Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TUNER FERGUSON ARIVA T - jak podłączyć do pc

dekadan 24 Lip 2013 13:35 5187 9
  • #1 24 Lip 2013 13:35
    dekadan
    Poziom 9  

Witam, posiadam podpięty do komputera stacjonarnego tuner GIGABYTE U7300 poprzez usb(tuner wielkości pendriva). Do oglądania telewizji cyfrowej na takim tunerze dołączony jest program(soft) po którego odpaleniu pojawia się całe menu szukania, strojenia czy w końcu oglądania kanałów. Wszystko działa lecz nie do końca jestem zadowolony gdyż niekiedy przy innych czynnościach na kompie tuner sie zawiesza albo z obrazu oglądanego kanału nagle zostaje tylko czarny ekran a głos leci dalej jakby nic się nie stało. Wtedy muszę wyłączyć program i odpalić na nowo.
    A moje pytanie gdyż nie za bardzo się na tym znam jest takie czy mogę podłączyć do komputera tuner zewnętrzny taki jak w temacie(TUNER DEKODER FERGUSON ARIVA T650i DVB-T MPEG4)? Przy tym gigabyte mamy dołączoną płytke do instalacji oprogramowania i wszystko jasne a co z takimi normalnymi zewnetrzymi tunerami? Do nie go nie ma dołączonego żadnego softu i czy w ogóle jest możliwe podłaczenie go do komputera i ogłądanie telewizji z takich tunerów?

0 9
  • Pomocny post
    #3 24 Lip 2013 13:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

dekadan napisał:
    A moje pytanie gdyż nie za bardzo się na tym znam jest takie czy mogę podłączyć do komputera tuner zewnętrzny taki jak w temacie(TUNER DEKODER FERGUSON ARIVA T650i DVB-T MPEG4)?

Nie ma takiej możliwości, tunery tego typu są przeznaczone do bezpośredniego podłączenia do TELEWIZORA lub MONITORA mającego najlepiej wejście sygnału na HDMI.

0
  • #6 24 Lip 2013 15:40
    dekadan
    Poziom 9  

Dobrze wiedzieć na przyszłość, w razie czego kiedyś sie odezwe a narazie zostane przy tym not only mam go od dzisiaj i spisuje sie przyzwoicie jak na tuner wielkosci pendriva, pzdr

0
  • #7 11 Sie 2013 13:40
    dekadan
    Poziom 9  

Witam po przerwie, posiadam taki tuner jak w linku (ma on sprzodu karte nie iem po co)
    http://ifotos.pl/zobacz/914166080_newxsnr.png/
    Moge go podłłaczyć do tego monitoru jaki posiadam (patrz 2 posty wyżej) i z powodzeniem oglądać kaanały cyfrowej telewizji naaziemnej?
    Antena jaką posiadam to taka zwykła naziemna ''deexta'' jak kiedyś były z zasilaczem, ściąga bardzo dobrze

EDIT: po podłączeniu przez hdmi nastepuje test i komunikat ''dekoder nie jest podłączony do modemu livebox, sprawdz połączenie kabla ethernet''

Jest to dekoder neostrady który kiedyś dodawali do liveboxa, chyba nici z ogglądaania tv na nim.

a czytalem tutaj na elektrodzie że można na nim oglądać tylko ja nie widzę u siebie tych paneli o których mowa...

''Do dekodera z tyłu , do gniazda "RF IN" podłącz antenę .Włącz dekoder,pojawi się plansza główna.W zakładce "TV&VIDEO"powinna być zakładka "TV naziemna".
    Jeżeli jej nie ma,wejdź w zakładki "MOJE KONTO"/"MOJE USTAWIENIA"/"KANAŁY TV"/"SZYBKA INSTALACJA".Po wyszukaniu kanałów powinna być NTC. ''

u mnie po wlączenie nie ma żadnych zakładek itp tylkoo wybór jezyka a później automatycznie włancza ssię test połczeniaa z livboxem który kończy ie crashem i tak w kółko, można to jako obeść?

0
  • Pomocny post
    #8 11 Sie 2013 16:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To jest dekoder satelitarny Orange (teraz), by zadziałał MUSI być podłączony do LiveBoxa, czyli MUSI to być podłączone kablem Ethernet z LB, musi to być skonfigurowane, i przede wszystkim usługa musi być aktywna (sam dekoder MUSI być aktywny) + dodatkowo MUSISZ podłączyć go do anteny satelitarnej.
    By było jeszcze śmieszniej, nie masz wyboru co do instalacji kanałów z NTC, są one narzucone przez Orange, i nie zawsze zgadzają się z tym co jest nadawane w okolicy, dekoder bez karty też nie działa.
    Poza tym dekodery te były wymieniane na inne nowsze sztuki (automatycznie przez Orange).
    Daruj sobie, kup za 100 zł normalny dekoder, za dużo czeka Cię problemów z tym "czymś".

0
  • #9 11 Sie 2013 17:01
    dekadan
    Poziom 9  

Podlączyłem do normalnego routera, pobrało aktualizacje wszystko odpaaliło ale żeby móc ściagać NTC potrzebne jest tez podłaczenie satelity. Takie chore bardziewie tylko tp mogło wymyślić.

0
  • #10 26 Lis 2013 19:02
    dekadan
    Poziom 9  

Witam odświeżam temat, przymierzam się do zakupu dekodera ferguson ariva bądź wiwa hd95 z większym parciem na wiwe. I pytanko, bo nie jestem pewien czy będę miał dźwięk.
    Chce go podłączyć pod monitor od kompa benq 24 led który ma takie wyjścia:
    hdmi
    dvi-d
    wyjście słuchawkowe czarna wtyczka
    wejście słuchawkowe podpisane jako in line zielona wtyczka

Do tego Amplituner, potwierdźcie mi tylko czy w takiej konfiguracji czyli monitor dekoder amplituner, uzyskam dźwięk oglądanych kanałów. Gdyby dekoder mial wyjscie glosu to podłanczam do amplitunera i nie ma problemu a tak rozumiem ze dekoder pod monitor kablem hdmi i dop z monitora do amplitunera odpowiednim kablem żeby uzyskać dźwięk? Pytam bo chce mieć pewność przed zakupem że z powodzeniem będę mógł oglądać kanały mając dźwięk.

Dodano po 4 [godziny] 49 [minuty]:

no co jest nikt nie pomoże????

Dodano po 26 [minuty]:

kurde dop teraz zauważyłem ze dekoder jednak ma wyjście audio czyli nie będzie żadnego problemu...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo