Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić rozrząd - citroen saxo 1.5d

25 Lip 2013 14:03 5835 11
  • Poziom 2  
    Witam poszukuje pomocy w kwestii ustawienia rozrządu citroena saxo 1.5d i mam problem z ustawieniem wału bo pompa i zawory wiem gdzie po blokować tylko nie wiem gdzie blokuje się wał.Znalazłem kilka rysunków ale nic z nich nie wynika.
  • Poziom 2  
    ten temat mam oklepany tylko jakoś te rysunki nic mi nie mówią chyba że ktoś mi je opisze dokładnie.
  • Poziom 34  
    Masz opisane wkładasz blokadę w blok , w przeciwwadze wału masz otwór . Trafiasz w otwór i gotowe. (dotyczy ustawienia wału).
  • Poziom 2  
    czyli muszę zdjąć pasek alternatora odkręcic kolo pasowe osłony i dopiero wtedy to bedzię widać czy tak? Robię to pierwszy raz i nie wszystko jest dla mnie jasne wiec proszę o wyrozumiałość. jerry1960
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Więc jak to jest z tym rozrzadem bo już tracę nadzieje że uda mi sie zdziałać cokolwiek w tej sprawie
  • Poziom 39  
    manekpawel napisał:
    Więc jak to jest z tym rozrzadem bo już tracę nadzieje
    Jeżeli do tej pory nie zrozumiałeś jak to jest, to oddaj auto do warsztatu.
    Jak zaczniesz to zamęczysz pytaniami.

• Poziom 27  
    Z boku bloku masz otwór od przodu silnika na blokadę wchodzi ona w koło zamachowe.
  • Poziom 14  
    Niestety otworu trzeba poszukać,popatrzeć,ponipać,nie ma go na wierzchu ,trzeba czasem mocno ręce ubrudzić :). Rysunek który kolega podrzucił jest ok.
  • Poziom 31  
    Stań przed samochodem i spójrz na silnik. Widzisz jego lewy bok. W miejscu połączenia silnika ze skrzynią blok silnika tworzy flanszę. Na wysokości ok połowy wysokości silnika w tej flanszy jest otwór 6mm. Weź kawałek pręta 6mm gługiego na ok 20 cm, zegnij go pod kątem 45 stopni i wsuń w ten otwór. Kręcąc wałem pręt "wskoczy w otwór blokujący w kole zamachowym.
    I to by chyba było na tyle.