Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

saeco odea giro plus - Saeco zbyt mało kawy

kle 25 Lip 2013 09:21 7260 8
  • #1 25 Lip 2013 09:21
    kle
    Poziom 14  

Chciałem się dowiedzieć co odpowiada za ilość kawy w zaparzaczu w tym modelu jest ustawianie elektroniczne na ustawieniu maksymalnym mało mieli ,gdzie jest czujnik który odpowiada za ilość kawy,młynek pracuje około 5 sekund ,z zaparzacza
    nie wylatuje sucha pastylka tylko breja.

2 8
  • #2 25 Lip 2013 10:25
    brystek
    Poziom 11  

Witam w tym modelu za ilość kawy odpowiada algorytm auto-dozujący. Polega na pomiarze prądu pobieranego przez silnik napędzający moduł zaparzacza. Im większy prąd pobierany przy prasowaniu kawy tym kawy jest więcej. W zależności od wartości tego prądu elektronika dobiera liczbę impulsów. Ilość impulsów zlicza czujnik halotronowy w młynku. W zębatce są dwa małe magnesy usunięcie jednego spowoduje zwiększenie obrotów względem impulsów z 2 impulsów na obrót do 1. Jeżeli ekspres podaje bardzo mało kawy, zabieg ten zwiększy dwukrotnie ilość podawanej kawy do zaparzania. Należy uważać, żeby nie spowodowało to zbyt dużej ilość namielonej kawy i problemy z zaparzaniem. Powodem może być zatarta ośka ślinika ( większy opór - większy prąd - zmniejszanie impulsów) lub nie nasmarowany moduł zaparzacza. Zdarza się również uszkodzenie czujnika obrotów który nie podaje ich prawidłowo. Można to stwierdzić gdy ekspres przy każdym zaparzaniu sypie różne ilości kawy.

3
  • #3 25 Lip 2013 12:31
    kle
    Poziom 14  

Dzięki za podpowiedz ,zaparzacz dobry będę szukał według wskazówek.

0
  • #4 29 Lip 2013 09:51
    CAConcept
    Poziom 12  

W trybie serwisowym idzie zwiększyć dawkę kawy bez niepotrzebnych kowalskich metod ..

3
  • #5 30 Lip 2013 20:46
    kle
    Poziom 14  

Dzięki za podpowiedz ale jak to zrobić.

2
  • #7 04 Sie 2013 20:23
    kle
    Poziom 14  

Dzięki za instrukcję.

0
  • #8 24 Cze 2015 22:55
    rico1009
    Poziom 9  

Witam

Mam podobny problem. Mlynek ewidentnie mieli za malo kawy. Mielenia trwa okolo 5,5 sek.

Dodam ze mam 2 takie expresy- moj dzialajacy i ten ktory naprawiam. Podmienialem i probowalem zaparzacze czesci itp zawsze efekt ten sam.

Moj mieli oko 8,5 sek czyli jakies 35-40%wiecej - i to po wysypaniu i zaparzeniu pojedynczego krazka sie zgadza- z mojego spada poprawny- z naprawianego prawie ciapka
    ( probowalem takze zmiane grubosci mielenia- jest cialka wieksza lub mniejsza ale objetosciowo to samo.

I teraz moje pytanie - w instrukcji tryb ustawiania to filizanka +wlaczenie, ale umnie ani w naprawianym, ani w moim nie wlacza sie ten tryb ( serwisowy z kropelka dziala bez zarzutu i tu i tu)

W instrukcji pisze ze ren tryb nie dziala juz w expresach z automatyczna regulacja wielkosci porcji kawy...
    1) czyli wychodzi na toze odea giro plus juz tego nie posiada?
    2) co w takim przypadku? Jest jakas inna metoda regulacji?

Pozdrawiam i mam nadzieje ze beda jakies dobre informacje :)

0
  • #9 14 Lip 2015 15:02
    kle
    Poziom 14  

Też nie znam odpowiedzi,jak to rozwiązać.

0
  Szukaj w 5mln produktów