Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] prosty uklad i program do ekranu dotykowego ...

bestmebel 24 Lip 2013 14:21 2442 6
    bestmebel
    Poziom 12  
    Witam! szukam prostego rozwiązania mojego problemu.... Po każdorazowym odpaleniu samochodu na kokpicie pojawia się informacja którą muszę zatwierdzić klikając OK. Chciałbym prosić kogoś o stworzenie układu i programu który robił by to za mnie....najprostsze byłoby podłączenie się do ekranu dotykowego.... ???[Inne] prosty uklad i program do ekranu dotykowego ...
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    paavo91
    Poziom 19  
    Koszt "dobrania się" do tego i czas na to przeznaczony to raczej się nie opłaci. Pytałeś u producenta czy nie mogą coś z tym zrobić? Może jest jakaś inna wersja oprogramowania która nie wymaga za każdym razem wyświetlania.
    arnoldziq
    Moderator Programowanie
    A może kolega autor się chociaż pochwali co to za samochód, jaki model nawigacji, jakie oprogramowanie i co też dokładnie 'mówi' ta informacja, którą trzeba potwierdzić.
    bestmebel
    Poziom 12  
    Rozwiazanie jest na pewno....gdzies wyczytalem na forum ze ktos stworzyl prosty mikrokontroler z programikiem ktory klika OK za mnie ---- ale autor nie chcial sie podzielic roziazaniem - na pewno jest to podlaczone pod wyjscie z panela dotykowego -
    Co do samochodu - NISSAN Leaf - czyli elektryk - a panel wiem ze jest produkcji Clarion - nie ma niestety wgl producenta mozliwosci obejscia systemu . Tam potwierdza sie ze zgadzam sie zeby dane samochodu (predkosc, zuzycie baterii, itp.)
    czyli dane telemetryczne byly wysylane przez odrebny modul telemetrii do serwera Nissana....i dla tego przy kazdym uruchomieniu samochodu trzeba klikac OK lub NIEOK :D co staje sie irytujace z czasem

System oparty jest na kosci RENESANS dedykowanej nissanowi z obsluga sieci DUAL CAN wiec ingerencja wg producenta - niezalecana ;P

Czyli cos na zasadzie symulatora dotyku ekranu .... ;P
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie
    Jeśli panel dotykowy jest rezystancyjny, łączony do reszty układu 4-ro przewodową taśmą, to jest do zrobienia układ "klikający" ;-) Niestety bez rozgrzebania kokpitu i pomacania wyświetlacza się nie obędzie. Skąd jesteś Kolego ?
    bestmebel
    Poziom 12  
    Kuniarz napisał:
    Jeśli panel dotykowy jest rezystancyjny, łączony do reszty układu 4-ro przewodową taśmą, to jest do zrobienia układ "klikający" ;-) Niestety bez rozgrzebania kokpitu i pomacania wyświetlacza się nie obędzie. Skąd jesteś Kolego ?

Wlasnie o takie cos mi chodzi....z montazem to bym sobie poradzil....chodzi o projekt i napisanie jakiegos programiku.....

A mieszkam w Oslo....bylbys w stanie cos takiego zaprojektowac i wykonac?
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie
    Hehe, fundujesz wakacje w Oslo ? :D
    Używam w swoich projektach paneli dotykowych 5,6 i 7 cali. Mam rozpracowaną ich obsługę, więc mogę zrobić układ działający w drugą stronę, czyli symulujący panel. Musiałbym się zastanowić chwilkę jak to ugryźć. Zapraszam na maila : robert(malpa)kuna.pl