Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić TV do 2400 zł - Ankieta OK...

Jarek Bachanek 25 Jul 2013 20:10 6126 33
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    Planuję kupic telewizor do kwoty max 2400 zł. Chciałbym plasmę Panasonic bo podobno są lepsze od LEDów ale, nie umiem trafić na taką jaką chce w moim przedziale cenowym (są za drogie), więc może wybiorę LED'a. Na obecną chwile waham sie pomiędzy

SAMSUNG UE40F6400 i LG42LA620S:
    http://www.neonet.pl/?p=samsung_ue40f6400
    http://www.neonet.pl/?p=lg_42la620s

Ankieta:
    1. Odległość od ekranu? około 2-3 metra
    2. Jak słońce świeci w pokoju? okno po lewej stronie, mam rolety w razie czego
    3. Jak duży jest pokój? 20 metrów kwadratowych
    4. Preferowana technologia: LED, Plasma. Wołabym plasmę, ale wątpię czy znajdę taką jak chcę w moim przedziale cenowym
    5. Jaki masz obecnie telewizor? Sony Trinitron 32 cale,
    6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy i seriale
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór, noc
    8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Oglądam bez
    9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
    10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie znam się więc nie wiem
    11. Preferowana wielkość telewizora? Minimum 42" i wzwyż (46-50)
    12. Preferowana marka? Panasonic, Samsung, LG, ale jeśli ktoś mi poleci inna markę która jest naprawdę dobra to może ją wybiorę
    13. Czego nie lubisz w telewizorach? bladych kolorów, ogólnie kiepskiego obrazu, źle dobranych kolorów
    14. Jakie urządzenia będą podłączone? Pen Drive USB, , Dekoder Cyfry+, być może konsola PS2
    15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 95%% TV / 5% reszta
    16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost.
    17. Czy ważne jest wifi? Nie
    18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem, raczej nie
    19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? Niekoniecznie choć nie mam nic przeciwko
    20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Na VOD może się zdecyduje, z reszty raczej nie będę korzystać
    21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
    22. Ma mieć 3D? Nie musi, choć gdyby miał to bym się nie obraził.
    23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi
    24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
    25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? na pewno hdmix3-4, Konsola, komputer (jako drugi ekran), Dekoder Cyfry+
    26. Jaki masz sygnał: Cyfra +
    27. Ile programów HD? Nie wiem, kilkanaście ?
    28. Ma stać czy wisieć? raczej stać
    29. Rozdzielczość: full HD
    30. Na czym najbardziej ci zależy ? Przede wszystkim, znakomity obraz, soczyste naturalne kolory i dobry dźwięk. Dobrze by było gdyby TV posiadał funkcje Time Shift tak bym mógł pauzować, przewijać i wznawiać oglądane filmy
    31. Ile osób ogląda: Przeważnie 1 czasem 2
    32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~9-15h
    33. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?wieczorami i w nocy
    34. Jaka klasa cenowa ? 2000-2400 zł
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    PANASONIC TX L42E6:
    Przystępna cena, ale Indeks płynności obrazu tylko 100hz, mało informacji o dźwieku (V-Audio Surround ? co to jest ?), w ogóle mniej opcji niż pozostale (stąd pewnie niższa cena)

Philips 42PFL 5008
    Ma prawie wszystko co trzeba, ale dźwięk przestrzenny w Stereo a nie 2.0 czy 5.1... Niby jest najbliżej do tego co chcę mieć... Naprawdę warto ?

Sharp 46le540
    Także bardzo dobrze się prezentuje. Nie ma 3D ale jest 46 cali. Jednak opinie na Ceneo nie zachecają. Ludzie piszą że TV im się wiesza i wymaga w takiej sytuacji twardego restartu... Miałem wieszający się Dekoder i nie chcę mieć takiego TV... A szkoda bo gdyby nie to może bym go kupił.

Panasonic 50X60
    O tym modelu wiem odkąd zdeecydowałem sie szukać. Cena niska i 50 cali ALE to nie jest full HD tylko HD Ready 1024x768... Przy tak dużym ekranie taka rozdzielczość jest nie do przyjęcia. Gdyby nie to brałbym ja z pocałowaniem ręki.

Teraz więc mam wybor miedzy Samsungiem UE40F6400, LG 42LA620S i Philipsem 42PFL 5008 przy czym Samsung mniej mnie przekonuję niż pozostałe.

