Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[LFP 15PWr14] - Problem z przepływem w pompie C.W.U

sad_madman 25 Lip 2013 16:15 1800 3
  • #1 25 Lip 2013 16:15
    sad_madman
    Poziom 27  

Jako, że chciałem spróbować swoich sił w budowaniu układu chłodzenia wodnego do komputera to nabyłem pompę LFP 15PWr14. Problem mój polega na tym, że mam problemy z przepływem.
    [LFP 15PWr14] - Problem z przepływem w pompie C.W.U
    Przy takim połączeniu przepływ wynosi około 110l/h a jeżeli wylot węża podniosę bardziej to przepływ drastycznie maleje. Dlatego mam pytanie - jak tą pompę wpiąć w układ aby pompowała sensownie ?

W załączeniu instrukcja obsługi do tej pompy znajdująca się pod adresem
    http://www.lfp.com.pl/pl/pdf/instrukcje/1_9.pdf

0 3
  • #2 25 Lip 2013 17:04
    saskia
    Poziom 37  

Ta pompa zbyt wysoko wody nie podniesiesz.
    Instrukcja podaje 1.2 m max. choc w wyjasnieniu symboli pompy podaja 1.4 m max.
    Masz tam tez wykres wydajnosci przy roznym poziomie podnoszenia.

Tak jak masz to podlaczone niewiele zmienisz, ale ustawiajac pompe wylotem do gory masz pewnosc ze sie dobrze odpowietrzy, a ustawienie zbiorniczka (zasobnika) na wyzszym poziomie w stosunku do poziomu pompy i radiatora, zalatwi sprawe spadku wydajnosci.

0
  • #3 25 Lip 2013 20:08
    Inkwizycja
    Poziom 25  

To jest pompa cyrkulacyjna służąca do "obracania" wody w zamkniętym obiegu o oporach max 1,4m H2O. Nie może ona pracować w układzie otwartym bo do tego nie służy. Jeśli zamkniesz układ powinno być ok. chyba że blok wodny stawia tak duże opory, że pompa po prostu jest za mała :)

0
  • #4 25 Lip 2013 21:49
    sad_madman
    Poziom 27  

Czyli pierwszą najważniejszą rzeczą jest zbudowanie układu zamkniętego. Jutro zobaczę jak to pójdzie. Chyba jednak musi być ciśnienie na wlocie [w sumie instrukcji jest tak napisane]. Teraz pytanie jak z tymi oporami będzie. Ogólnie się spodziewałem, że jak podłącze taką pompę to poczuję "tą moc" a na chwilę obecną bardziej mnie denerwuje niż tania pompa dedykowana. Póki co na plus jest to, że jest bardzo cicha.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo