Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KXP-6500 uszkodzony laser scaner? Drukara nic nie drukuje

07 Mar 2005 23:11 1083 3
  • Poziom 11  
    Witam
    Dopiero zaczynam zabawe z drukarami laserowymi, wiec wybaczcie te banalne pytanka :)

Oto cała historia:

Czysciłem dzisiaj mają Panasonic KXP-6500. Po przeczyszczeniu efekt jest taki, że otrzymuje biale kartki :D Drukarka nic nie drukuje :[ Dodam ze przed zabiegiem wydruku byly znosne.

Czyscilem laser scaner i podejżewam ze go ubiłem. Przyznam ze obchodzilem sie z nim jak z jajkiem, zreszta czyscilem tylko lustro i soczewki, a tu taka niemila niespodzianka.

Czy mozliwe żę uszkodzilem diode laserowa jakimis ladunkami elektrostatycznymi? Jak sprawdzic czy laser w tej drukarze jest sprawny? Powinien swiecic tak samo jak w napedach CD? Przy plytce z dioda laserową jest jakis peerek :D (potencjometr) co nim sie ustawia?? Regulacja prądu diody laserowej??

Pozdrawiam

zmieniłem temat
    kosmita
  • Poziom 11  
    nie sadze zeby to bylo uszkodzenie lasera masz prawdopodobnie zakryte lustro albo cos z lektrodami pewnie tam tez czysciles i jest jakies zwarcie sprawdzilbym przysloniecie laseru a potem jeszcze raz zespoj bebna i wszystkie styki.Powodzenia napisz jak cos znmajstrujesz.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Dzieki za podpowiedzi, ale teraz nie mam jak tego sprawdzic - zobacze w weekend :]

Btw. co z tym laserem? nie powinien on jakos swiecic? Mozna to jakos bezpiecznie podejrzec?

Pozdrawiam