Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Kodiak 400cc - Układ zapłonowy, stator, czy to CDI?

26 Lip 2013 08:48 3471 4
  • Poziom 15  
    Witam.
    Chciałbym aby mi wyjaśnił ktoś z szanownych użytkowników, jak działa układ zapłonowy w tym kładzie. Zasadę działania układu zap. CDI jest mi znany oczywiście,
    ale w tym modelu mam pewien problem, a chodzi o stator, i napięcie z cewki ładującej, której nie mogę rozpoznać na statorze. Rezystencja tej cewki wynosi około 0,5 do 1Ω (w zależności od typu miernika). Napięcie na tej cewce w trakcie uruchamiania rozrusznikiem wynosi około 1.1V, mierzone miernikiem uniwersalnym. Jak zweryfikować ten stator? Czy to jest na pewno układ zapłonowy CDI?
    Usterka całego silnika polega na braku iskry na świecy, chociaż po kilkutygodniowym postoju, gdy pokręciłem rozrusznikiem, to zaskoczył na kilka taktów, po czym iskry brak, a w zasadzie była ale coraz słabsza, i znikła. Cewka zapłonowa sprawdzona. Moduł nie, choć zrobiłem tyrystorowy testowy układ CDI który nie zadziałał.
    Dzięki za wszelką pomoc.

Yamaha Kodiak 400cc - Układ zapłonowy, stator, czy to CDI?
  • Moderator Samochody
    Patrząc na stator i wtyczkę jest to 3 fazowy alternator. Musisz mieć moduł DC cdi zasilany z akumulatora 12V
  • Poziom 15  
    Dzięki. To jest alternator 3 faz, ale jest jeszcze z boku, w prawdzie ucięta ale jest i wychodzą z niego 4 przewody które łączą się w 2 pary oporów, jeden około 500 omów, kolejna para tak jak w moim poście. Ten silnik daje się uruchomić bez akumulatora.
  • Poziom 42  
    Czy możesz przetłumaczyć twój polski na polski. Nie wiadomo o co ci chodzi w ostatnim poście.
    Czy szukałeś schematu? Spróbuj. On wyjaśniłby wątpliwości.
    Jak nie to potrzeba więcej zdjęć, opisów i pomiarów aby odtworzyć schemat.
    To, że bez aku jest iskra wcale nie wyklucza przetwornicy. A może to nie jest CDI tylko TCI???
    Impulsator widać. O reszcie gratów nic nie wiemy.
  • Poziom 15  
    O przepraszam. Pisałem w rozproszeniu.
    Znalazłem na elektroda.pl manual do tego quada. Wynika z niego że do wymiany jest moduł. A jeszcze udało mi się rozebrać ten moduł, i okazało się że jest to DC CDI. Więc ta cewka, itd to część układu CDI i takie parametry są w porządku ( podług informacji zawartych w instrukcji)
    Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.