Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel-Ewidencja czasu pracy

25 Lip 2013 17:48 2718 3
  • Poziom 2  
    Witam

Mam problem z liczeniem czasu pracy zapisanego w jednej komórce arkusza excel. Chodzi o taki zapis 6:30-14:30, jak obliczyć czas pracy. Wiem, że były podobne pytania ale jakoś w archiwum nie mogę znaleźć pomocy dla siebie. Kolejna sprawa to liczenie czasu zmiany nocnej 22:00 - 6:00. Może ktoś mógłby pomóc.
    W załączeniu przykładowy grafik.
  • Poziom 23  
    Ty raczej liczysz dniówki niż czas pracy. Przy obecnym schemacie wystarczy abyś dodał odpowiednie wpisy 6.30-14.30 i 22-6.

W przypadku gdybyś chciał liczyć czas musisz formularz przebudować.
    W każdym dniu potrzebujesz godzinę wejścia i godzinę wyjścia. Następnie każdy dzień odjąć czasy. Jedynie w przypadku gdy godzina wyjścia jest większa od godziny wyjścia (np 22 do 6) musisz do 06:00 dodać 1. Wynika to z faktu że 06:00 jest defacto ułamkiem 6/24 czyli 0.25. Czyli musisz użyć funkcji jeżeli.
    Dalej tylko suma. godzin

pzdr
  • Poziom 2  
    Chyba się nie zrozumieliśmy, w licznikach na górze kolumn liczę osoby dostępne na zmianie a chodzi mi o obliczenie sumy faktycznego czasu pracy przy każdym pracowniku na końcu ich grafiku, w przykładzie komórki J23 do J31.
    Jeżeli pracownik AA 1-go w poniedziałek pracował od 5 do 14, a 2-go od 5:30 do 14:30 to jaką funkcją można to obliczyć i sumować na koniec tygodnia, miesiąca? Co zrobić żeby w dniu kiedy występuje X liczył 0. Czytałem na forum, ze powinno się zastosować funkcję prawy - lewy, ale ja nie mogę sobie z tym poradzić.
  • Poziom 1  
    Jako, że jest temat o Exelu to czy ktoś wie jak przerobić konkretne dane z xls w taki sposób, aby były w konkretnym miejscu w doc ?