

0
  • #3 27 Lip 2013 22:15
    Sony156
    Poziom 14  

Próbowałem wszystkie rozdzielczości - na xboxie i ps3 to samo.

0
  • #4 27 Lip 2013 22:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Sugerowałbym przetestowanie innego kabla component. Objaw jest dość typowy, brak sygnału z któreś wtyczki.

Również jest możliwe, że wtyczki component nie są włożone do odpowiadających im gniazdek. Można popróbować inne kombinacje. Nic się nie zepsuje, tylko obraz będzie "dziwny" lub wcale :)

Powodzenia :)

0
  • #5 27 Lip 2013 22:31
    mariusz...mariusz
    Poziom 12  

Na kablu jest przełącznik, jeśli jest w pozycji "TV" i upewnij się, że żółty kabel jest wpięty w prawidłowy port. Czerwony, zielony i niebieski nie powinien być wpięty do tv.
    Później wejdź w ustawienia systemu w xboxie - ustawienia konsoli - wyswietlacz - screen format, wybierz normalny i zatwierdz "A".

0
  • #6 27 Lip 2013 23:23
    Sony156
    Poziom 14  

Wtyczki są podpięte w prawidłowe gniazda (kolorami).
    Podpinałem też sam żółty czincz w bodajże zielony kolor, przełącznik na kablu był w pozycji "TV" i również niebieski obraz. Gdy podpinam zwykły kabel komponent po rgb obraz jest normalnego koloru.

0
  • #7 28 Lip 2013 00:26
    mariusz...mariusz
    Poziom 12  

Nie wiem czy próbowałeś-as podłączyć xboxa do bocznych wejść , jeśli nie to spróbuj bo z tylu nie masz żółtego wejścia. Jeśli nadal będzie wyświetlać na niebiesko to będziesz musiał-a sprawdzić konsole na innym Tv lub na innym kablu. Jak to nie pomoże to prawdopodobnie jest cos nie tak z Twoim telewizorem .
    Dołączam user manuala do Twojego telewizora
    na stronie 36 jest napisane ze w niektórych przypadkach rozdzielczość musi byc ustawiona ręcznie żeby obraz był wyświetlany poprawnie . Spróbuj tez tego .

0
  • #8 28 Lip 2013 11:42
    Sony156
    Poziom 14  

Na bocznych wejściach jest obraz tylko na zółtym czinczu ("TV" na kablu), jak podłącze zielony i ustawie na wtyczce "HDTV" to nie ma obrazu.

0