Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ipad 4 z wyświetlaczem retina vs Acer iconia pad w700 i3 - k

karol100a 25 Lip 2013 14:16 2508 26
  • #1 25 Lip 2013 14:16
    karol100a
    Poziom 10  

Przymierzam się do kupna tabletu do 3 tys i zastanawiam się nad dwoma modelami
    Ipad 4 z wyświetlaczem retina i Acer Iconia Pad w700 z procesorem i3-2375M (1,50 Ghz 3MB Cache) 4 GB Ram z Windows 8 . Tablet głównie służyłby mi do gier .

0 26
  • #2 25 Lip 2013 15:32
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Zależy w jakie gry chcesz grać.
    Co prawda Acer ma bardzo dobry procesor, system itd. Ale jego podstawową wadą jest karta graficzna.
    Na platformę Win, ciężko będzie znaleźć grę, która nie potrzebuje dobrej karty graficznej, a Intel HD 3000 to kpina.

0
  • #4 25 Lip 2013 15:53
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Gothic 2, to gra z 2003 roku. I wymaga karty 3D. Jesteś pewien, że uruchomi się na intel-u i Windows 8 ?

0
  • #6 25 Lip 2013 15:59
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Nie wiem, bo ja pod Windows, to tylko w Diablo 3 gram. A tak, to tylko gry na Android-a.

0
  • #8 25 Lip 2013 16:05
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Ja używam na co dzień Google Nexus 10 i uważam, że nie ma na świecie nic lepszego.

0
  • #10 25 Lip 2013 16:08
    czarny8322
    Poziom 10  

Czysto subiektywna opinia:)

Brałbym Samsunga T315(tab 3 8cali)... lekki, miesci się w dłoni i ładny

0
  • #11 25 Lip 2013 16:16
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

karol100a napisał:
    sam już nie wiem a gdzie myślisz są lepsze gry w app storze na ios'a czy google play'u na androida podaj kilka tytułów jak byś mógł

Nie mam rozeznania w ofercie AppStore, ale na androida jest bardzo, bardzo dożo ciekawych tytułów.
    Co do androida, to wystarczy zobaczyć co ma w ofercie chociażby GameLoft.

0
  • #13 25 Lip 2013 16:27
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

karol100a napisał:
    a przeglądarka obsługuje flash aby można było filmy online oglądać z serwisów typu ekino.tv bez zacięć oczywiście

Tego serwisu nie znam, BBC iPlayer czy iPla chodzą bez żadnego problemu. Także serwisy steaming-owe jak CatchUpTV czy inne tego typu chodzą bez problemu. O netflix-ie czy innych płatnych, to nawet nie wspominam :).

0
  • #14 25 Lip 2013 16:27
    czarny8322
    Poziom 10  

AppStore... jest tego tam tyle że naprawde nie wiadomo za co złapac... ponadto jest też Chomik;) Nie wymienie konkretnych przykładow bo ostatnio nie gram a jak gram to przez jeden dzien... niestety nie mam za duzo wolnego. Ale o wybor naprawde nie jest cieżko

0
  • #15 25 Lip 2013 16:30
    karol100a
    Poziom 10  

czarny8322 napisał:
    AppStore... jest tego tam tyle że naprawde nie wiadomo za co złapac... ponadto jest też Chomik;) Nie wymienie konkretnych przykładow bo ostatnio nie gram a jak gram to przez jeden dzien... niestety nie mam za duzo wolnego. Ale o wybor naprawde nie jest cieżko

podobno jest też The Walking Dead taki sam jak na kompie to prawda ?

0
  • #16 25 Lip 2013 16:37
    czarny8322
    Poziom 10  

Przepraszam za błąd... chodziło mi o google play'a ...:P czytałem Twoj post i przez pomyłke wpisałem appstore:)

0
  • #18 25 Lip 2013 16:43
    czarny8322
    Poziom 10  

wg. mnie zdecydowanie android... obecnie najbardzie rozwijany, najwiecej ludzi ktorzy produkuja gry/programy....wrzucaja za free(nie jak u Iple). Windows...hmm.. to się juz nie przebije chociaz ATIV samsunga był spoko... ale jesli chodzi o wsparcie a tym bardziej gry to android wygrywa

0
  • #19 25 Lip 2013 16:48
    karol100a
    Poziom 10  

ja zazwyczaj na tablecie grałbym lub oglądał filmy tylko nie chodzi mi o aplikacje typu ipla czy inne tylko żeby było pełne wsparcie flash aby można było pełno metrażowe filmy oglądać online z serwisów typu ekino.tv, kinomaniak, playtube i inne

0
  • #20 26 Lip 2013 21:55
    karol100a
    Poziom 10  

Szukam tabletu ogólnie do gier i oglądania filmów online z serwisów typu :ekino.tv, kinomaniak.tv i playtube.pl nie wiem czy te oczekiwania spełni tablet z androidem jeśli się mylę proszę mnie poprawić w tym momencie na oku mam Ipada 4 z Retiną i Acera Iconie w700 z prockiem i3 i windowsem 8 .Jeśli są lepsze w cenie 3000 zł proszę wypisywać.

