Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawieszony czujnik ruchu w Alcatel OT 5020d

26 Jul 2013 23:56 3315 5
  • Level 8  
    Witam. Mam problem z odwracaniem się ekranu. Telefon używam czwarty dzień i do tej pory nie było problemów z obrotem ekranu. Niestety dzisiaj już nie było tak różowo. Co może być tego przyczyną? Funkcja Automatyczny Obrót jest włączona, W ustawieniach-wyświetlacz-funkcja: Orientacja również jest zaznaczona, a mimo tego obraz ani drgnie. Czy jest samodzielna możliwość naprawienia tego problemu, czy tylko serwis ratuje?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Level 8  
    Ustawienia fabryczne przywróciłem, ale to nie pomogło. Dopiero wyjęcie baterii i przytrzymanie go bez ładowania, odwiesiło czujnik ruchu. Teraz wszystko jest dobrze, tylko pytanie, czy to był jednorazowy incydent, czy sytuacja ma zamiar się powtarzać. Póki co mam jeszcze 5 dni na odstąpienie od umowy i jak ma robić ten telefon takie numery to do kosza z nim.
    Dziękuję za radę. Pozdrawiam.
  • Level 2  
    Potwierdzam, wyjęcie baterii pomaga rozwiązać problem. Szukając informacji na ten temat, zauważyłem, że to częsta przypadłość w tym modelu Alcatela, choć w innych też się to zdarzało. Szkoda, ponieważ myślałem, że może to być świetny dwukartowiec za niewielkie pieniądze, a tu taka wpadka po 2-gim dniu użytkowania. Ogarnęło mnie wielkie rozczarowanie... (pomyślałem "jednak alcatel i czego się spodziewać za niecałe 400 zł...) Mam jednak nadzieję, że problem nie będzie powtarzał się zbyt często.

P.S.Wiem, że to nie w temacie, ale dla szukających opinii o telefonie ważna informacja. Bateria przy aktywnych 2. kartach SIM i rozmowach ok. 1.5 h pierwszego dnia, wytrzymała od godziny 8. rano do 20. następnego dnia, czyli jakieś 36 godzin. Nie korzystałem z internetu, GPS, ani z innych funkcji. Po naładowaniu po 20 minutach uśpienia, 10 minutach rozmów i odebraniu mms-a pozostało 90 % baterii...
    Trochę kiepsko.
    Samsung WAVE I po ponad 3 latach intensywnego użytkowania radzi sobie lepiej. Pojemność baterii jest identyczna. Może to kwestia obsługi 2. kart SIM.

Mimo to jak dla mnie najtańszy i najlepszy telefon na 2 karty. Ich obsługa oraz możliwość dowolnej konfiguracji są świetne i intuicyjne.
  • Level 2  
    Dzisiaj czujnik ruchu zawiesił się ponownie i to dwukrotnie w przeciągu 8 godzin. W wolnej chwili udam się do serwisu, zobaczymy co oni na to...
    Bateria ze 100 % o godzinie 17.00, obecnie o 00:35 posiada 49 % energii. W tym czasie włączone obie karty SIM oraz rozmowy ok. 1 godziny plus 20 sms-ów. Ten problem chyba również należy zgłosić do serwisu w ramach gwarancji...
  • Level 9  
    1. Potwierdzam taką wadę tego telefonu. Z nieznanych powodów przestaje być aktywna funkcja automatycznego obrotu. Tak jak wspominano wcześniej, jedynym skutecznym środkiem przywrócenia funkcji jest wyłączenie telefonu i wyjęcie baterii.
    2. Co do samej baterii, to po dwóch miesiącach używania, żywotność baterii WZROSŁA w moim egzemplarzu.