Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touran - Ciężko odpala na ciepłym

24 Lip 2013 14:09 4326 15
  • Poziom 8  
    Witam, tak jak w temacie, mianowicie jakiś czas temu wymieniałem wtrysk ponieważ padł i od tamtego czasu mam problem z odpalaniem na ciepłym silniku muszę go pokręcić dłużej żeby odpalił. Dotychczas mi to jakoś nie przeszkadzało ale teraz zaczyna denerwować.

Nie wiem czy jest to zły kąt wtrysku czy też zła dawka rozruchowa.

Jeżeli któraś z tych opcji zawodzi to prosiłbym o objaśnienie troszkę jak to naprawić vag-iem 4.9 albo scan vag-iem 5053 ponieważ owe posiadam.

Z góry dziękuje, Pozdrawiam ;)

@edit: Touran 2.0 TDI . 2005r
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Witam.
    Problem jest w sofcie sterownika silnika. Poprawa sposobu narastania dawki i pali od strzału. Podeślij wsad albo napisz skąd jesteś. Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Jeżeli faktycznie stało się tak po wymianie pompki to sprawdź synchronizację wału i wałka jeżeli miałeś tak już wcześniej tylko nie zwracałeś na to uwagi to tak jak pisze Kolega wyżej.
  • Poziom 26  
    Wydaje mi sie ze mozna dawke vagiem skorygowac nie trzeba dłubac w sterowniku.
  • Poziom 8  
    Erwin123" a czy takiego touranka do vaga 4.9 spokojnie mogę podpiąć ? czy musze miec cos lepszego ? "świeżego"

Kolego "beny" A w jaki sposób to sprawdzić, vagiem ? Problem zaczął się po wymianie wtrysku wcześniej 1000% tak nie było.
  • Poziom 17  
    nie pamiętam w którym bloku to jest wpisz w google opis bloków i kod silnika powinno być podpisane synchro
  • Poziom 11  
    vagiem nic nie zrobisz pomysl troche skoro wczesniej bylo ok to czemu sie tak dzieje
  • Poziom 26  
    Valles07 napisał:
    Erwin123" a czy takiego touranka do vaga 4.9 spokojnie mogę podpiąć ? czy musze miec cos lepszego ? "świeżego"

Kolego "beny" A w jaki sposób to sprawdzić, vagiem ? Problem zaczął się po wymianie wtrysku wcześniej 1000% tak nie było.

Powiem szczerze ze nie wiem , uzywam tylko vcdsa.:)
  • Poziom 8  
    "auto elektronika"- :O tylko odpowiedziałem koledze benemu na odpowiedz. Filozofie zostaw na potem ;)

Erwin123" Ok to najwyżej pożyczę coś świeżego od kumpla ;)

Beny- ok mam ;)
  • Poziom 21  
    VCDS można to zmienić, ale najpierw to trzeba sprawdzić korekcje na poszczególnych pompkach, jeżeli któraś odbiega to trzeba wymienić.
  • Poziom 9  
    a czy uszczelniacze pod wtryski dałeś nowe
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nic wiele VCDS-em nie zdziała.
  • Poziom 9  
    kolego jeśli nie wymieniłeś uszczelniaczy na pompo wtryskach to będziesz miał ten problem z odpaleniem na ciepłym silniku najlepiej kup wszystkie cztery ponieważ i tak wytrzymują do 200000 tyś masz link do org.http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-pompowtryskiwaczy-1-417-010-997-i3353288066.html
  • Poziom 8  
    Dzieki kolego :momali" nie wiem nie robiłem tego sam tylko zawiozłem do fachowca.
  • Poziom 33  
    adamo napisał:
    Witam.
    Problem jest w sofcie sterownika silnika. Poprawa sposobu narastania dawki i pali od strzału. Podeślij wsad albo napisz skąd jesteś. Pozdrawiam

Jaki jest problem? Nowe auta palą ok.
    Wina jest zużycia auta i tyle, to że umiemy zmieniać dawkę rozruchową nie świadczy o problemie. Konstruktor specjalnie oszczędza dwumas.

Vcds podniesie dawkę ale w całym zakresie, dwumas wyleci za miesiąc:)
    Jak koledzy podpowiadają sprawdź uszczelki, błędy i będzie widać.
  • Poziom 17  
    w silnikach pd( pompowtryski ) nie da sie podnieść dawki startowej tak jak na pompie. A w silnikach na pompie koryguje się dawkę jak sama nazwa mówi startową która jest podawana tylko w momencie rozruchu i w ten sposób nic nie uszkodzisz chyba ze wstawisz przekaźnik w obwód czujnika temp. Poza tym nie napisałem żeby grzebał w adaptacjach tylko sprawdził synchronizację wał-wałek