Chyba że macie jeszcze jakieś inne sugestie warte rozważenia ?
    User removed account
    Level 1  
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    Ale zarówno Samsung UE40F6400, LG 42LA620S i Philips 42PFL 5008 mają 3D tyle że Phillips ma ambilight..

To między tymi trzema się waham chociaż w kwestii obrazu LG i Phillips wypadają chyba lepiej od modelu Samsunga. Na Neonecie pisze mi, ż Samsung obsługuje tylko jeden format (ConnectShare Movie) co też jest ważne bo potrzebna mi obsluga AVI, MP4, MKV itp... Wie ktoś czy ten model Samsunga obsługuje te formaty ?

Doradźcie mi coś, bo na obecną chwilę sklaniam się ku Phillipsowi... Który z tych 3 modeli zaoferuje mi najlepszą jakośc obrazu i dźwięku przy mozliwości Time Shift via USB, odtwarzaniu wspomnianych formatów i dobrym 3D ?
    User removed account
    Level 1  
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    jacekRCA wrote:
    LG 42LA620S na pewno obsługuje mkv: http://www.gnomon-tv.pl/dane_techniczne_lg_42la620s,634,tv.html, natomiast Samsung UE40F6400 z tego co przeglądałem neta to nie ma takiej możliwości.

Link nie działa ale wierzę na slowo.. Tak czy siak Samsung odpadł więc zostaje już tylko LG 42LA620S vs Phillips 42PFL5008H

Różnica cenowa to ok 200 zł więc nie tak mało... W związku z tym kilka pytań

Który z tych TV ma lepszy obraz i dźwięk ?
    Phillips obsługuje MP4 a jak jest z LG ? Odtworzy mi film MP4 z USB + napisy txt ? (to pytanie dotyczy też Phillipsa)
    Będę miał mozliwość podłaczenia TV pod moją kartę graficzną (Radeon HD 4850) przez HDMI tak by uzywać Telewizora jako drugiego pulpitu ? Bo chciałbym móc też odpalać filmy z poziomu komputera, tak bym mógł je oglądać w TV

Phillips ma chyba odrobinę więcej funkcji i zużywa mniej prądu + Ambilight. Warto za to dopłacić te 200 zł ? Bo kusi mnie ten Phillips ale nie chciałbym przepłacić lub kupić TV, który nie posiada wymaganych przeze mnie fukcji. Więc pomóżcie chłopaki, będę wam bardzo wdzięczny.
    User removed account
    Level 1  
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    A jak z obrazem (3D i 2D). Który z tych TV prezentuje się lepiej na tym polu ? No i nie odpowiedziałeś mi o mozliwośc podłaczenia TV jako drugiego pulpitu. Jest to możliwe na phillipsie i na LG ?
    gibon121
    Level 9  
    Witam też chetnie usłyszał bym odpowiedz na pytanie kolegi.
    User removed account
    Level 1  
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    A mógłbyś (ty lub ktokolwiek inny) powiedzieć mi co nieco o zwykłym 2D obrazie ? Który jest lepszy w tym aspekcie Phillips czy LG ?

No i wciąż potrzebuje informacji odnośnie podłaczenia TV jako pulpitu...
    User removed account
    Level 1  
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    Szczerze mówiąc nie rozumiem twojego postu... Możesz jakoś go rozwinąć ?
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    42ST60 kosztuje 2800 zł a 42PFL5008H 2419 zł.... Warto dopłacić te 400 zł ? Dźwięk na pewno bedzie gorszy w plasmie niż w philipsie.... Obraz pewnie lepszy ale chyba nie ma mozliwości nagrywania na USB...Jeśli możesz to mógłbys to jakoś zweryfikować ? Nigdzie nie ma tego w specyfikacji a wyczytałem ta informację w komentarzu na Ceneo i chciałbym się upewnić czy jest ona prawdziwa.
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    Po konsultacji ze sprzedawcą postanowiłem zrezygnować z 3D i z Phillipsa. Także szukam teraz czegoś:
    - Preferowana Plazma ale dobrym LED'em ni pogardzę jeśli jego funkcje okażą sie atrakcyjne lub dorównaja obrazowi na plazmie)
    - bez 3D
    - ze smartem lub bez
    - 42-50 cali
    - Full HD
    - z świetnym obrazem i dźwiękiem (obraz jest bardzo ważny)
    - funkcja nagrywania na USB (bardzo ważne)
    - Funkcja odtwarzania pulpitu z komputera przez HDMI (bardzo ważne)
    - Cena 1900-2400zł
    User removed account
    Level 1  
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    Ale do moch potrzeb ten ST50 by pasował ? Bo mimo wszystko jest tańszy o te 400 zł...

