Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P5G41T-MLX3 - Nadaje się do GTX460?

25 Lip 2013 15:51 828 7
  • Poziom 16  
    Witam. Mam płytę główną ASUS P5G41T-MLX3.
    W tej chwili w skład zestawu wchodzi:
    GF9600GT
    Core 2 Quad Q8600
    4GB RAM
    Zasilacz AeroCool 500W.
    Mam zamiar kupić GTX460 1GB DDR5, i teraz pytanie.
    Czy będzie konieczna zmiana płyty głównej czy tylko zasilacza?
    EDIT: Mógłby mi ktoś skalkulować jaki pobór mocy w stresie ma mój zestaw i jak niewykorzystany jest zasilacz?
  • Poziom 10  
    Mi już sama firma płyty głównej sugeruje wymianę na inną :p, ale ogólnie to można wymienić tylko zasilacz.
  • Poziom 16  
    kjuikx8 napisał:
    Mi już sama firma płyty głównej sugeruje wymianę na inną :p, ale ogólnie to można wymienić tylko zasilacz.
    Dlaczego? ASUS to porządna firma.
  • Poziom 12  
    kjuikx8 napisał:

Mi już sama firma płyty głównej sugeruje wymianę na inną :p

Niby czemu ? Wszystko jest ok.
  • Poziom 10  
    Miałem kiedyś płytę MSI i służyła mi przez 5 lat no i w końcu padła. Wymieniłem na ASUS bo nie chciałem jeszcze zmieniać kompa no i niestety mi padła. Znajomym też płyty ASUS padały. Być może akurat płyty z socketem 939 im nie wyszły, bo tylko takie mogłem zaobserwować na moim terenie, bo w tamtych czasach był tylko 1 informatyk, a ja się w ogóle nie znałem :P.
  • Poziom 12  
    To że Twoim znajomym Asus`y padały to nie znaczy że płyty ASUS nadają się do kosza.

MSI padają, Asusy padają, AsRocky padają, Gigabyte padają itd. itd. Ale i tak Asus to b. dobra firma z dobrymi podzespołami.
  • Poziom 10  
    Dlatego napisałem że być może te modele (z socketem 939) im nie wyszły.
  • Poziom 16  
    kjuikx8 napisał:
    Dlatego napisałem że być może te modele (z socketem 939) im nie wyszły.
    Gówno się znasz a się wypowiadasz. Nie porównuj płyty głównej z socketem 939 do płyty głównej z socketem 775! Nie rozumiem po co w ogóle udzielasz się w komentarzach. Liczyłem na profesjonalną odpowiedź a nie o wróżenie z tego że Twoim znajomym padały.