Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite C660D-102 chwilowe braki obrazu mimo podświetlenia matrycy

maraqya 25 Lip 2013 17:13 2469 5
  • #1 25 Lip 2013 17:13
    maraqya
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z laptopem Toshiba Satellite C660D-102. Polega on na tym, że wczoraj komputer działał normalnie, ale po zamknięciu klapki (bez wyłączenia, tylko uśpienie) i ponownym otwarciu przestał wyświetlać obraz. Normalnie się uruchomił, bo słychać było pracę wiatraczka i dźwięk windowsa po uruchomieniu, ale ekran był czarny, chociaż matryca była podświetlona (nie wiem jak to dokładnie opisać, po prostu widać było, że ekran działa, ale był czarny). Po omacku udało mi się wyłączyć komputer, ale po ponownym uruchomieniu nic się nie zmieniło. Po kilku próbach (uruchomienie na baterii, na zasilaczu, na baterii i zasilaczu jednocześnie) włączyłam komputer jeszcze raz i ni z gruchy ni z pietruchy pojawiła się informacja o przywracaniu systemu Windows 7. Po zakończeniu tego procesu komputer działał ok, bez żadnego szwanku. Ale dokładnie po 24 godzinach cyrk zaczął się od nowa. Również po zamknięciu klapki, bez wyłączenia. Tym razem trwało to dłużej i nie pojawiła się informacja o przywracaniu systemu. Po prostu po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu zostawiłam komputer na jakieś 30 do 40 minut (ekran oczywiście czarny), a gdy wróciłam wszystko działało, obraz normalnie się wyświetla.
    Jeśli ktoś może mi powiedzieć co może być powodem takiego "zachowania" i co z tym zrobić, to będę bardzo wdzięczna.
    Z góry proszę też o odpowiedzi jasne i proste, bo jestem totalnym laikiem i moja wiedza na temat komputerów jest bardzo podstawowa:)
    Pozdrawiam:)

0 5
  • #2 29 Lip 2013 08:46
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Ile już ma komputer od zakupu?
    Kiedy ostatnio miał czyszczone chłodzenie?
    Jaka akcja jest ustawiona na zamknięcie klapy?

0
  • #3 29 Lip 2013 13:18
    maraqya
    Poziom 2  

Komputer ma 2,5 roku, chłodzenie nie było czyszczone ani razu.
    Po zamknięciu klapy ustawione jest uśpienie, hibernacja dopiero po 5 godzinach, ale nie był tak długo zamknięty...

0
  • #4 30 Lip 2013 10:08
    Primo86
    Poziom 20  

Oddaj komputer do przeczyszczenia bo pewnie też trochę się nagrzewa. Masz zainstalowane najnowsze aktualizacje? Masz porządnego antywirusa i aktualną bazę wirusów? Możesz profilaktycznie przetestować dysk i pamięć.

1
  • #5 30 Lip 2013 16:14
    maraqya
    Poziom 2  

A ile takie czyszczenie może mniej więcej kosztować (budżet studencki jest skromny;])?
    Jeśli chodzi o antywirusa to zainstalowany jest avast, niedawno zaktualizowany, baza wirusów też była aktualizowana.
    Nie wiem czy o to chodziło z tym sprawdzaniem, ale jakiś program pokazał mi coś takiego, więc proszę o analizę:): Toshiba Satellite C660D-102 chwilowe braki obrazu mimo podświetlenia matrycy

1
  • #6 31 Lip 2013 15:39
    Primo86
    Poziom 20  

Jeśli nie umiesz to daj znajomemu do przeczyszczenia, przedmuchania powietrzem, wymiany pasty. Ceny to spotkałem się od 30zł do 100zł za taką usługę.
    Przetestuj jeszcze dysk HDTune i memtest.

0