0
  • #21 26 Lip 2013 22:57
    Dangerziom
    Poziom 12  

Acer Iconia tab jest dobrym tabletem w tej cenie, polecam też DELL Latitude 10 Atom Z2760

0
  • #22 27 Lip 2013 01:57
    kam223
    Poziom 20  

Miałem w łapach parę mocnych tabletowych pozycji, Galaxy Tab 2 7.0 oraz 10.1, jakieś Transformery na Tegrach, no i właśnie, iPad 4.

Jeśli zależy Ci na swobodzie użytkowania przy zachowaniu gwarancji i posiadaniu możliwości ściągnięcia paru darmowych aplikacji więcej, jasne, lepszy będzie Android. Na tym jego zalety się w sumie kończą.

Androida można porównać z powodzeniem do Windowsa. 3/4 mocy obliczeniowej urządzenia "idzie w komin" z racji braku optymalizacji do konkretnego urządzenia. To samo tyczy się stopniowego spowalniania pracy urządzenia w trakcie eksploatacji. Nie wiem dokładnie z jakiego powodu się to dzieje, ale przy intensywnej eksploatacji systemu (częste żonglowanie aplikacjami) przeżyć rok bez resetu do ustawień fabrycznych to istny wyczyn. Widocznie nikt nie zadbał o dobry mechanizm samooczyszczania systemu.

Aplikacji w AppStore jest multum. Dopiero jakiś czas temu Google Play udało się uzyskać wynik z AppStore a nawet go przebić (1 mln. aplikacji w Google Play vs. 900 tyś. w AppStore). Na papierze jak zwykle wygląda świetnie, ale jak wiadomo "papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie". Nikt nie patrzy na to, że przynajmniej 1/3 aplikacji w Google Play to zwykłe śmieci. Wraz z ich instalacją urządzenie traci stabilność, zaczynają się pojawiać jakieś reklamy na pasku powiadomień itd... Jeśli takich aplikacji w AppStore jest 5% to można oficjalnie stwierdzić, że Apple zeszło na psy. Takie pomyłki się tutaj nie pojawiają.

Oczywiście nic nie jest bez wad. Podstawową wadą jest oczywiście zmuszenie użytkownika do używania iTunes i zarządzanie treścią urządzenia tylko i wyłącznie za pomocą tego programu. Oczywiście zamysł producenta był prosty - im mniejsza ingerencja użytkownika w urządzenie tym mniejsze szanse na "namieszanie" w nim, a co za tym idzie, gwarancja stabilnego działania. Moim zdaniem to trochę zbyt rygorystyczne rozwiązanie. Prostym lekarstwem na to jest JailBreak. Taki znany z Androida root. Można instalować sobie widżety, wgrywać motywy, tematy, co tam kto lubi. Ale JailBreak oczywiście oznacza utratę gwarancji w przypadku wykrycia przez serwis customowego systemu. Na szczęście JailBreak bardzo łatwo cofnąć, gorzej sprawa wygląda w przypadku kompletnego bricka urządzenia z customowym oprogramowaniem. Wtedy żaden serwis nie uzna naprawy jako gwarancyjnej.

Co do gier - moim zdaniem również faworytem jest iPad. Chociażby z tego względu, że nie ma tytułu w AppStore który by na nim idealnie płynnie nie działał. Biorąc pod uwagę, że głównym elementem odpowiadającym za komfort grania jest ekran, również iPad miażdży konkurencję wyświetlaczem. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych ekranów, zarówno jeśli chodzi o rozdzielczość, współczynnik PPI, odwzorowanie barw czy jasność. Przy filmach jedynie drażni trochę współczynnik ekranu znany z przedpotopowych telewizorów - 4:3.

Jeśli tylko masz wystarczający budżet i niezbyt żal Ci wyłożenia grubych pieniędzy za urządzenie - nie ma co się zastanawiać. Jeśli Twój budżet na to nie pozwala - wtedy interesuj się półśrodkami.

0
  • #23 27 Lip 2013 05:36
    superquad
    Poziom 2  

W przypadku Iconii zastanawia mnie tylko ta przekątna, wprawdzie do oglądania filmów 11.6" jest idealne, ale to już naprawdę spory tablet.

0
  • #24 27 Lip 2013 10:38
    Dangerziom
    Poziom 12  

^jeżeli tablet ma być do gier i filmów to powinien być spory :)

0
  • #26 27 Lip 2013 19:54
    Dangerziom
    Poziom 12  

Raczej Acera z windowsem 8, Ipady są lekko ograniczone, Acer bardziej jest "laptopowaty" co daje większe możliwości

0