Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lm2576 - nie można uzyskać 5V na wyjściu.

kshychu 08 Mar 2005 00:02 1575 9
  • #1 08 Mar 2005 00:02
    kshychu
    Poziom 9  

Witam mam problem z tym lm-kiem połaczyłem go według róznych schematów na koncu według aplikacji do tegoz własnie układu i nie moge uzyskac 5v na wyjsciu
    bez obciazenia napiecie na wyjsciu rosnie powoli do 11 V (Uwej = 12V zas komputerowy) z innego zasilacza 24V jest podobnie

dławik mam kupiony taki jak do kitu z edw 100µH

jezeli dam jakies małe obciązenie wiatraczek czy diode to na wyjsciu mam 1.6V i oczywiscie ani dioda nie swieci ani wiatrak sie nie kreci

co moze byc?? pomózcie

• #2 08 Mar 2005 00:20
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

troche wiecej szczegolow: jaki LM2576 (5V , -ADJ, ...), jaka dioda, co to dokladnie za dlawik, jaki zastosowales kond. na wyjsciu i wejsciu

• #3 08 Mar 2005 00:26
    kshychu
    Poziom 9  

to ma byc wogóle zasilacz/ladowarka samochodowa do kamery

na wej kondensator 1000uF na wyj taki sam
    dławik pe92114k prawdopodobnie 63uH lub 100uH na rdzeniu pierscieniowym
    dioda shotkyego 3A
    a dioda na obciążeniu zwykła LED mała
    a lm to lm2576T adj

jesli mozesz top podaj GG bo zdziebko mi sie spieszy a juz zgłupiałem całkiem

Dzieki pozdrawiam

• #4 08 Mar 2005 00:37
    -RoMan-
    Poziom 42  

Co to znaczy 'według różnych schematów'? Jest jeden schemat dla przetwornicy step-down (buck) dla tego ukladu i koniec.
    Być może eksperymentując uszkodziłeś układ i stąd problemy. Jakie wartości rezystorów masz w dzielniku napięcia podpiętym do nóżki 4? Zachowałeś poprawne łączenie masy? Kondensator filtra ma małą ESR?

RoMan

• #5 08 Mar 2005 00:50
    DJ.TRoX
    Poziom 17  

troche nie czaje problemu, swojego czasu zrobilem komercyjnie kilka zasilaczy z tym LMikiem wlasnie wg. noty aplikacyjnej i nie bardzo wiem co mozna tu skopac jak i w innych dzikich konfiguracjach...w zasadzie jedyny problem moze byc z dlawikiem. ktos tu slusznie zauwazyl ze na pierscieniowym rdzeniu powinno to sie zrobic. Jest tylko jedno male ale...na pierscieniowym proszkowym (takim jak w kompie) a nie na pierscieniowym ferrytowym. One sa nie do rozpoznania tak na pierwszy rzut oka. Z tego co zauwazylem to proszkowe maja kolor zolty nie wiem czy to regula. Proszkowe maja bardzo duza indukcje nasycenia i na nich mozna takie rzeczy tobic niemal na glupa nawijajac jedna warstwe drutu szansa na przesycenie jest niemal zerowa. Z ferrytowymi jest znacznie gorzej bo trzeba troszke porachowac. Na poczatek polecam zobaczyc oscyloskopem co sie dzieje w ukladzie. Na wyjsciu LM powinien byc przebieg prostokontny na kondensatorze za dlawikiem trojkatny. No nie wiem co moge jeszcze doradzic

• #6 08 Mar 2005 01:17
    kshychu
    Poziom 9  

doszedłem do tego co było nie tak dzielnik i układ są ok po odłaczeniu kondensatory na wyjsciu jest ok napiecie regulowane potencjometrem (tak jak ma byc) ale jak wepne kondensator napiecie siada do 1.4V a kondensatory mam niestety zwykłe elektrolity

• #7 08 Mar 2005 02:16
    -RoMan-
    Poziom 42  

Używanie przetwornicy step-down bez kondensatora na wyjściu jest równie 'mądre' jak step-up bez obciążenia...

RoMan

• #8 08 Mar 2005 13:02
    kshychu
    Poziom 9  

dzieki wszystkim za rady juz działa ok wszystko głownie problemy były z mojej winy tak czy inaczej układ działa poprawnie.

a co myslicie o zasilaniu tym kamerylub ładowania baterii do tej kamery. wymogi to 4,5 V wiec ok i prą 3,5A wytrzyma ten LM?? dzieki za wszelkie uwagi

• #9 08 Mar 2005 13:53
    -RoMan-
    Poziom 42  

Ależ napisz, co się stało - dzięki temu może inni unikną popełnienia tego samego błędu.

RoMan

• #10 08 Mar 2005 18:25
    kshychu
    Poziom 9  

prawde mówiąc sam nie wiem ale prawdopodobnie miernik mi sie srypał i róznie pokazywał wartości w każdym razie po dokładnym sprawdzeniu wszystkiego i dołożeniu dzielnika napiecia (wczesniejszy schemat był bez dzielnika) wszystko było ok

ponawiam pytanie czy ten cały układ bedzie mógł zasilac kamere i ładowac baterie prąd ok 3.5 A mam nadzieje ze wytrzyma

pozdrawiam i dzieki za wszelkie informacje

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME