Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BlackBerry 8520 - Gniazdo karty micro sd

25 Jul 2013 11:53 1359 3
  • Level 10  
    Witam.

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem karty pamięci na leciwym już, ale w pełni sprawnym (poza opisywaną usterką) modelu jeżynki.
    BB używa moja luba i trochę problematycznym staję się fakt kończącego się w błyskawicznym tempie miejsca na dane użytkownika.

Podczas wkładania do slotu karty pamięci (a próbowałem już kilkanaście różnych) nic absolutnie się nie dzieje. Zakupiłem na ebayu nowe gniazdo na karty pamięci, wylutowałem stare, wlutowałem nowe i dalej problem jest ten sam - BB za nic w świecie nie widzi karty multimedialnej. Zastanawiam się czy na płycie głównej jest jakiś rezystor czy cokolwiek innego odpowiedzialnego za tą właśnie funkcjonalność ? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i mógłby zarzucić jakimś schematem/pomocą ?

Z góry serdeczne dzięki za próbę pomocy.
    Pozdrawiam.

PS: by wykluczyć stronę software'ową wgrałem ostatnie 2 najnowsze OSy ale oczywiście problem nie zniknął.
    PS2: zdjęcie marnej jakości ale obrazuje sytuację zmienionego slotu :)
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    FIsiu_

dzięki za wiadomość.
    mam schemat, nawet jest na nim zaznaczony MicroSD Connector natomiast nie potrafię go przeczytać. czy ewentualnie Twój serwis jest w stanie coś takiego robić ?