Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B4 1.9 tdi - schemat podłączenia pneumatyki i elektycznych czujników

24 Lip 2013 10:42 2796 3
  • Poziom 10  
    Witam, poszukuję schematu podłączenia wszystkich czujników elektrycznych i pneumatycznych w samochodzie VW passat B4 1.9 TDI rok 1999 automat. Mam silnik 1Z i automat 4 biegowy. Ostatnio znalazłem kilka gumowych rurek w okolicy Turbo, które są zaślepione ( są to 3 rurki - gumowe wężyki) i nie wiem do czego je podłączyć. Samochód w miarę fajnie jeździ, lecz jak kolega robił mi diagnostykę komputerem to wychodzą błędy w układzie dolotowym- konkretnie problem z podciśnieniem w układzie dolotowym. Nie potrafił powiedzieć czego to wina. Możliwe że tych rurek gumowych lub tzw przepływki przy filtrze powietrza. Takie schematy pomogły by mi sprawdzić i ew. naprawić to. Szukałem na forum elektrody lecz nie mogłem tego znaleźć. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie wiesz jakie masz auto nawet?
  • Poziom 10  
    opamp napisał:
    Nie wiesz jakie masz auto nawet?

Jak mniemam to jest PASSAT 1.9 tdi, i silnik 1Z ( taki mam na wklejce) . Dziś zacząłem przekopywać internet i znalazłem kilka schematów (Takich samych) podłączeń zaworów pneumatyki w moim samochodzie. Co ważne - w moim nie był podłączony komputer ( pod szybą przednią ) do przewodów pneumatyki- stąd pisałem, że wiszą wolne przewody. Podłączyłem zgodnie z instrukcją schematem i zobaczę co jest grane na VAG-u.