Po za tym widzę że 42ST60E są nieco tańsze od zwykłych 42ST60 ale one chyba nie nagrywają na USB... Mam rację ?

Kolejne pytanie, 42ST50 da sie podłaczyć do PC (tak piszę w specyfikacji sprzętu). A jak jest z ST60 (zwykły nie E) ? Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy się da czy też nie...

I na koniec jak to jest z żywotnością tych plazm od Panasonica ? Chcę by TV służyl mi CO NAJMNIEJ kilka lat i nie chciałbym by po kilku miesiącach, roku czy 2 lat zaczął się wypalać....
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    Skoro piszerz, że nagrywają to czemu na stronie Panasonica i w MediaMarkt pisze, że nie ?

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/T...ifications/12236008/index.html?trackInfo=true
    http://www.mediamarkt.pl/telewizor-panasonic-tx-p42st60e,id-852567#detail-more

Po za tym nie odpowiedziales mi i to czy będę mógl podlaczyć swój PC przez wejście HDMI mojej Karty Graficznej (Radeon HD 4890).

Jeśli ten TV nie ma obu tych funkcji to niestety ale nie mogę go kupic bo MUSZĘ mieć opcje Pauzowania filmu w czasie rzeczywistym i muszę miec mozliwość podłaczenia pod PC bo bedę go też uzywać jako "drugi pulpit" mojego komputera.

Czekam na odpowiedź.
    User removed account
    Level 1  
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    Hmm jednak zdecydowałem się na LG 42LA660S za 2768 zł. Nagrywanie ma ale nie na USB tylko na dyski twarde, ale w sumie moge dokupic sobie zewnetrzny tuner DVB-T i będzie grało.

3D pasywne fajne, w sumie wypada chyba lepiej niż aktywne w plasmach. W sumie gdybym wiedział o nagrywaniu to mogloby to wpłynąc na zmianę mojej decyzji, ale teraz juz nie ma co gdybać.

Czy żałuję, że nie kupiłem plasmy ? Trochę tak, ale plasmy w dobrej cenie ciężko było u mnie dostać a nie chcialem płacić niewiadomo ile tylko za posiadanie trochę lepszego obrazu. Niby oglądam w nocy dużo ale w dzień sporo a gdybym kupil plasmę pewnie w dzien bylaby lipa. Nie muszę się też obawiać o wypalenie i inne takie.

TV jest spoko, ma mnóstwo opcji, chodzi płynnie i szybko, dźwięk ma bardzo ladny i chóc nie spelnil wszystkich moich wymagań to jestem zadowolony. W porównaniu do mojego starego TV Trinitrona 32 calowego to niebo a ziemia.

Dzięki LOCOLOCO i jacekRCA za wszelkie rady i sugestie. Punkty lecą w waszą stronę. Pozdrawiam.

Jarek
    User removed account
    Level 1  
    Jarek Bachanek
    Level 9  
    Tak szczerze to nigdy nie mialem plazmy a w sklepie przy jasnych pomieszczeniach plazma nie wypada tak dobrze... Obraz wyglada wtedy dość podobnie zarówno w LG jak i plazmie. A przecież nikt ci nie pokaże plazmy w ciemnościach bo niby jak ?

Dobra plazma by mnie wiecej kosztowała i bałem sie wypalenia oraz "kruchości" plazm (że łatwo ją uszkodzić) a znając moje szczęscie szybko bym ją zepsuł... LG ma bardzo dobry dwurdzeniowy procek więc wszelkie funkcjie i aplikacje dobrze śmigają a to też duża zaleta. Ogólnie LG wydal mi sie pewniejszym i bezpieczniejszym wyborem.

Może za kilka lat jeśli ten TV padnie to wybiorę plazmę jeśli wciąż bedzie wysoko oceniana i bardziej przystępna cenowo. Na razie cieszę sie z tego co mam no i jak już pisalem nie ma co gdybać..