Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 323 - Podłączenie wentylatora chłodnicy

26 Lip 2013 18:29 3417 9
  • Poziom 9  
    witam
    Chcę podłączyć wentylator chłodnicy w prosty sposób i jestem ciekaw czy zadziała.
    Jeden kabel pociągnę pod plus akumulatora ,drugi wepnę pod WŁĄCZNIK TERMICZNY WENTYLATORA CHŁODNICY (w obudowie termostatu), który powinien dać masę i śmigło zacznie działać gdy będzie wysoka temp.płynu. Zamówiłem już ten termo włącznik ,dotychczas wentylator nie odzywał się, podłączony na krótko działa ,podpięty w obecną instalację ani drgnie.Czy ten prosty sposób podłączenia zadziała ? (bez przekaźników)
  • Poziom 21  
    Przekaźnik jest konieczny, spalisz termo-włącznik bez niego.
  • Poziom 9  
    Tylko jaki typ przekaźnika i jak go podpiąć? Jakby ktoś poradził, byłbym wdzięczny.
  • Poziom 21  
    Zwykły, każdy jeden się nada, min, 15A bym dał. Często na przekaźniku masz narysowany schemat. Super prosta sprawa, w google od wuja schematów jest też.
    A jak nie poradzisz sobie to wrzuć zdjęcie lub opis wyprowadzeń.

Masz jakiś przekaźnik ?
  • Poziom 9  
    Jutro kupię, z przekaźnikiem miałem do czynienia jak montowałem halogeny do seicento, termo włącznik przyjdzie w poniedziałek. Stary ( jednopinowy) raczej padnięty,włożyłem go do wrzącej wody i nie było przejścia na ten pin.
  • Poziom 9  
    Wszystko zakupiłem podłączyłem i okazało się że nowy termo włącznik daje cały czas masę i wiatrak cały czas chodzi. Wykręcony także styka ,przechodzi z korpusu do wtyczki, czyli trefny egzemplarz ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie kupiłeś czujnik temperatury, podłączyłeś wiatrak i już masz złom. Takie tematy to w dziale dla początkujących powinieneś zakładać. Przenoszę.
  • Poziom 9  
    W opisie produktu pisało włącznik termiczny wentylatora,wyglądem taki jak stary.
    Co masz na myśli pisząc złom?
    Dziś podjechałem do Inter Cars i zakupiłem osobiście włącznik termiczny innej firmy ,wkręciłem i jest ok.
    Czy przekaźnik przeznaczony do instalacji ogrzewania szyb nie będzie za mocny na wentylator,widzę że nóżki prądowe ma dwa razy większe od tych normalnych,taki polecił mi sprzedawca.Wentylator się załącza więc chyba nie ma co się martwić.
  • Poziom 21  
    dariusz.p napisał:
    Czy przekaźnik przeznaczony do instalacji ogrzewania szyb nie będzie za mocny na wentylator

No nie żartuj :D lepszy mocniejszy niż na styk. Będzie dobry.
  • Poziom 9  
    Czy lepiej podłączyć tak by wyłączał się wentylator po zgaszeniu silnika czy pozostawić by pracował dalej, mimo że to trochę trwa 2,3 min.?