Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

transformator impulsowy(stroboskop)

-other- 07 Mar 2005 20:59 1914 5
    -other-
    Level 11  
    siema, wlasnie poskladalem J-23 ale heh zauwazylem ze muj transformaor impulsowy ma 3 nozki a nie 4 i nie weim co zrobic, mam stary z jakiegos urzadzenia (ma 4 i jest identyczny) ale zarnik sie nie swieci, (napiecie jest bo iskry sie sypia :D ). Co mam zrobic z 4 nozka ktorej nie mam? no i jak jest napiecie (jak mieze voltomiezem na stalym U to ponad 600V) to czemu zarnik nie swieci, moze jest uszkodzony...I czy musi byc wyzwalacz? pamietam ze w starym od ktorego urwalem kabelek (wyzwalacz) to nadal dzialalo. Pomozcie !
  • Helpful post
    Popak
    Moderator on vacation ...
    Witam teb 3 nurzkowy jest dobry!!! możesz go zamontować.

tanfo 3 nurzkowe jest takie same jak 4 tylko że w 3 ma w środku połączone dwa wyprowadzenia i dla tego jest 3 a w 4 nurzkowum tranfie sa czteru wyprowadzenia nie zalerzne.

A jak go zmontować do płytki? tam gdzie jest jedno wyprowadzienie to do palnika a tam gdzie dwa to do płytki.

Ps. Nie wiem czemu sie męczycie z tym J-23 ak ma elektrodzie są stroboskopy nie grzejące się :[

Pozdrawiam
  • Helpful post
    And!
    Admin of Design group
    Sprawdź czy trafko jest sprawne.
    Wylutuj i sprawdź czy jest rezystancja po między kabelkiem wystającym z trafka i jednym z wyprowadzeń. Powinno być kilkaset om. To wyprowadzenie na którym jest przejście między wystającym kabelkiem idzie na mase.
    Po między pozostałymi dwoma powinna być znikoma rezystancja.
    Na to uzwojenie będą podawane impulsy z pobliskiego kondensatora foliowego.
    -other-
    Level 11  
    dzięki a jeszcze jedno, czy musi byc wyzwalacz w zarniku? w koncu jak mam 1 wyprowadzenie to ono idzie na + rzarnika a ten metal pozostaje bez niczego. :)
    eedy
    Level 15  
    ten metal między wyprowadzeniami to właśnie elektroda wyzwalająca