Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie ładuje się windows 7 na Lenovo B590

25 Lip 2013 08:19 4824 9
  • Poziom 7  
    Witam
    chciałem zainstalować na swoim lapku Lenovo 590 obok Windowsa 7, Windowsa XP. Przy instalacji XP wyskakiwał po I fazie instalacji niebieski ekran z błędem. Jak wyczytałem trzeba było zmienić w BIOS-ie ustawienia dysku AHCI na Compatible i wtedy poszła normalnie instalacja XP. W II fazie instalacja gdzie się wybiera dysk na którym ma być zainstalowany XP, wybrałem dysk inny niż ten na którym jest win 7, sformatowałem go i zainstalowałem XP - w trakcie instalacji na 51% wyskoczył błąd że nie można jednego pliku wgrać, dałem pomiń i instalacja dalej poszła. Potem okno że wystąpi uruchomienie ponowne kompa. Tak też się stało i od tego momentu jest problem. Pokazuje się tylko logo startowe "LENOVO i na dole napis "że coś tam, wciśnij enter aby zatrzymać uruchamianie" czy jakoś tak i w tym momencie komp łapie zwiechę - nic nie można zrobić, ten ekran powitalny tak jest i jest. Uruchomiłem jeszcze raz kompa, wszedłem do biosa, zrobiłem sprawdzanie dysku - wszystko wyszło ok, dałem bootowanie z dysku twardego, zmieniłem na dysku z Compatible na AHCI, ale niestety nic to nie dało, nie chce z dysku bootować na win 7. Uruchomiłem jeszcze raz kompa, wszedłem w biosa, wcisnąłem F12 - gdzie mogę wybrać z czego ma być bootowany komp, dałem jeszcze raz że z dysku i wyświetla się tylko czarna plansza i nic więcej.
    Czy coś się stało z dyskiem twardym? czy coś jeszcze innego? - z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 9  
    Witaj
    XP nadpisał boot sektory i W7 już nie wystartuje .
    Najłatwiej to przestaw na Compatible w ustawieniach dysku AHCI , wgraj z jakiejś "lepszej" płyty jeszcze raz xp tak aby się tylko włączył i użyj programu EasyBCD 2.0.2 .
    Instrukcji obsługi tego programu jest cała masa w sieci .

Ps.

Tylko się nie pomyl i nie formatuj dysku z siódemką .
  • Poziom 7  
    Mam 4 płyty z XP, każda zachowuje się tak samo. Po dosowskiej instalacji uruchamia się ponownie komputer i zwiecha przy napisie Lenovo, nie chce przejść do dalszej części instalacji Xp. Już tam pal licho tego XP, chcę aby normalnie z dysku bootował win 7, jednak przy ręcznym ustawienia bootowanie z dysku, wyświetla sie tylko czarny ekran - i tak cały czas
  • Poziom 9  
    Możesz jeszcze odpalić dos-a z płyty lub pendrive , poszukać w sieci pliku bootsect do siódemki i polecenie c:\bootsect.exe /NT60 All , gdzie "c" to dysk na który wypakowałeś plik bootsect , jak nie zadziała pokombinuj z ukośnikami ,jeśli nie ruszałeś partycji z W7 to powinno być ok.
    Może któryś z kolegów będzie miał lepszy pomysł , a na płycie z win 7 nie ma czasem opcji naprawy systemu ?
  • Poziom 7  
    Dla mnie to jest czarna magia to co napisałeś...
  • Poziom 12  
    skatewujo napisał:

Dla mnie to jest czarna magia to co napisałeś...

Więc możesz oddać laptopa do serwisu.
  • Poziom 7  
    Czy naprawa systemu z płyty win 7 pomogłaby? Partycja na której rozpoczęła sie instalacja XP została sformatowana.
  • Poziom 9  
    tak , wchodzisz instalacją na partycję tam gdzie jest już W7 w którymś punkcie jest na pewno opcja napraw system , system recovery lub coś podobnego .

Przeczytaj pierwszy akapit z linka KLIK

Sorka to z visty ale wystarczy że będziesz czytał każdy krok to się połapiesz no nie przesadzaj :D

Dodano po 55 [minuty]:

A najpierw niech niech kolega wciśnie zaraz po starcie
    Nie ładuje się windows 7 na Lenovo B590
    może jest kopia zapasowa :P
  • Poziom 2  
    Jak grzebal przy partycjach to jest spora szansa ze partycja z OKR (one key recovery) poszla w niepamiec :)

co do nadpisania przez xp bootloadera to sprobuj z plyty instalacyjnej win7 z dosa uzyc polecenia fixboot i fixmbr, bo xp pewnie przy instalacji wywalil ci flage bootowania dla partycji na ktorej jest win7.. Powinno to pomoc.

Sprobuj jak kolega wyzej pisal skorzystac z OKR (tylko wciskasz ten przycisk na wylaczonym komputerze).

Jesli nie to oddaj kompa do serwisu (tylko pamietaj ze jesli to bedzie serwis gwarancyjny to zaoraja Ci caly dysk i odtworza fabryczna strukture hdd)