Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

20 metrów kabla RCA audio/video

26 Lip 2013 15:33 1491 5
  • Poziom 16  
    Witam.
    Musze zrobić sobie kabel RCA video i RCA audio o dlugosci 15-20 metrów każdy. Co do jakści video i audio, to zdaje sobie sprawe z tego co moge uzyskać... (w sensie złej jakości). Jakosc bedzie tu odgrywala małą role, chodzi tylko o przeslanie video w kolorze w miare nie zakłóconego jak i audio. Czy to w ogóle zadziała. Czy zamiast normalnego przewodu moge użyć kabla telefonicznego z drutem w srodku do wykonania takiego połączenia? Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Zadziała i nie będzie tragedii mam tak z tunerem. Nie, nie może to być jakiś drut tylko 2x (3x dla stereo) żyła w oddzielnych ekranach. Zawsze możesz użyć video sendera. Ja zrezygnowałem z sendera i WiFi nie chcę dodatkowych fal radiowych w domu.
  • Poziom 29  
    Najlepiej zakup kable sygnałowe do sprzętu estradowego/mikrofonów/instrumentów, można kupić na metry w sklepach i zarób im końcówki.
  • Poziom 16  
    Panowie, to zapytam też o inna rzecz: a gdyby tak 15-20 metrów, ale kabla antenowego (tv naziemna) przy takiej dlugosci doprowadzonego do dekodera dvbt? Dekoder załapie cos takiego? Nie bedzie tam jakiś strasznych strat na sygnale?

Jeszcze pytanie: Co prawda dostalem odpowiedz powyzej co do tego czy moze to byc kabel z drutem w srodku, ale pomyslalem ze mozna by bylo wykorzystac kabel internetowy (skretke). Tam jest az 8 zyl i kazda jest w osobnym ekranie (audio juz kiedys takim kablem doprowadzilem z powodeniem) Co o tym myslicie?
  • Poziom 39  
    Jeśli chcesz 15 metrów kabla antenowego to dołóż modulator ze starego magnetowidu i odbierasz na tunerze analogowym. Masz taki? Można audio i video antenowym i pewno będzie grało ale czy impedancje będą dopasowane to już nie zapewniam. Tylko, że obraz + dźwięk to 2 grube kable a metr cienkiego 2 żyły linka 2 miedzianych ekranach kosztuje złotówkę. Kable LAN .. nawet jeśli są ekranowane to jakąś napyloną folią. Wszystko zależy od tego ile innych kabli i urządzeń które wytwarzają pole elektromagnetyczne, łuki masz w okolicy kabla. Gdybyś uciął kabel i sprawdził które żyły biegną środkiem po nich puścił sygnał a zewnętrznymi masę może by to coś dało chociaż audio i video mogą się zakłócać nawzajem a żyły które na jednym końcu są w środku na drugim wcale nie muszą.
  • Poziom 16  
    dzięki za porady