Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie kręci się wiatrak przy karcie graficznej

26 Lip 2013 21:22 25743 28
  • Poziom 12  
    Witam, przestał mi się kręcić wiatrak w karcie graficznej przez co strasznie się nagrzewa . Komputer chodzi teraz na ' sucho ' a jej temperatura wynosi 70 stopni .

Czy da się go jakoś naprawić, czy po prostu kupić nową grafikę ?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 42  
    DenyPL napisał:
    przestał mi się kręcić wiatrak w płycie głównej przez co strasznie się nagrzewa

Najprostszym rozwiązaniem jest wymiana.
    DenyPL napisał:
    da się go jakoś naprawić, czy po prostu kupić nową grafikę ?

Jeśli to na karcie a nie na płycie również można wymienić wentylator. Przydało by się zdjęcie.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Pomyłka, chodziło o kartę graficzną .
    Zdjęcie karty graficznej ?

Dodano po 38 [minuty]:

Grafika to GT520 .
    czy ta karta może się w jakikolwiek sposób przegrzać ? Czytałem teraz że nie (?) .
    Aktualnie temperatura wynosi 65 stopni. Zobaczymy kiedy włączę jakąś grę ..
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Wystarczy zamontować opaskami zaciskowymi lub przykręcić wentylator 80 a obecny odkręcić wcześniej. Prosiłem wcześniej o zdjęcie to dałoby się precyzyjniej odpowiedzieć.
  • Poziom 12  
    Nie mam możliwości niestety dodać teraz zdjęcia ( dodam jutro rano )
    Wentylator, mogę kupić bo cena z tego co wiem to parę zł . Z tym że nie mam możliwości, pojechać do miasta i kupić, musiałbym zamówić np. na allegro i czekać parę dni na przesyłkę, a zależy mi na czasie .
  • Poziom 12  
    Teraz nagle wiatrak zaczął się kręcić . Co może być spowodowane tym że raz się kręci a raz nie ? Jak go wyczyścić ?
  • Poziom 35  
    1. Wiatraki są na polach. Ty masz wentylator.
    2. http://www.dzikie.net/index.php?art=fan_clean
    Instrukcji w internecie sporo. Szukaj pod hasłem konserwacja / czyszczenie wentylatorów.

Może to być spowodowane tym, że się zatarł od brudu lub poprzez brak jego zasilania. Pierwszy przypadek najbardziej prawdopodobny i najczęstszy.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeżeli to zdjęcie jest Twoje to już go rozebrałeś dostatecznie. Trzeba właśnie posmarować ten wałek.

Jeżeli nie to wstaw zdjęcie z obydwu stron wentylatora.

Patrzyłeś na link, który Ci podałem ?
  • Poziom 12  
    Nie, zdjęcie nie jest moje.
    Na link patrzyłem, no ale właśnie nie mogę doszczętnie rozebrać tego wentylatora.
    Zdjęcie postaram się dodać niebawem ..
  • Poziom 12  
    zrobiłem tak że do karty przymocowałem wiatrak 80 ( większy i chyba bardziej wydajniejszy niż ten w karcie ) ale mimo to nadal się nagrzewa, w stanie ' spoczynku ' jest ok. temperatura to ok 55-60 stopni, ale kiedy włączę jakąś grę po chwili temperatura sięga 100+ i komputer się resetuje. o co może chodzić ?
  • Poziom 31  
    Wewnątrz obudowy jest czysto czy brud?
    Jest dobra cyrkulacja powietrza w obudowie?
  • Poziom 29  
    Czy wentylator tłoczy powietrze w stronę karty graficznej? Czy była na niej wymieniana pasta termoprzewodząca?
  • Poziom 43  
    No to pochwal się jaki masz zasilacz do tego.
  • Poziom 21  
    Wymień pastę na grafice - to pomaga zbić temperature o to kilka *C, pochwal się zasilaczem, może to on niedomaga.
  • Poziom 12  
    Komputer czyściłem ostatnio z kurzu, wentylator jest skierowany prosto w stronę karty, wszystko było ok. odkąd kupiłem komputer, teraz takie 'przeboje'
    Ok. wymienię pastę.
    Model zasilacza:qoltec silentline 425w
  • Poziom 43  
    DenyPL napisał:
    Model zasilacza:qoltec

Bez komentarza.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
  • Poziom 12  
    ok. wymienię zasilacz + kartę i po kłopocie.
  • Moderator na urlopie...
    DenyPL napisał:
    ok. wymienię zasilacz + kartę i po kłopocie.

Kartę po co? Rozbierz radiator, przesmaruj pastą termoprzewodzącą, usuwają poprzednie pozostałości, zamontuj poprawnie chłodzenie i już.

Zasilacz do wymiany, więc możesz zapytać w dziale handlowym.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    GT520 jest tak słaba że można ją chłodzić pasywnie w przewiewnej budzie. Widocznie u ciebie nawet przeciągu nie ma skoro bez wentylatora i z nim grzeje się.
  • Poziom 12  
    Dodam, że zaczęło się tak robić od kilku dni . także tu nie chodzi o to czy jest przeciąg czy go nie ma. bo kiedyś dawała radę ..
    DenyPL napisał:
    Dodam, że zaczęło się tak robić od kilku dni . także tu nie chodzi o to czy jest przeciąg czy go nie ma. bo kiedyś dawała radę ..

A nie ma to zwiazku w podwyższeniem nagłym temperatury otoczenia?
    Kiedyś, pasta była nowa - straciła swoje właściwości...;)
  • Poziom 43  
    DenyPL napisał:
    kiedyś dawała radę ..

Kiedyś też człowiek dawał radę dziś już się zasapie jak borsuk. Nie ma nic wiecznego.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    swiercm napisał:
    Kiedyś, pasta była nowa - straciła swoje właściwości...:wink:

Kiedyś ten "zasilacz" też był nowy a teraz może dodatkowo zawyżać napięcia przy obciążeniu.
  • Poziom 12  
    po wymianie zasilacza, wentylator w karcie zacznie się znów normalnie kręcić ?
    + jutro kupię pastę i ją wymienię.

Dodano po 52 [sekundy]:

Robert B napisał:
    swiercm napisał:

Kiedyś ten "zasilacz" też był nowy a teraz może dodatkowo zawyżać napięcia przy obciążeniu.

dobrze mówisz. wyskakiwały mi powiadomienia że mam za wysokie napięcie :O
    wariato napisał:
    DenyPL napisał:
    kiedyś dawała radę ..

Kiedyś też człowiek dawał radę dziś już się zasapie jak borsuk. Nie ma nic wiecznego.

Jest. Wieczność.:D

A tak BTW. Autorze, karta do konserwacji i podmień ten zasilacz. Ten wentylator zamontowałeś demontując ten uszkodzony?
  • Poziom 12  
    tak. nie ma tamtego .
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Robert B napisał:
    swiercm napisał:

O ile od zawsze ich nie zawyżał.;)

Dodano po 1 [minuty]:

DenyPL napisał:
    tak. nie ma tamtego .

Pytam, o różne userzy rzeczy potrafią zrobić... np. Zamontować drugi radiator odwrotnie, do góry nogami "na ząbki" na ten pierwszy i zdziwienie, że jest jeszcze gorzej...
  • Poziom 43  
    DenyPL napisał:
    wyskakiwały mi powiadomienia że mam za wysokie napięcie

Proponuję więc dodatkowo sprawdzić WSZYSTKIE kondensatory na płycie i kartach.