Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG cp3300 - Spieniacz mleka - para uciekająca przed dyszą spieniającą...

superKOMO 26 Lip 2013 08:21 1944 1
  • #1 26 Lip 2013 08:21
    superKOMO
    Poziom 9  

Witam,
    Od prawie 10u lat opiekuję się w pracy ekspresem ciśnieniowym Caffe Perfetto 3300. Dotychczas (poza jakąś uszczelką) i fochami ze zmieleniem całego młynka przy złej sekwnecji klawiszy, nie szwankował.

Mam problem z dyszą spieniania mleka. Mianowicie długo jej nie używałam, ale ostatnio spodobało mi się capuccino czy latte z ekspresu.
    Problem zaczął się ostatnio - para wodna zamiast przez dyszę ucieka gdzieś przed nią, a krople wody spływają do pojemnika na fusy.

Obawiam się, że może to moja wina, bo mogłam zbyt brutalnie pociągnąć za dyszę chcąc ją wyczyść (uups chyba jest nie wyjmowalna tak prosto :cry: ), odkręca się jedynie jej część.

Teraz na funkcji spieniania, kiedy powstaje para, a co za tym idzie ciśnienie dysza spieniacza jest "wyrzucana" na ok. pół cm poza swoją normalną pozycję.

:?: Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak dobrać się do tego - być może rozszczelniłam tylko wężyk...
    :?: Czy aby to zobaczyć wystarczy zdjąć pokrywę ekspresu z lewej strony?
    :?: Jak dostać się do wężyka, aby nie uszkodzić plastikowych zaczepów obudowy?

Może ktoś będzie tak dobry i podpowie???

AEG cp3300 - Spieniacz mleka - para uciekająca przed dyszą spieniającą... AEG cp3300 - Spieniacz mleka - para uciekająca przed dyszą spieniającą...

0 1
  • #2 30 Lip 2013 00:07
    superKOMO
    Poziom 9  

Powyższy problem udało się rozwiązać. Ściągnięcie obudowy delikatne acz siłowe. Dysza i pokrętło pary zdejmują się z zewnątrz obudowy z odpowiedniej pozycji.
    Problemem okazało się być zapchanie (prawdopodnie przez zaschnięte mleko) górnej części dyszy. Problem się rozwiązał, ale ...
    pojawił się nowy :cry: .
    Zrobiłam kilka kaw z kawy mielonej. Niestety po włączeniu funkcji spienianie mleka, woda przestała wypływać standardowym otworem do kawy, a wypływa dyszą pary. Kawa jest mielona, trafia do zbiornika na fusy, a woda, w odpowiedniej porcji wypływa dyszą do spieniania.
    Dziś wrzuciłam tabsa ze środkiem czyszczącym, odkamieniłam, ale wciąż bez zmian.

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem? Proszę o podpowiedź, aby nie szukać w ciemno...

0