Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiator na procesorze - Jak naprawić skrzywione i złamane nóżki od Radiatora ?

alkoholik9614 26 Lip 2013 22:57 2478 3
  • #1 26 Lip 2013 22:57
    alkoholik9614
    Poziom 11  

Witam.

Dzisiaj postanowiłem przeczyścić procesor i radiator z zalegającego kurzu w celu poprawienia temperatury procesora. Wszystko było dobrze aż do momentu kiedy chciałem podłączyć z powrotem Radiator do płyty głównej. Okazało się, że plastiki na "nóżkach" omawianego urządzenia są wygięte a jeden nawet urwany przez co podłączenie jest nie możliwe. Moje pytanie brzmi: Co mam teraz zrobić ? Jak wyprostować resztę plastików ? No i co z tym złamanym plastikiem ? Błagam tylko nie mówcie że będę musiał kupić nowy radiator :/ Dołączam wam 3 zdjęcia (2 z wygiętymi plastikami i jeden ze złamanym.). niestety zdjęcia robione były telefonem i mają fatalną jakość :/

Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.

• #2 26 Lip 2013 23:02
    vonamatas
    Poziom 20  

Kupić nowe push-piny (dostępne na znanym portalu aukcyjnym i w większości serwisów komputerowych). Oraz pastę termoprzewodzącą, bo stara (fabryczna) jest jednorazowego użytku i po złożeniu chłodzenia bez wymiany pasty zobaczysz "ciekawe" temperatury na procesorze :P

Jak udało ci się wyrwać radiator z płyty bez zwolnienia blokad na pinach?!?

• #3 26 Lip 2013 23:40
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

Czy może mnie ktoś oświecić co widać na tych zdjęciach i gdzie tam jest coś urwane?

Radiator musi wyłącznie przylegać równo do procesora, nóżki i inne pierdółki odpowiadają za mocowanie mechaniczne. Nie wiem co uległo uszkodzeniu, ale jeśli zapewnisz montaż mechaniczny przez wyprostowanie czy dorobienie nowych nóżek nie ma co biegać po nowy radiator.

• #4 27 Lip 2013 10:33
    tabakol
    Poziom 11  

Ja proponuję nie kombinować tylko kupić nowy komplet radiator wentylator. Nóżek już nie naprawisz, jeśli zmontujesz tak jak jest to radiator nie będzie porządnie przylegał do procesora i będzie się on grzał a to wiadomo co może spowodować. Dodatkowo będziesz miał nowy wentylator z nie wyrobionymi łożyskami więc będzie cichszy. Koszt takich kompletów już od 30zł więc nie ma tragedii.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME