Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmieniarka philips CDC3 podłaczenie do CCRT700

wszim 07 Mar 2005 22:23 4856 11
  • #1 07 Mar 2005 22:23
    wszim
    Poziom 13  

Witam
    Mam w Astrze II oryginalnie zamonowane radyjko philipsa CCRT700. DO niego dedykowana jest zmieniareczka philipsa CDC3. Nabyłem takową używaną, która działała z takim samym radyjkiem jak moje. Mam do niej także kod lecz jest problem. Po podłączeniu radyjko nie widzi zmieniarki. Zmieniarka mieli sobie magazynkiem i ładuje płyte lecz nie potrafi sie skomunikować z radiem. Dodatkowym efektem jest zblokowanie wyświetlacza TID, tzn przy wyłączonej stacyjce zalega ciemność a przy włączonej nie wyświetlaja się dane z radia chociaz radio gra. Nie wiem jak zmusić oba do współpracy, w jaki sposób wpisac ten kod zmieniarki. Próbowałem wyłaczać zasilanie lecz udaje sie jedynie wpisać kod radia i to przy odłaczonej zmieniarce bo przy podłaczonej jw nic nie widac na wyświetlaczu. Podobno że jest mozliwe że zmieniarka pamięta kod poprzedniego radia i dlatego nie chce gadać z moim. Jak ją do tego zmusić? Jezeli ktoś z kolegów zna receptę będę bardzo dźwięczny.

pozdrawiam

0 11
  • #2 08 Mar 2005 10:36
    djlj24
    Spec od car audio

Jak blokuje wyświetlacz to raczej nie to. Z tego co pamiętam to CDC2 też były 2 wersje - do radia i do radia z telefonem. Obawiam się, że z CDC3 będzie tak samo.

0
  • #3 08 Mar 2005 11:09
    wszim
    Poziom 13  

ale podobno że zmieniarka chodziła z tym samym radiem CCRT700

0
  • #4 08 Mar 2005 13:17
    djlj24
    Spec od car audio

W tych modelach nie ma wylogowywania z jednego radia. Jeżeli radio jest inne po prostu trzeba wpisać kod.

0
  • #5 08 Mar 2005 14:02
    wszim
    Poziom 13  

Może źle się wyraziłem. Ta zmieniarka działała poprawnie z innym radiem CCRT700.

No właśnie w tym problem że nie wiem jak wpisać ten kod?

0
  • #6 08 Mar 2005 14:05
    djlj24
    Spec od car audio

Napisałeś "podobno". Pytanie czy widziałeś to czy też sprzedawca tak powiedział. Bo to mi się bardzo nie podoba.

0
  • #7 08 Mar 2005 14:42
    wszim
    Poziom 13  

Masz rację, sam tego nie widziałem, tak twierdzi sprzedawca, czyli sugerujesz że jest walnięta. Możliwe, z tym że kolega gad500 z wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10911.html ma bardzo podobną sytuację dlatego skłoniłem się ku poszukiwaniu rozwiązania.

0
  • #8 08 Mar 2005 14:54
    djlj24
    Spec od car audio

Problem jest taki, że wiele rzeczy kupuje się jako "podobno działa" albo "jak wyjmowałem z samochodu to działało" a potem się dziwne rzeczy okazują. I może my szukamy sprawy kodu a sprawa leży np. w zasilaniu (bo potem ze szwagrem sprzedawca jeszcze płyty wyciągali i podłączali gdzie się tylko da).

0
  • #9 08 Mar 2005 16:01
    wszim
    Poziom 13  

zasilanie akurat działa, może nie działa komunikacja, nie wiem jaka tam jest i2c czy coś innego

0
  • #10 09 Mar 2005 10:17
    djlj24
    Spec od car audio

tam jest CAN - a jak podłączasz zmieniacz pada wyświetlacz - na mój gust jest zwarcie na linii CAN.

0
  • #11 09 Mar 2005 11:40
    wszim
    Poziom 13  

właśnie zawiozłem sprzęt do serwisu do zdiagnozowania, jutro będę znał odpowiedź

0
  • #12 11 Mar 2005 13:17
    wszim
    Poziom 13  

no i fakt zmieniarka jest padaczka, jestem zły ale niestety w allegro często kupuje się kota w worku, mam nadzieję że uda mi się ją cofnąć, jak nie to bez obciachu wystawię negatywa

pozdrawiam

0