Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam..szukam.. i nic... (Zakup budżetowego stereo)

elektro213 25 Jul 2013 13:21 2919 24
    elektro213
    Level 9  
    Witam, to mój pierwszy post i wiem że temat wałkowany miliony razy ale...
    przeglądając to i inne fora odnośnie zakupu sprzętu audio czytając wnikliwie nie jestem w stanie podjąc decyzji dotyczącej zakupu.
    Szukam sprzętu stereo do pokoju 20m2, na którym będe słuchał głównie muzyki rap, blues, pop, rock, czyli mieszanka.
    Czy któryś z forumowiczów może mi podpowiedzieć ew. pokierować moim wyborem?
    Brałem pod uwage sprzęt nowy, teraz myślę o uzywanym. Amplituner, bądź sam wzmacniacz.
    Z ofert które biorę pod uwagę:
    -amplituner Yamaha RX-496 - Uzywany za ok. 300PLN
    -Amplituner Yamaha RX497 Tytan + pilot - uzywany 400PLN
    + do tego kolumny Jamo s606
    -YAMAHA RX 497+ YAMAHA CDX 497 + kolumny JBL ES 30- 2 letni za ok 1500PLN

Czy to jest dobry kierunek?
    Jestem totalnym laikiem, ok. 20 lat temu miałem wzmacniacz unitry z altusami 110, później tylko glosniki przy komputerze.
    Chciałem przeznaczyć na sprzęt do 2000PLN

P.S. Myślałem równiez o nowych ampl. Yamaha R-S300 i R-S500

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    Proszę użyć funkcji "Zmień".
    GM
    dr.hannibal
    Level 22  
    elektro213 wrote:
    Chciałem przeznaczyć na sprzęt do 2000PLN

Przy takim budżecie chyba nie warto się pchać w sprzęt używany, lepiej kupić nowe i mieć gwarancję.
    elektro213
    Level 9  
    Ale jak patrzyłem taka yamaha R-S500 i jakies przyzwoite kolumny to już cenowo ponad 2500PLN. I nie wiem czy uda mis się coś przyzwoitego dobrać do tych 2000PLN.
    Jest jeszcze Pioneer SX-20, ale to wszystko sprzęt budżetowy, czy będzie dobry?
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    dr.hannibal wrote:
    Przy takim budżecie chyba nie warto się pchać w sprzęt używany, lepiej kupić nowe i mieć gwarancję.

Nie kupisz za tyle dobrego nowego sprzętu.

Z używek Sony ES, Pioneer Reference, kolumny np. Klipsch F1, Jamo S606 pomimo że budżetowe i do kina to w muzyce się spisują przyzwoicie i mają dobry stosunek cena/jakość.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Taki amplitunerek może być, w/w Pioneera i yamahe odradzam.
    elektro213
    Level 9  
    OK. Dziękuje za informacje i poświęcony czas, może ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć, a może zaproponować coś innego.

P.S. Trochę boję się kupować od handlarza.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Zaufany sprzedawca z Legnicy :)
    ew. poszukaj innego sprzedawcy który daje gwarancje.
    Excalibue
    Level 17  
    Daj sobie spokój ze sprzętem używanym w tej cenie. Przy 4000 zł można byłoby się zastanawiać, natomiast za 2k zł wyjdzie Ci jedynie marna budżetówka. Przepaść na korzyść używanych zestawów będzie ogromna.

Myślę, że w tej kwocie można pokusić się o bardzo uniwersalny zestaw oparty na kolumnach Dali 400 oraz wzmacniaczu Onkyo 8850.
    Odpowiednim źródłem można będzie dodać końcowe szlify zależnie od preferencji.

