Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników do telewizora

savvv 24 Lip 2013 12:15 3195 3
  • #1 24 Lip 2013 12:15
    savvv
    Poziom 1  

Witam.
    Jest to mój pierwszy post wiec wybaczcie jeśli w złym dziale i ogólnie proszę o wyrozumiałość.

Jestem na kupnie telewizora, prawdopodobnie coś z Samsunga z serii F6400, chciałbym do tego telewizora podłączyć głośniki, które posiadam czyli Genius Sw-Hf 6000 w systemie 5.1. One mają połączenie jedynie analogowe (6xchinch). Pytanie pojawia się: Jak to zrobić?

Czy odpowiednim pomysłem byłoby podłączenie za pośrednictwem odtwarzacz DVD np: Ferguson d990hx? Czyli do wyjścia audio podłączam głośniki, a telewizor z odtwarzaczem połączyć tylko HDMI? Czy to w ogóle będzie działać? Mam na myśli działać w każdym wariancie, czyli nie tylko odtwarzanie czegoś na DVD, ale również podczas oglądania np Polsatu w TV.

Chyba, że macie inną propozycję tak to zrobić. Oczywiście zależałoby mi na podłączeniu 5.1, bo stereo to mogę bezpośrednio z telewizorem.

Pozdrawiam.

"Na kupnie" być nie można. Można chcieć kupić telewizor lub nosić się z takim zamiarem.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM

0 3
  • #2 24 Lip 2013 18:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

savvv napisał:
    Jestem na kupnie telewizora, prawdopodobnie coś z Samsunga z serii F6400, chciałbym do tego telewizora podłączyć głośniki, które posiadam czyli Genius Sw-Hf 6000 w systemie 5.1. One mają połączenie jedynie analogowe (6xchinch). Pytanie pojawia się: Jak to zrobić?

Nie da się tego zrobić na żadnym współczesnym tv, gdyż żaden z nich nie dysponuje cinchami na 5.1 na wyjściu dźwięku, mają za to SPDiF lub coaxial, ale to są połączenia cyfrowe, a Ty chcesz to połączyć analogowo.
    savvv napisał:
    Czy odpowiednim pomysłem byłoby podłączenie za pośrednictwem odtwarzacz DVD np: Ferguson d990hx? Czyli do wyjścia audio podłączam głośniki, a telewizor z odtwarzaczem połączyć tylko HDMI? Czy to w ogóle będzie działać? Mam na myśli działać w każdym wariancie, czyli nie tylko odtwarzanie czegoś na DVD, ale również podczas oglądania np Polsatu w TV.

Nie, też to działać nie będzie, gdyż tv posiadają HDMI jako wejście sygnałów wizyjnych/audio, a DVD/BL mają za to HDMI tylko jako wyjście sygnałów video/audio.
    savvv napisał:
    Chyba, że macie inną propozycję tak to zrobić.

Najpierw kup tv......
    savvv napisał:
    Oczywiście zależałoby mi na podłączeniu 5.1, bo stereo to mogę bezpośrednio z telewizorem

To musisz też kupić inne głośniki lub nawet KD, które na wejściu ma SPDiF lub coaxial jako WEJŚCIE na dźwięk.

0
  • #3 24 Lip 2013 21:03
    Sl4V4
    Poziom 17  

KOCUREK1970 napisał:
    Nie, też to działać nie będzie, gdyż tv posiadają HDMI jako wejście sygnałów wizyjnych/audio, a DVD/BL mają za to HDMI tylko jako wyjście sygnałów video/audio.

TV mają także HDMI ARC ;) Ze zwrotnym kanałem audio i wtedy nie potrzeba optyka. Oczywiście nie wszystkie modele, więc najpierw trzeba się zapoznać dokładnie ze specyfikacją, a nie wierzyć na słowo sprzedawcom :)

Savvv, KOCUREK1970 dokładnie Ci opisał co i jak. Oczywiście można bawić się w jakieś konwertery itp, ale taniej i szybciej wyjdzie kupić nawet najtańsze KD z wejściem optycznym.

0
  • #4 25 Lip 2013 01:14
    anmedia
    Poziom 39  

savvv napisał:
    chciałbym do tego telewizora podłączyć głośniki, które posiadam czyli Genius Sw-Hf 6000 w systemie 5.1

Chmm, zapoznaj sie z tym tematem plus z trzema linkami z tematu. Wystarczajaco jasno jest opisane o tych glosnikach i mozliwosciach jakie daje.

Dodano po 1 [minuty]:

savvv napisał:
    Chyba, że macie inną propozycję tak to zrobić. Oczywiście zależałoby mi na podłączeniu 5.1, bo stereo to mogę bezpośrednio z telewizorem.

Jedyny zestaw glosnikow spelniajacych Twoje wymagania to Logitech Z906 z wbudowanym dekoderem Dolby Digital i z wejsciem optycznym.

0