Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tab free 9701hdx1 - Problemy uaktualnieniem androida 4.0.4

26 Lip 2013 16:51 2367 4
  • Poziom 15  
    Witam !
    Jestem posiadaczem tabletu firmy Modecom-Tab free 9701hdx1 i mam problem z uaktualnieniem androida 4.0.4 .
    Problem polega na tym że chcąc wykonać będe świadomy że podczas uaktualnianiu wykasują sie wsxystkie moje dane z dysku wewnętrznego bezpowrotnie.
    Myślałem że za pomocą programu Titanium Backup uda mi się zrobić kopię moich danych jakie są obecnie na dysku.
    Okazało się że po wgraniu w/w programu mam wyłaczonego root-a.
    Nie wiem co mam zrobić aby włączyć root-a na tyle nie jestem fachowcem.
    Brak nowego uaktualnienia androida uniemożliwia instalowanie programów .
    Może ktoś z kolegów ma pomysł jak rozwiązać ten problem.
    Pisałem do wsparcia Modecom ale tam się odpisuje lakoniczni jednym zdaniem.
    Pozdrawiam
    Tadeusz
  • Poziom 12  
    Jeżeli tablet nie ma brandowanego softu
    pobierz:
    ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl/ENG/Tabl...rivers/firmware/files/Superuser_installer.rar (root)

ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl/ENG/Tabl...701_IPS/drivers/firmware/files/usb_driver.rar (sterowniki usb)

Włącz ustawienia, opcje programistyczne i tam zaznacz debugowanie usb. W tym czasie zainstaluj sterowniki zawarte w paczce, oraz rozpakuj superuser installer. Po zainstalowaniu sterowników podłącz tablet do komputera i uruchom rootuj.bat i później wszystko powinno działać
  • Poziom 15  
    Witam
    Nie wiem jaka jest tego przyczyna ale nie mogę pobrać tych plików jakie kolega mi podał.
    Pozatym widzę że to nie będzie takie proste dla mnie , ale należy spróbowć chyba nie " nie skopie obecnego stanu" .
    Jezeli by była taka możliwośc poprosiłbym o tel na mojego e-maila kaisuk1(malpa)wp.pl
    w razie potrzeby podpowiedzi extra, bedę b wdzięczny.
    Tadeusz
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Nie, raczej nie da się "skopać" obecnego stanu, ten root nie jest robiony przez tryb recovery więc nic raczej się nie zepsuje :) Zaraz dodam opis jak je pobrać.

https://www.dropbox.com/s/142tr20xjnif9a4/Root.zip

https://www.dropbox.com/s/yi2r9v3z0y2awer/usb_driver%20Modecom%20Freetab%209701%20IPS.rar

Zainstaluj sterowniki z pliku usb_driver, Podłącz Tablet w trybie debugowanie usb, włącz plik Runme.bat i powinno działać :) Jeżeli włączysz titanium backup i wyświetli się informacja że został otrzymał dostęp to wszystko będzie działać.
  • Poziom 15  
    Temat zamykam dziękuję za pomoc.
    Tadeusz