Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tunet dvb-t - tuner do anteny sat.

xbox13 24 Lip 2013 15:24 1845 9
  • #1 24 Lip 2013 15:24
    xbox13
    Poziom 6  

Witam,

mam problem z TVP i telewizją naziemną - mieszkam w Legnicy i wczoraj wyłączono mi sygnał analogowy. Mam antenę pokojową ( do tej pory jej używaliśmy do oglądania TVP ) oraz antenę satelitarną (pozostałość po cyfrowym polsacie poprzedniego lokatora - bez tunera). Jak się dowiedziałam w jednym ze sklepów TRV , żeby oglądać TVP 1 itp, muszę mieć antenę siatkową ( montaż na dachu budynku odpada). Czy niema innych możliwości oglądania telewizji na starym telewizorze z urzyciem anteny pokojowej lub satelitarnej ( z jakimś tunerem)? proszę o pomoc, może ktoś ma taki sam problem i już go rozwiązał ?pozdrawiam Daria.

0 9
  • #2 24 Lip 2013 15:29
    MALTIN
    Poziom 15  

Pani Dario.
    Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zdjąć antenę satelitarną i w jej miejsce ustawić antenę do telewizji naziemnej. Do całości dokupić dekoder za 100 zł i ma Panik komplet do oglądania telewizji.

Pozdrawiam

0
  • #3 24 Lip 2013 16:26
    xbox13
    Poziom 6  

Dziękuję za szybką odpowiedź, pozdrawiam Daria ( zaraz wybiorę się do sklepu "nie dla idiotów" i uczynię zakup anteny i dekodera)

0
  • #4 24 Lip 2013 16:56
    MALTIN
    Poziom 15  

Nie ma za co, mam nadzieje że pomogłem.

0
  • #5 24 Lip 2013 20:37
    xbox13
    Poziom 6  

ok, dowiedziałam się, że z anteną pokojową tuner powinien działać - ciekawe - dla innych do wiadomości - jak zainstaluję tuner, dam znać czy na zwykłej pokojowej działa - dzięki wielkie za pomoc raz jeszcze.

0
  • #6 25 Lip 2013 12:41
    xbox13
    Poziom 6  

UPS. antena pokojowa działa,(po zmianie wtyczki nawet działa na antenie satelitarnej) sygnał jest dostatecznie silny (ponad 80%) nowy telewizor Samsung T200HD ( tuner dvb-t wbudowany) ALE ... pojawia się informacja w telewizorze , że "rozdzielczość hd jest nie obsługiwana" - po mimo, że telewizor ma na obudowie napisane 2hdmi. Wygląda to tak: dźwięk jest, sygnał jest ale brak obrazu. Jest na to jakaś rada? Dodam, że telewizor nie ma wejścia USB i chyba nie można go zaktualizować... pozdrawiam Daria

0
  • #7 25 Lip 2013 14:28
    _cheetah_
    Poziom 37  

A jakiekolwiek kanały z DVB-T telewizor pokazuje? Bo jeśli jest dźwięk, a nie ma obrazu to oznacza to zwykle, że w telewizorze brak jest dekodera mpeg4, a jest tylko mpeg2 (nieprzydatny do odbioru polskich kanałów DVB-T).

Ewentualnie dekoder mpeg4 jest nieodblokowany, czyli TV ma złe ustawienia regionalne.

Jakie wartości siły i jakości odbieranych mux-ów pokazuje odbiornik?

0
  • #8 25 Lip 2013 15:11
    xbox13
    Poziom 6  

Tv pokazuje 7 kanałów - tvp 1 , tvp 2 tvp info, rozrywka, itp, Są pokazane nazwy programów ale niema szczegółowych informacji godzinowych dot. poszczególnych programów ( EPG chyba?) no i brak obrazu - dźwięk jest.

Co do muxów - tv pokazuje mi tylko siłę zasięgu ogólnie - 80% (bez podziału ma mux1,2,3)

Znalazłam na Elektrodzie metodę na kodowanie dvb-t - radzono, żeby zmienić język z polskiego na np. niemiecki lub fransuski w menu. Tak zrobiłam ale nic nie dało - wizji nie ma. pozdrawiam.

0
  • #9 25 Lip 2013 15:17
    _cheetah_
    Poziom 37  

Język to jedno, ale ważniejszy jest region. A może ten odbiornik po prostu nie ma dekodera mpeg4 albo jest uszkodzony?

Odbiornik jest nowy? Gdzie i kiedy go kupiłaś?

0
  • #10 25 Lip 2013 15:49
    xbox13
    Poziom 6  

Kupiłam go 2 lata temu w Media.... do tej pory używałam go jako monitor do kompa. W instrukcji i opisie produktu nic nie ma na ten temat... jest napisane, że na wbudowany tuner dvb-t i koniec...

Dodano po 23 [minuty]:

Już znalazłam specyfikację - większość ludzi ma duży problem z formatem HD - otóż moi drodzy daliśmy się nabrać sprzedawcom na "tuner dvb-t" wbudowany w monitor - posiada mpeg 2 ( powinien mieć mpeg4) brawo!!! jestem zawiedziona i wściekła na sklep "nie dla idiotów" - jest na odwrót tylko dla idiotów:) muszę wydać kolejne pieniądze na dodatkowy tuner. Dziękuję wszystkim pomocnikom za dobre rady - przynajmniej wiadomo o co chodzi - pozdrawiam Daria.

0
  Szukaj w 5mln produktów