Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prostownica Rowenta respect

arek-laik 24 Lip 2013 16:18 4554 7
  • #1 24 Lip 2013 16:18
    arek-laik
    Poziom 2  

Witam. ogólnie nie zajmuje się naprawą sprzętu AGD ale w tym przypadku usterka jest dość prosta więc chciałbym sam podjąć się naprawy. Otóż moja żona posiada prostownice Rowenta respect. Wszystko działa oki tylko jest problem z przewodem przy samym uchwycie prostownicy. Aby to naprawić wystarczy rozłożyć prostownice aby przylutować do niej nie uszkodzoną część przewodu. Sprawa jest prosta ale nie wiem jak się dostać do środka prostownicy gdyż nie umiem jej rozłożyć. Nie chcę nic robić na siłę aby nie połamać. Czy ktoś wie w jaki sposób rozłożyć ten rodzaj prostownicy?

1 7
  • #2 24 Lip 2013 17:19
    daduszeryf
    Poziom 28  

Cześć.Tam są zatrzaski,trzeba uważać przy otwieraniu.

3
  • #3 24 Lip 2013 17:43
    nioop

Specjalista AGD

Na "zawiasie" , masz kółka koloru hmm.. jasnego :) Wyciągasz je podważając.. (często się łamią, wiec sie nie przejmuj)
    Potem juz palcami wyciągasz blokade pod nimi.. Wówczas bedziesz mógł rozpołowić prostownice..
    Potem dwie śrubki - Nie pamietam czy nie są zakryte zaślepkami

Tak się ją rozbiera.. - Aczkolwiek jezeli jest uszkodzony przewód w niej - to ja nie wiem jak chcesz to naprawić.. Bo tutaj tylko wymiana przewodu wchodzi w gre..
    Ew. pominięcie obotowego wtyku - Aczkolwiek zabieg jest wbrew pozorom trudny do wykonania tak by był solidny :)

2
  • #4 25 Lip 2013 14:21
    arek-laik
    Poziom 2  

Dzięki wielkie. Spróbuje:)

0
  • #5 20 Sty 2017 13:01
    dzik8520
    Poziom 2  

A mam pytanie gdzie mozna kupic przewód obrotowy do prostownicy rowenta bo mam tą samą awarie. pozdro

0
  • #6 20 Sty 2017 22:20
    nioop

Specjalista AGD

dzik8520 napisał:
    A mam pytanie gdzie mozna kupic przewód obrotowy do prostownicy rowenta bo mam tą samą awarie. pozdro

Naturalnie podejmując się wyzwania wymiany przewodu, zdaje Pan sobie sprawę, że potrzebna jest do tego informacja jaki to typ prostownicy ?

Do większości modeli przewody nie występują jako część zamienna, tylko do wybranych modeli producent oferuje części ale by móc coś podpowiedzieć potrzebny jest konkretny model..

0
  • #7 21 Sty 2017 01:29
    dzik8520
    Poziom 2  

nioop napisał:
    dzik8520 napisał:

Naturalnie podejmując się wyzwania wymiany przewodu, zdaje Pan sobie sprawę, że potrzebna jest do tego informacja jaki to typ prostownicy ?

Do większości modeli przewody nie występują jako część zamienna, tylko do wybranych modeli producent oferuje części ale by móc coś podpowiedzieć potrzebny jest konkretny model..

rowenta respect cf 7710 taką prostownice ma moja Pani:)

0
  • #8 21 Sty 2017 02:20
    nioop

Specjalista AGD

A teraz to co innego ;)
    W tym modelu przewód występuje jako część zamienna.

Nr. katalogowy : CS-00115774

Niestety nie znalazłem polskiego sklepu z tym przewodem, ale warto poszukać jeszcze.

0