Ewentualnie Quadrale Amun połączone z czymś pokroju Grundiga Fine arts A-9000 ( bardzo dobry ale ciężko o zadbany technicznie model ) , wyższych modeli marantza ( w budżecie mieści się PM-72, bardziej spokojnie brzmienie) czy Kenwood KA-7050 ( bardziej dynamiczny, ale gorszy na górze pasma )

Oba zestawienia myślę, że są godne uwagi i prezentują już wysoki poziom z dala od budżetówki.
    Excalibue
    Level 17  
    Ile możesz maksymalnie wydać na wszystko ?
    2000 maks ? >>> Pisałeś wcześniej o zestawie za 3k <<< -- wycofuje, zera mi się jedno dodało : )
    Chcesz używany wzmacniacz a nowe kolumny ?
    Excalibue
    Level 17  
    Nie wiem dlaczego chcesz się ograniczać nowymi kolumnami.
    To właśnie one mają największy wpływ na brzmienie i tutaj nawet dobry używany wzmacniacz nie pomoże.
    Co Ci z nowych kolumn ?
    Gwarancja ? Głośniki same z siebie się nie psują, bo nie ma tam co się psuć.
    Najczęściej dochodzi do ich przepalenia nadmierną mocą czego gwarancja nie obejmuje.
    Zapach nowości ? Przeminie szybciej niż to wyżej.

Jeśli zdecydujesz się na nowe to stracisz bardzo wiele tak więc zastanów się.
    TAk jak wcześniej pisałem przepaść będzie bardzo duża.
    elektro213
    Level 9  
    OK... Udaje ci się mnie przekonać.
    Tylko teraz jakie? w/w przez ciebie (Dali 400 oraz Quadrale Amun) nie ma na allegro.
    A to onkyo A-8851, będzie podobne do tego polecanego A-8850?

Dodano po 53 [minuty]:

Znalazłem Dali 400, trochę poniszczone, co wy na to?
    http://allegro.pl/dali-400-audiofilskie-kolumny-podlogowe-hi-end-i3411834312.html

QUADRAL SX-1750
    http://allegro.pl/kolumny-quadral-sx-1750-stan-super-i3404800298.html

QUADRAL ALLSONIC SL 205
    http://allegro.pl/potezne-kolumny-quadral-allsonic-sl-205-okazja-i3414343358.html
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Daj jakieś zdjęcie.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Te Quadrale też ciekawa propozycja.
    elektro213
    Level 9  
    Czyli mamy teraz 2 ciekawe poropozycje, tylko którą wybrać? A może jeszcze zaczekac na coś ciekawszego?
    I do tych kolumn pasowałoby to onkyo A-8851?
    Excalibue
    Level 17  
    A to onkyo A-8851, będzie podobne do tego polecanego A-8850?

A-8051 to znacznie niższa seria, zresztą wystarczy porównać budowę.
    Do tej klasy kolumn wchodzi w grę tylko seria integra
    elektro213
    Level 9  
    A może jakieś kolumny pod tego SONY STR-GX70ES, i wtedy miałbym naprawde budżetowe stereo na początek.

P.S. zapomniałem powiedzieć że na 8000 Hz nie słysze 60 dB ( taka mała wada)
    Excalibue
    Level 17  
    Drugi.. Najpierw chcecie porady a później sami wybieracie sobie sprzęty.
    W takim razie po co tracić czas ?
    Złożyłem Ci z setek ofert na allegro dwa zestawy, które mieszczą się w założeniach postawionych na początku tematu.
    Widzę, że usilnie starasz się wydać mniej, w takim razie napisz, że zmniejszasz budżet i po problemie.
    elektro213
    Level 9  
    Cały czas sie zastanawiam, to tyle. Nie próbuje być złośliwy ani nic z tych rzeczy.
    Może jutro rano się obudze i stwierdzę, że kolego miałeś rację. Kupię sprzęt i będę się nim cieszył. A może stwierdzę że lepiej będzie kupić cos tańszego a reszte kasy prze.. Spodobał mi sie pomysł że moge mieć ten amplituner sony z dość pewnego źródła za małe pieniądze a do tego znalazłem jeszcze zachwalaną przez was firme Quadral
    http://allegro.pl/kolumny-stereo-quadral-dauphin-phonolog-gwarancja-i3409069945.html
    Czy to ma sens?
    elektro213
    Level 9  
    Przypasowało mi to sony i teraz już sam nie wiem. Jakby pasowały te QUADRAL DAUPHIN Phonolog albo QUADRAL ALLSONIC SL 205 i ładnie grały to byłoby super.
    Excalibue
    Level 17  
    Poszło na pw. Przeczytaj i decyduj jak chcesz taniej a dobrze : )