Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE X-peria neoV - Gubi sieć podczaas rozmowy przy przejściu z edge na hsdpa

26 Lip 2013 18:37 1707 10
  • Poziom 27  
    Witam! Opisałem problem tak jak mi się wydaje najtrafniej. Ogólnie jest tak, że jak rozmawiam to przerywa nagle wyskakuje wykrzyknik braku sieci i zaraz znowu jest sieć. Zauważyłem że przy zasięgu jak mam "E" i przechodzi na "H" to wtedy to występuje. Są miejsca gdzie to się nie dzieje ale niestety w domu mi się dzieje.

Jak włączę "tylko GSM" to wtedy nie ma problemu ale za to internet muli straszliwie.

mam Android 4.0.4

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam1
  • Poziom 1  
    To nie jest wina internetu, ja mam ten sam problem, a nie używam internetu, więc wina musi leżeć w telefonie, pomaga przywracanie ustwieć fabrycznych albo wgranie na nowo aktualizacji.
  • Poziom 13  
    spróbuj może wgrać nowsze radio. Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Chciałbym go przywrócić do ust. fabrycznych. W sensie softu itp miałem taki tel ori z salony nic nie kąbinowałem i było ok ale mi go ukradli kupiłem ten ale on ma juz tu jakieś softowe zmiany widzę. Będę wdzięczny za info jak go przywrócić domyślam sie że nie jest to specjalnie trudne ale nie siedzę w telefonach tylko w elektr. samochodowej ;)..

Pozdro!
  • Poziom 22  
    Sh3vieR napisał:
    spróbuj może wgrać nowsze radio

Nowsze radio? Jak, co, gdzie, kiedy?! :O

Pati napisał:
    Chciałbym go przywrócić do ust. fabrycznych.

Tak szalenie trudno znaleźć, że aż wstyd...
    Ustawienia ---> Kopia zapasowa i resetowanie
  • Poziom 27  
    no ale do fabryczneo softa
  • Poziom 20  
    Pobierz sony update service i skorzystaj z opcji Napraw. Lub programu flashtool, w internecie pełno poradników jak to zrobić.
  • Poziom 34  
    Dajcie spokój, to nie jest wina softu. Po prostu 'E' działa na sieci 2G a 'H' na sieci 3G. Zawsze przy przełączaniu trybu pracy na chwile (krótszą lub dłuższą, zależnie od warunków) zanika zasięg.
    Dlaczego się przełącza między 2G a 3G? Jeśli domyślnie wybrany jest tryb 'auto' telefon próbuje działać w trybie 3G. Jeśli siła sygnału jest zbyt słaba przełącza się na 2G, do czasu gdy wykryje że sygnał 3G jest na tyle mocny aby do niego 'wrócić'. Jeśli w ustawieniach telefonu wymusisz na sztywno pracę tylko w jednym trybie przełączanie nie będzie miało miejsca, ale jeśli sygnał będzie zbyt słaby wyskoczy komunikat o braku zasięgu sieci.
    Do autora - po prostu w Twoim domu zasięg sieci 3G jest zbyt słaby dla stabilnej pracy, jedyne wyjście to zmienić operatora lub sie przyzwyczaić.
  • Poziom 27  
    OlekMTG napisał:
    Dajcie spokój, to nie jest wina softu. Po prostu 'E' działa na sieci 2G a 'H' na sieci 3G. Zawsze przy przełączaniu trybu pracy na chwile (krótszą lub dłuższą, zależnie od warunków) zanika zasięg.
    Dlaczego się przełącza między 2G a 3G? Jeśli domyślnie wybrany jest tryb 'auto' telefon próbuje działać w trybie 3G. Jeśli siła sygnału jest zbyt słaba przełącza się na 2G, do czasu gdy wykryje że sygnał 3G jest na tyle mocny aby do niego 'wrócić'. Jeśli w ustawieniach telefonu wymusisz na sztywno pracę tylko w jednym trybie przełączanie nie będzie miało miejsca, ale jeśli sygnał będzie zbyt słaby wyskoczy komunikat o braku zasięgu sieci.
    Do autora - po prostu w Twoim domu zasięg sieci 3G jest zbyt słaby dla stabilnej pracy, jedyne wyjście to zmienić operatora lub sie przyzwyczaić.

Opis problemu jest jak najbardziej trafny, ale to nie jest kwestia miejsca, bo wcześniejszy tel tego nie robił no i ogólnie to jest nie dopuszczalne. Powinien po prostu przełączać się w sposób nie rozłączający połączenia.

Da się zdowngrejdować soft do niższej wersji takiej ori z salonu?
  • Poziom 20  
    Da się zrobić downgrade flashtoolem. Musisz tylko pobrać odpowiedni plik z softem. A co do zasięgu to zainstaluj sobie jakiś widget który daje możliwość przełączania się między trybami sieci. Ustaw dwa tryby: tylko 2g i tylko 3g. Gdy będziesz chciał skorzystać z internetu to przełączasz na 3g, a gdy kończysz to włączasz 2g. To jest chyba najlepszy sposób i dodatkowo oszczędza baterię bo telefon nie szuka ciągle zasięgu hsdpa.
  • Poziom 27  
    ado81 napisał:
    ............ tylko 2g i tylko 3g. Gdy będziesz chciał skorzystać z internetu to przełączasz na 3g, a gdy kończysz to włączasz 2g. To jest chyba najlepszy sposób i dodatkowo oszczędza baterię bo telefon nie szuka ciągle zasięgu hsdpa.

Takie coś mam i tak właśnie robię, ale chciałbym nie walczyć z tym przełączaniem, ale może rzeczywiście tak zostawię i trudno nie chce mi się z tym walczyć