Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh fw760 duży format. Bardzo dużo zużytego toneru zbiera się w korytku.

dariwa0 07 Mar 2005 20:15 1445 9
  • #1 07 Mar 2005 20:15
    dariwa0
    Poziom 9  

problem polega na tym, że bardzo dużo zużytego toneru zbiera się w korytku, tak że sprężyna do usuwania toneru nie nadąża z usunięciem.
    czy jest jakaś regulacja by jeszcze rozjaśnić kopie w serwisie, bo po rozjaśnieniu do końca na panelu sterowania kopie jeszcze są dosyć ciemne. Poza tym kopiarka robi bardzo ładnie, ale najwięjszy problem z tym zużytym tonerem bo po prostu co jakiś czas muszę wyciągać bęben i wszystko wyciągać odkurzaczem bo zaczyna brudzić kopie. Proszę o pomoc.

• Pomocny post
    #2 07 Mar 2005 20:26
    alcapone
    Poziom 12  

Witaj sprawdz ile ma na liczniku deweloper .

• Pomocny post
    #3 07 Mar 2005 20:29
    teridar
    Poziom 18  

Sprawdź szy nie jest uszkodzony napęd tej sprężyny, bo być może nie kręci się i wcale nie odprowadza tonera. Możesz też sprawdzić developer.

• Pomocny post
    #4 07 Mar 2005 22:34
    MINOLTA
    Poziom 18  

Prawdopodobnie zapchane jest wyjście zużytego toneru z czyszczarki. Proponuję to rozebrać i odkurzyć. Nieraz już miałem taki problem.

• #5 09 Mar 2005 20:43
    dariwa0
    Poziom 9  

dzięki za zainteresowanie. Jak sie sprawdza ile ma na liczniku developer?

• Pomocny post
    #6 09 Mar 2005 21:17
    alcapone
    Poziom 12  

Najprosciej z książki serwisowej maszny lub kodem 77 i wtedy mamy licznik w metrach.

• #7 10 Mar 2005 17:19
    dariwa0
    Poziom 9  

jestem laikiem jesli chodzi o te kopiarki. kupiłem ja uzywaną. poprzedni właściciel mówił, że nosnik był wymieniany. maszyna ma na liczniku 21600, nawet nie wiem czego. nie wiem jak się wchodzi do serwisu by cokolwiek sprawdzić. czy istnieje mozliwość rozjasnienia kopii w serwisie? proszę o bardziej szczegółowe porady bo ja mam pierwszy raz doczynienia z tą maszyną. Facet mówił, że on sypał do niej toner z Ricoha 4418 (dwa opakowania do tuby), nosnik tez był wymieniany na ten od Ricoha 44 18. Chciałbym poznać opinię na ten temat, ale sszczerą a nie autoryzowana przez serwis Ricoha. Wszystko jest z kopiami OK tylko to sasypywanie tonerem tej rynienki ze sprężynką. Przepustowość otworu odprowadzającego toner do zbiornika jest OK.
    Dzięki za dotychczasowe porady. Proszę o jeszcze.

• Pomocny post
    #8 10 Mar 2005 18:15
    mosquito
    Poziom 15  

Witam.
    Jeśli chodzi o toner i developer, to w tej maszynie od kilku lat stosujemy wlaśnie typ 410 - skład jest ten sam - jedynie zwróć uwagę na gramaturę.
    Pozdro.

• #9 27 Lip 2011 13:36
    Masal
    Poziom 11  

Witam poszukuje Serwisowki do RICOH FW 760 Proszę o pilną pomoc.

• #10 27 Lip 2011 15:05
    cefram
    Poziom 29  

Witam

Podaj maila to wyśle.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME