Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cingo, nowa technologia odtwarzania dźwięku w tabletach Nexus 7 II i Nexus 10

exti 25 Lip 2013 23:36 2703 1
 • Cingo, nowa technologia odtwarzania dźwięku w tabletach Nexus 7 II i Nexus 10Podczas wczorajszej premiery drugiej odsłony tabletu Nexus 7 można było usłyszeć dużo o jego zwiększonej wydajności, ekranie Full HD, a także kolejnej wersji systemu Android o numerze 4.3. Znacznie mniej uwagi zyskała nowa technologia odtwarzania dźwięku o nazwie Cingo, którą wdrożono w tablecie firmy Google.

  Opracowano ją w Instytucie Układów Scalonych im. Fraunhofera (IIS), gdzie narodził się m.in. format MP3. Cingo ma zapewniać nie tylko znakomitą jakość odsłuchu poprzez wbudowane głośniki stereo lub słuchawki, lecz także optymalizować odtwarzany dźwięk do odbioru w hałaśliwym otoczeniu i wytwarzać wrażenie "otoczenia dźwiękiem" (Virtual Surround). Cingo korzysta z kodeka HE-AAC (High Efficiency AAC) obsługiwanego natywnie przez system Android oraz tzw. binauralnego przetwarzania dźwięku, które odpowiada za złudzenie wirtualnych źródeł dźwięku.

  Użytkownicy tabletu Nexus 10 także będą mogli skorzystać z tej technologii, po aktualizacji oprogramowania, która powinna się pojawić w najbliższym czasie.

  Źródła:
  http://www.iis.fraunhofer.de/en/bf/amm/produkte/audiocodec/audiocodecs/cingo.html
  http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2284...oogles-nexus-7-2-tablet-will-have-cingo-audio


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 28 Lip 2013 22:40
  Trzyzet
  Poziom 19  

  Na N95-2 sprzed kilku lat było coś takiego i nazywało się "dźwięk 3D". Co prawda było to tylko kilka zaprojektowanych i gotowych efektów do dzwonka ale naprawdę fajne wrażenie to dawało. To cudo przedstawione w newsie obrabia dźwięk do 3D w locie.