Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki podłączone pod TV Philips 32PFL3107H nie działają.

26 Lip 2013 13:22 9204 20
  • Poziom 16  
    Witam.

Otóż posiadam telewizor Philips 32PFL3107H. Niestety po podłączeniu głośników pod wejście Digital Audio Out (czarne), a także pod niebieskie dźwięk nie jest przysyłany do głośników. Próbowałem także przez RCA. Szczerze, nawet nie wiem gdzie to podlączyć?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Bartasek94 napisał:
    Niestety po podłączeniu głośników

A my zgadujemy co to za głośniki....., producent, oznaczenie, typ, model, zdjęcie gniazd.
    Bartasek94 napisał:
    Digital Audio Out (czarne), a także pod niebieskie dźwięk nie jest przysyłany do głośników.

Tego to już w ogóle nie rozumiem.
    Bartasek94 napisał:
    Próbowałem także przez RCA.. Szczerze nawet nie wiem gdzie to podlączyć...

A instrukcja obsługi tv co mówi na ten temat.....
  • Poziom 18  
    Witaj, podłącz głośniki pod gniazdo słuchawkowe, i w menu tv zaznacz opcję głośniki zewnętrzne ( być może twoje podłączenie działa, ale właśnie nie ustawiłeś w menu tv tej opcji ). Najlepiej zrób zdjęcie gniazd w swoim tv. Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Bartasek94 napisał:
    Digital Audio Out (czarne)
    Pod to wyjście nie podłącza się żadnych głośników tylko odpowiedni wzmacniacz a do wzmacniacz podłączasz głośniki taki mały szczegół.
    kry1972 napisał:
    Witaj, podłącz głośniki pod gniazdo słuchawkowe
    to sam co wyżej pod słuchawki podłączyć można tylko wzmacniacz a do wzmacniacza głośniki ale jak znam życie to kilkanaście włączeń i gniazdo do wymiany.
    egon42 napisał:
    Witaj, podłącz głośniki pod gniazdo słuchawkowe
    to sam co wyżej pod słuchawki podłączyć można tylko wzmacniacz a do wzmacniacza głośniki

To jakim cudem, po podłączeniu tam samych słuchawek dźwięk w słuchawkach jest?.
  • Poziom 18  
    Witaj, jakie wtyczki mają twoje głośniki? Jeżeli cinche, to podepnij je w gniazdo białe i czerwone ( dolne obok siebie ), w menu tv ustaw głośniki zewnętrzne. Na zdjęciu nie widać gniazda słuchawkowego? Jeżeli takie gniazdo posiadasz to zaopatrz się w redukcję ( wtyczka jack, gniazda 2 x cinch ), i podłącz poprzez ową redukcję, i również w menu tv włącz opcję głośniki zewnętrzne. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Tak posiadam cinche oraz możliwość podłączenia ich za pomocą mini-jacka. Głośniki były podłączone na oba sposoby i nie działały. W ustawieniach telewizora nie ma możliwości zmiany transmisji dźwięku do głośników zewnętrznych. TV posiada funkcję Easy Link, w której tak na prawdę NIC nie ma.. Mogę jedynie wyłączyć głośniki TV, ale wtedy dźwięku nie ma wcale. Głośniki są w trybie PC ale tak raczej musi być.
  • Poziom 35  
    Co to za głośniki?
  • Poziom 16  
    Edifier R2600. Sprawdzałem także Logitech z-2300 - to samo. Na starym 10 letnim telewizorze wystarczyło podłączyć pod wejście słuchawkowe ;o.
  • Poziom 18  
    Witaj Bartasek94, przeczytaj str.27 instrukcji obsługi swojego tv i próbuj. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    kry1972 napisał:
    Witaj Bartasek94, przeczytaj str.27 instrukcji obsługi swojego tv i próbuj. Pozdrawiam.

