Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA"

25 Lip 2013 10:35 8454 6
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ktoś się spotkał z tym sprzętem - jak w temacie -, pracował na nim słyszał cokolwiek?
    Link Wiem, że to jakiś "chinol" zrobiony w barwach i z nazwą na zamówienie ale czy warto za te pieniądze, czego można się spodziewać po tej maszynie.
    Spawarka służyła by przy drobnych amatorskich pracach przy domu, typu spawanie najczęściej elektrodami 3.2mm czasem 4mm rzeczy typu profile, barierki schodowe, coś tam pęknie coś odpadnie itp itd, używana będzie sporadycznie w zależności od potrzeb, raz na kilka dni albo i tygodni ale mimo to nie chciał bym się wpakować w sprzęt, którym jedną elektrodę trzeba będzie "wypalać" z dwiema czy 3 przerwami na chłodzenie. Jeśli nie warto sobie tym głowy zawracać i wybrać coś innego to proszę pisać. Z góry dziękuję za wszelkie informacje na temat.
  • Poziom 14  
    No te same wnętrzności mogą mieć tu kilka opakowań, to jest jasne dla mnie. Może jeszcze dodatkowe pytanie w takim razie czy ktoś posiada spawarkę inwertorową klasy "maktek" ;), którą to przytoczyłem w pierwszym poście? Jeśli tak to jakiej firmy i jak mu się to sprawdza w działaniu. Rozważam jeszcze dedrę model "desi201" ale tamta jest na mosfetach (niby satrsza technologia, na innej zasadzie działająca) no i opinie są o niej przeważnie dobre ale jest też sporo negatywnych, że się wyłącza, że nie spawa itp. Dlatego już wolał bym kupić coś pewnego (o ile się da za te pieniądze).

A może ktoś doradzi jakąś sprytną spawarkę transformatorową z pradem spawania do 200A (nienawijaną aluminiowym drutem)?
  • Poziom 15  
    Witam
    I co kolego kupiłeś tę spawarkę? Bo ja tak samo się jej przyglądam i zastanawiam się nad zakupem. Mam tak samo jak ty, sporadyczne spawanie.
    Jest to cokolwiek warte ??
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ostatecznie nie zakupiłem, zaraz napiszę dlaczego.
    Zdecydowałem się jednak trochę dozbierać kasy i kupić albo bestera albo czeskiego tigera Link.
    Dlaczego nie kupiłem, a no starając się być "w miarę świadomym konsumentem" dotarłem do pewnego pana zajmującego się naprawą wszelkiej maści sprzętu elektrotechnicznego, od radiów cb, przez odkurzacze aż po m. in. spawarki i powiedział mi, zastrzegając że "niczego nie odradza" ale te spawarki owszem działają i po kilka lat, ale też często po kilka dni, przy czym miał akurat dość starą besterkę inwertorową na warsztatcie i mówi "no niby bester ale się popsuł" z tym, że jak powiedział ta spawarka chodziła kilka lat u gościa 5-6 dni w tygodniu co spawa ogrodzenia. Co do chińskich inwertorów powiedział, że czesto naprawa wynosi 30-40% wartości nowej spawarki i przychodzi klient i nie wie co ma zrobić bo jak za chwilę coś innego padnie... częste są również sytuacje, że chińczyk używany sporadycznie padnie tuż po gwarancji, a taka, która używana jest dość czesto chodzi kilka lat i nic się nie dzieje. Jeszcze jedna sprawa, że z serwisem pogwarancyjnym spawarek z chin może być też różnie.
    Przemyślałem temat i ostatecznie zdecydowałm, że kupię później, trochę dołożę i wezmę tego najprawdopodobniej "tigera". Bester też ma już opinię, że po wykupieniu przez "lincolna" jakość trochę spadła.
    Jeżeli jesteś dalej zaintereoswany tym "maktekem" to zwróć jeszcze uwagę na spawarkę "welder fantasy" jest to bliźniak "makteka" nie wiem czy wewnętrznie, ale obudowa jest identyczna tylko w innych barwach, no i welder ma nadrukowany znak "CE".
  • Poziom 15  
    Jednak zdecydowałem się na zakup tego chińskiego dzieła. Jak tylko przetestuje to opisze swoje spostrzeżenia. Jestem świadomy tego że to chinszczyzna. Jestem elektronikiem z zamiłowania i z naprawą takiego sprzętu nie będzie problemu. Zaraz jak tylko dostanę ją w swoje ręce to rozbiórka i spis newralgicznych części ewentualne poprawki montażu części elektronicznych. Z doświadczenia już wiem że te chińskie urządzenia jak ktoś ma pojęcie to warto przejrzeć od środka przed pierwszym uruchomieniem.

kilka fotek z wnętrza spawarki:

Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA"

Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA" Spawarka inwertorowa "MAKTEK IGBT 200 MMA"

Nie jest tak źle jak na chińszczyznę, praktyka pokaże jak się będzie sprawować ta spawarka.

Pierwsze testy już zrobione.
    Spawarka pracuje bardzo dobrze jak na chiński produkt, chociaż straszy od razu załączający się wentylator chłodzący
    Łuk zapala łatwo bez klejenia
    Łuk jarzy się spokojnie i stabilnie
    Elektroda 3,25 120 A bez żadnych problemów (mi więcej nie potrzeba)

Jak dla domowych majsterkowiczów nie ma nic lepszego, lekka, mała, robi co ma robić. Jedyna niewiadoma to żywotność tej spawarki. No ale pożyjemy zobaczymy.
  • Poziom 14  
    Zdecydowałeś się na "makteka" czy "welder fantasy"? Będę bardzo wdzięczny za spostrzeżenia z eksploatacji, a przede wszystkim za opinię o konstrukcji i "wnętrznościach" spawarki.