Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

20 metrów kabla RCA audio/video

26 Jul 2013 15:33 1620 5
  • Level 16  
    Witam.
    Musze zrobić sobie kabel RCA video i RCA audio o dlugosci 15-20 metrów każdy. Co do jakści video i audio, to zdaje sobie sprawe z tego co moge uzyskać... (w sensie złej jakości). Jakosc bedzie tu odgrywala małą role, chodzi tylko o przeslanie video w kolorze w miare nie zakłóconego jak i audio. Czy to w ogóle zadziała. Czy zamiast normalnego przewodu moge użyć kabla telefonicznego z drutem w srodku do wykonania takiego połączenia? Pozdrawiam.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Zadziała i nie będzie tragedii mam tak z tunerem. Nie, nie może to być jakiś drut tylko 2x (3x dla stereo) żyła w oddzielnych ekranach. Zawsze możesz użyć video sendera. Ja zrezygnowałem z sendera i WiFi nie chcę dodatkowych fal radiowych w domu.
  • Level 29  
    Najlepiej zakup kable sygnałowe do sprzętu estradowego/mikrofonów/instrumentów, można kupić na metry w sklepach i zarób im końcówki.
  • Level 16  
    Panowie, to zapytam też o inna rzecz: a gdyby tak 15-20 metrów, ale kabla antenowego (tv naziemna) przy takiej dlugosci doprowadzonego do dekodera dvbt? Dekoder załapie cos takiego? Nie bedzie tam jakiś strasznych strat na sygnale?

Jeszcze pytanie: Co prawda dostalem odpowiedz powyzej co do tego czy moze to byc kabel z drutem w srodku, ale pomyslalem ze mozna by bylo wykorzystac kabel internetowy (skretke). Tam jest az 8 zyl i kazda jest w osobnym ekranie (audio juz kiedys takim kablem doprowadzilem z powodeniem) Co o tym myslicie?
  • Level 39  
    Jeśli chcesz 15 metrów kabla antenowego to dołóż modulator ze starego magnetowidu i odbierasz na tunerze analogowym. Masz taki? Można audio i video antenowym i pewno będzie grało ale czy impedancje będą dopasowane to już nie zapewniam. Tylko, że obraz + dźwięk to 2 grube kable a metr cienkiego 2 żyły linka 2 miedzianych ekranach kosztuje złotówkę. Kable LAN .. nawet jeśli są ekranowane to jakąś napyloną folią. Wszystko zależy od tego ile innych kabli i urządzeń które wytwarzają pole elektromagnetyczne, łuki masz w okolicy kabla. Gdybyś uciął kabel i sprawdził które żyły biegną środkiem po nich puścił sygnał a zewnętrznymi masę może by to coś dało chociaż audio i video mogą się zakłócać nawzajem a żyły które na jednym końcu są w środku na drugim wcale nie muszą.
  • Level 16  
    dzięki za porady