Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OCZ Technology model: OCZ-500SXS2 StealthXStream - Piszczy przy wyłączonym PC

24 Lip 2013 19:16 1896 6
  • Poziom 8  
    OCZ Technology model: OCZ-500SXS2 StealthXStream - Piszczy przy wyłączonym PC
    Witam!

Mam problen z zasilaczem Ocz StelathXStream II 500W. Podczas gdy komputer jest wylączony zasilacz cicho piszczy, normalnie pod obciążeniem nic się nie dzieje, zasilacz nie grzeje się, komputer pracuje stabilnie. Czym to piszczenie może być spowodowane?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wygląda to na jeden z dławików, trzeba otworzyć zasilacz i manualnie sprawdzić, który to piszczy.
  • Pomocny post
    Moderator
    kokapetyl napisał:
    Wygląda to na jeden z dławików

Dlaczego tak twierdzisz i co tak naprawdę masz na myśli? Rozwiń swą teorię o fakty wynikające z poniższego cytatu?
    Dragunow11 napisał:
    Podczas gdy komputer jest wyłączony zasilacz cicho piszczy

Dlaczego piszczy? Może z przeciążenia na linii stand-by, a może to brak wstępnego obciążenia przetwornicy czy też potrzeba ingerencji w jej stronę pierwotną i np. wtórną? Czy może to tylko przetwornica PP pracuje niestabilnie, ty słyszysz przebieg wzbogacony o akustyczną...

Może zacznij od odpowiedzi czy aby zasilacz nie jest na gwarancji, a ty masz odpowiednią wiedzę by robić pomiary (to jest dział serwisowy zasilaczy)?
  • Poziom 8  
    Zasilacz jest jeszcze na gwarancji, pomiarów raczej nie wykonam (w serwisowaniu zasilaczy jestem zielony). Myslałem, że to jakaś drobna usterka, i uda mi się ją naprawić w domu, a tak zostanę parę dni bez komputera, którego potrzebuję do pracy.
  • Poziom 17  
    Mam OCZ SXS - już drugą sztukę. pierwsza piszczała. Na tyle mnie to drażniło, że po każdym power off wyłączałem zasilacz przełącznikiem - skończyło się po roku usmażonym przełącznikiem. po wymianie gwarancyjnej na nowy zasilacz piszczenia jakoś specjalnie nie odnotowałem, choć zmieniłem w międzyczasie płytę główną. Tak czy inaczej słyszałem opinię, że OCZ tej serii piszczą i tyle, ale nie musi to być zgodne z prawdą
  • Poziom 8  
    No więc oddam go na gwarancję. Bezproblemowo Ci go wymienili? I ile mniej więcej czekałeś na nowy zasilacz, czas dla mnie gra dużą role tutaj.
  • Poziom 17  
    zasadniczo chciałem żeby mi tylko przelutowali przełącznik. mogłem to zrobić sam, ale miałem gwarancję więc po co... przychodzę po 2 tygodniach a gość mi wręcza nowy zasilacz nie rozpakowany nawet jeszcze i mówi że OCZ wymienia na nowe, na co ja mówię że przecież opisałem im usterkę i powiedziałem że tylko przełącznik jest wadliwy. gość odpowiedział że nie chciało by im się nawet w tym grzebać bo tylko zgłaszają do firmy uszkodzony i dostają nówkę na wymianę.

czas realizacji to zależy od twojego sklepu, ja kupuję 99% sprzętu w bitcomputerze w krakowie