No fajnie, ale wtedy głośniki musiałbym mieć podłączone przez złącze HDMI.
    W opcjach do wyboru mam głośniki i wzmacniacz. Oczywiscie domyślnym wyborem są głośniki.

Niestety, ta instrukcja nie dała mi tak na prawdę nic ;/ .

EDIT:
    Podłączyłem do 10 letniego telewizora (który nie ma 100 złącz HDMI) pod złącze słuchawkowe - działa.. Nie mam pytań po prostu.. Teraz robią większe gówna niż kiedyś...
    Bartasek94 napisał:
    Podłączyłem do 10 letniego telewizora (który nie ma 100 złącz HDMI) pod złącze słuchawkowe - działa.. Nie mam pytań po prostu.. Teraz robią większe gówna niż kiedyś...

A co w tym jest dziwnego, chcesz coś ze sobą zlączyć/połączyć, to idziesz do sklepu i kupujesz co jest Ci potrzebne, dzisiejsza technika, technologia opiera się w 99% na tym, że zawsze musisz kupić następną sztukę, nowszą, nowocześniejszą, tak się rozwija gospodarka, na bezustannym kupowaniu, a, że Polacy to biedacy...., no cóż....
  • Poziom 16  
    Kupować wzmacniacz do głośników, które go posiadają. Not Today.
    Jedyna przewaga nowego TV jest taka, że posiada USB.. Gdyby stare go miały z chęcią bym na nich oglądał :P

KOCUREK1970 napisał:

Polacy to biedacy...., no cóż....

Jaki rząd takie państwo.
    Bartasek94 napisał:
    Kupować wzmacniacz do głośników, które go posiadają

Nie, kupić "coś" co pozwoli Ci połączyć razem Twój tv i te głośniki, a, że jedno ma to czego nie ma drugie...., takie jest życie.
    Na tym to właśnie polega, jedne sprzęty mają takie gniazda/porty, których nie mają drugie sprzęty, wystarczy, ze nie zwrócisz na coś uwagi, bo będziesz myślał, że to przecież normalne, ze takie gniazdo, wejście powinno być, wracasz do domu i się okazuje, że wydałeś 2 tyś w błoto, bo z niczym tego nie połączysz.
  • Poziom 18  
    Szkoda, chyba jedyne wyjście, to zgłosić problem serwisowi Philipsa, ciekawe co Mędrcy odpowiedzieliby na Twoją zagadkę?
  • Poziom 16  
    kry1972 napisał:
    Szkoda, chyba jedyne wyjście, to zgłosić problem serwisowi Philipsa, ciekawe co Mędrcy odpowiedzieliby na Twoją zagadkę?

Dla mnie to NIESAMOWITA zagadka.. Do telewizora jest możliwość podłączenia głośników za pomocą złącza RCA jak i do gniazda słuchawkowego, lecz to i tak nic nie daje, bo nie działają o.O! Doskonale mogliby tego nie dodawać, bo po co?
    Bartasek94 napisał:
    Dla mnie to NIESAMOWITA zagadka.. Do telewizora jest możliwość podłączenia głośników za pomocą złącza RCA jak i do gniazda słuchawkowego, lecz to i tak nic nie daje, bo nie działają o.O!

Jest też inna możliwość, wina po stronie użytkownika, że coś źle robi, albo chce coś podłączyć o czym się inżynierom i konstruktorom tego tv nie śniło.
    Bartasek94 napisał:
    Edifier R2600

Bartasek94 napisał:
    Niestety po podłączeniu głośników pod wejście Digital Audio Out (czarne), a także pod niebieskie dźwięk nie jest przysyłany

Gdzie Ty w tych głośnikach widzisz WEJŚCIE dźwięku dla Digital Audio IN, przecież te głośniki maja tylko WEJŚCIE na stereo RCA, a tv nigdzie nie ma WYJŚCIA na dźwięk na RCA stereofoniczne.
    Albo ja już ślepy jestem, albo z tych fotografii Twoich nic nie wynika....