Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym nasmarować ekspres Siemens tk 56001?

boob 25 Lip 2013 19:56 7860 6
  • #1 25 Lip 2013 19:56
    boob
    Poziom 2  

Blok zaparzacza podczas pracy okropnie skrzypi. Czym nasmarować, nie wydając ok. 30,- zł. za specjalny smar?
    Próbowałem wd-40 i nie pomaga a nawet chyba bardziej skrzypi.
    Podobny problem mam z roletą ścienną.

0 6
  • #2 14 Wrz 2013 11:31
    bestcomp_dj
    Poziom 11  

Ja w takich sytuacjach używam smaru silikonowego. Jest bezwonny i spełnia swoją funkcję. Woda go tak szybko nie spłukuje w razie czego. Nie jest drogi (w zależności od domieszki teflonu, ale można kupić tańszy) i starcza na długo.

1
  • #3 18 Sty 2014 09:07
    borutella80
    Poziom 2  

witam
    Mam podobny problem, skrzypi strasznie. Może chłopaki napiszecie jeszcze w którym miejscu się go smaruje, dodam że opis powinien być dla kobiety :) pozdrawiam

0
  • #5 24 Kwi 2014 18:53
    borutella80
    Poziom 2  

jednak to nie była wina smarowania,pewnego dnia poprostu przestal wylewać kawędo filizanki i wylądowała w serwisie, koszt 160 zł

5
  • #6 24 Kwi 2014 19:58
    nioop

Specjalista AGD

Jednakże pomimo iż sytuacja została rozwiązania wtrące swoje "ale".
    Bloki zaparzacza nalezy rozebrać możliwie maksymalnie jak się da i wyczyścić a do smarowania użyć wazeliny (dostępnej w każdej aptece za około 2 zł).
    Nie polecam stosowac WD40 czy smarów silikonowych gdyż psuje to smak kawy a przy tym można stracić sporo czasu w WC :]
    Wazelina jest obojętna i fakt - nie jest trwała, ale coś za coś.. By ekspres automatyczny pracował bezawaryjnie należy go regularnie smarować i czyścić..

3