Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf III TDI. Czy licznik był cofany? Jak sprawdzić sprawność turbo?

butjar 07 Mar 2005 22:14 2181 3
    butjar
    Level 10  
    Dwa tygodnie temu kupiłem Golfa III TDI (94) sprowadzony (żekomo nie bity chodzi jak żyleta itd.)Sprowadził mi go kolega bez żadnego zarobku dla siebie...... .Wszystko się zgadzało pierwszego dnia gdy go kupowałem -ponieważ niezbyt szczegółowo się przyglądałem.Po tych 2 tygodniach użytkowania auta zauwarzyłem kilka żeczy które mnie zdenerwowały np.to ,że na liczniku mam 160000km. a na dżwiach od kierowcy jest naklejka -chyba z serwisu na której z trudnością odczytałem zapis 210 000km. Drugą warzniejszą sprawą jest to że kumple któży często jeżdżą moim autem twierdzą że nie działa w nim turbo mimo że w wężu dochodzącym do turba ciśnienie przy dodaniu gazu wzrasta.W związku z tym Chciałbym prosić wszystkich facowców i tych któży są posiadaczani III-ki o odpowiedz na pytanie
    czy licznik był cofany (elektronik)-bym byłswiadomy tego
    i w jaki sposub mogę sprawdzić czy turbo jest sprawne/uszkodzone (nadmienię że niema żadnego gwizdu przy obrotach 2800)
    Za podzielenie się wiedzą z góry dziękuję
    User removed account
    User removed account  
    tominex
    Level 18  
    Licznik w autach sprzedawanych są cofane zawsze lub prawie zawsze(po prostu lepiej to wygląda). Co do turbinki to albo laptop i VAG albo manometr na przewodzie od turbiny do kolektora ssącego.
    butjar
    Level 10  
    Czytając wasze podpowiedzi wnioskuję jedno ,że trzeba się udać do konkretnego warsztatu który będzie posiadał przyżądy a przedewszystkim będzie wiedział oczym mówię sugerując się warszymi podpowiedziami